Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 61 to 74 of 74

Thread: Eurial Pantelimon

Bogdan207.'s Avatar
    Si eu am suferit de pe urma astora...am vopsit usile dreapta si bara fata.Usile au avut o cheie data de vreun ''prieten'' si bara a primito de la vreun sofer care merge numa' sambata in mall cu masina, dar tot asa era doar tarsaita nu a necesitat indreptare sau alte lucruri.Nefiind in tara dupa 29 de zile cat a stat masina la ei masina a fost ridicata de tatal meu, el neavand vederea prea buna nu a observat marea diferenta de nuanta dintre ce e vopsit si vopseaua originala.Plus ca pe bucata de plastic neagra din fata de la bara(am 207) erau stropi de vopsea.Oamenii sunt jalnici.Pacat de masina

akia11's Avatar
    Eu am avut tangente cu Eurial Leasing....sunt o adevarata catastrofa in materie de solutionare a problemelor. In augut 2007 am stat dupa ei 3 saptamana pentru o factura proforma...cand in cele din urma a aparut factura, am achitat-o si a trebuit sa merg la ei sa ridic cartea masinii si a 2a cheie ... de atunci am persoane de contact....si nu mai sunt nevoita sa sun ca berila 6 ore la ei pentru o copie. Acum vreo 3 saptamani m-a sunat un prieten ca trebuia sa plece din Bucuresti si nu primise asigurarea RCA (masina luata in leasing)....am sunat la ei si nici in 5 minute am primit pe fax asigurarea.

Cred ca ei se misca foarte greu pentru ca nu exista comunicare intre departamente...trebuie sa fii insitent poate chiar si obraznic(a)
    Spread your wings and fly butterfly!

Lioness's Avatar
    Toate ca toate, dar ce program de bastani au ei la piese acolo, pana la 17:30...in conditiile in care majoritatea dealerilor si-au prelungit programul... Le-o merge bine, cine stie?! Am sunat acum o saptamana la ei si mi s-a raspuns de parca era normal sa stiu ca nu se mai lucreaza la ora 18:00.
    Cel mai bun mod de a prezice viitorul este sa-l creezi!

http://www.peugeotclubromania.ro/for...ead.php?t=8640

GXG's Avatar
    Pai eu prea inteleg de ce vrei tu sa dai dubu pe o piesa unor nesimtiti (dupa ce inteleg eu din ce scrii tu; nu vreau sa influentez).

Lioness's Avatar
    Vroiam sa stiu cat costa niste stergatoare originale Aero la ei, ca nu prea ma lamurisem din topicul deschis pe sectiunea 206 legat de asta.
    Am inteles ca sunt foarte scumpe, asa ca nu stiu daca o sa imi iau totusi.
    Cel mai bun mod de a prezice viitorul este sa-l creezi!

http://www.peugeotclubromania.ro/for...ead.php?t=8640

iribun's Avatar
    Eu nu inteleg nimic din postarile voastre de azi! Poate ma luminati voi!
    PEUGEOT 407, MOTOR 2.2i, ECHIPARE SPORT, DVD, TV ........

rapture's Avatar
    Hai ca te lamuresc eu:
    - Lioness (fata) vrea sa cumpere niste stergatoare aero de la E Pant. dar este deranjata de programul "nesimtit" de scurt al alora de la piese
    - GXG (baiatul): i-a raspuns ca mai bine isi ia stergatoare din alta parte ca sunt scumpe la Eurial.

Comprende?

Vizitator

Eurial Pantelimon

Salut,pe data de 21_12_2015 am fost la Eurial Pantelimon de am schimbat distribuția și kitul de accesorii, contra cost bineînțeles la un 508 sw 2.0 hdi! Idea este ca acum după schimbarea distribuției se aude același zgomot ca înainte, de rola uzata! Din experienta voastră, cei de la Eurial ar putea sa facă asa ceva, adică, sa nu mi fi schimbat distribuția??? Sau poate ma înșel eu și asa se aude în genere motorului 2.0 hdi? Mulțumesc mult ! PS: dacă este cineva din Berceni cu un 2.0 hdi fapt și care are mai multa experienta în motoarele hdi , poate dorește sa ne întâlnim ca sa mai învăț și eu una alta despre ele, fac cinste !

Vizitator
    Scuze daca sunt un pic offtopi. Cat te-a costat toata operatiunea? Trebuie sa schimb si eu distributia. (170.000km ... masina 2nd hand ... vanzatorul se jura ca a schimbat-o ... dar nah .. n-are factura, n-are dovezi ... vreau sa fiu eu linistit)

Vizitator
    Cu tot ( distribuție și accesorii) plus verificarea nivelului de aditiv pt dpf și o diagnoza _2050 lei!

lowprofile's Avatar
    Pot sa te ajut eu, dar duminica daca esti disponibil. N-am 2.0HDI, dar eu zic ca ma descurc mai mult decat onorabil )
    Peugeot 308

Vizitator
    Salut, revin din nou! Am fost din nou cu ceva timp în urma la Eurial Pantelimon si cu aceasta ocazia mi am făcut și o revizie care a costat 228 lei! Problema este de la lanțul care face legătura între axele cu cama și care sa uzat din cauza ca uleiul a fost schimbat la 30 mii km ( asta e boala la 2.0 hdi 140 cu faptul) Per total recomand Eurial Pantelimon și Domnul Sebastian Dinu a fost f amabil.

paul_ral's Avatar
    Un up pentru acest topic. Ma întreb care e treaba cu Peugeot rapid. Eu inteleg ca daca ai o problema minora in trafic poti apela la acest serviciu fara programare. Daca tot am avut drum in capitală, am zis ca e bine sa fac o diagnoza in vederea depistarii exacte a unui senzor ABS care imi face probleme (contact imperfect sau fir intrerupt). E floare la ureche dar am zis sa merg la fix. Nu, la ei trebuie sa ai programare pentru orice. Si daca problema apare in mers, trebuie programare. Poate citeste pe auci si cineva din staff-ul Peugeot, dar cred ca pe ei îi intereseaza vânzările, caci serviciile post-vanzare sunt la pământ. Si uite asa imi voi face iar de lucru!
    Mazda 3 Skyactive /Peugeot 206 1.4 HDI/Ford Ecosport

Pe scurt am sa va spun si experienta mea cu Eurial Pantilimon. In martie 2019 s-a dus ambreajul (la numai 110000km reali si zic eu ca nu ma uita Dumnezeu cu piciorul pe ambreaj) si pt ca tot timpul am schimbat numai cu piese de "origine" Peugeot am zis sa fac si de data asta acelasi lucru cu ambreajul. Am pus cuvantul origine in ghilimele pentru ca asa cum am aflat mai tarziu, desi am cumparat piesele de la eurial, unele nu sunt la aceeasi calitate si evident pret cu ce se pune in fabrica pe masina, sunt piese care se recomanda de producator pt masini mai vechi de 3 ani. Eu am aflat ulterior si de la Eurial nu m-a instiintat nimeni despre asta, cred ca este o informatie utila pt cei ce merg sa-si repare masinile la Eurial.
    Revin la problema mea, am facut comanda de kit-ul de ambreaj original (valeo) de la Pantilimon cu ideea ca fie il montez la mine in oras fie la Pantelimon si in final am decis s-al montez la ei. Dupa ce s-a montat noul ambreaj masina nu a mai schibat vitezele ca inainte, ambreajul fiind moale si "gaseam" vitezele cam greu, agata un pic mai ales intr-a 3-a.
    M-am intors cu masina la ei, dupa ce a stat cateva zile m-au chemat sa o iau pt ca din punctul lor de vedere masina nu are nimic (cam nu prea stiu eu sa bag in viteza sau trebuie schimbat pistonasul ambreajului sau timoneria). In timp, desi am fost sigur ca-i inutil am schimbat eu pistonasul ambreajului, fara nici un efect.
    Am umblat asa cu masina 2 ani, pana acum cand m-am hotarat sa o duc la un mester local (la care ma gandisem initial cand am optat pentru Eurial). Inainte sa se apuce de desfacut a constatat si el ca ambreajul e moale si agata la schimbarea vitezelor si merita sa desfacem sa vedem ce este. A desfacut omul cutia si am avut surpriza ca , desi chitul montat era cu acelasi cod ca cel vechi (am avut inspiratia sa-l cer de la eurial cand l-au schimbat), placa de presiune era mai moale decat ce veche. Deoarece placa veche de presiune era foarte putin uzata am montat-o si masina a redevenit cea pe care o stiam cu 2 ani in urma.
    Nu vreau sa-i acuz neaparat pe cei de la Eurial de neprofesionalism intrucat ei au montat corect piesele (in afara de burduful la un cap de bara pe care l-au rupt si toata vaselina a iesit de acolo, am schimbat capul de bara pe banii mei). Problema este ca piesele au fost furnizate tot de ei, trebuiau sa se asigure ca nu sunt defecte. Este vorba si de atitudinea de de nepasare, faptul ca au pus la indoiala buna mea credinta si faptul ca in 2 ani de zile in care masina nu a debraiat cum trebuie a uzat cutia de viteze. Dca o duceam la un mester local de la inceput si stateam pe capul lui daca nu era ceva inregula, ar fi desfacut si ar fi constatat problema. La Eurial Pantelimon mai aveau un pic si-mi comandau alte cursuri de soferie sa invat sa bag in viteza....

Page 5 of 5 FirstFirst 12345

Bookmarks