Page 1 of 23 1234511 ... LastLast
Results 1 to 15 of 344

Thread: Membri posesori de Peugeot 508

Supermoderator bobovis's Avatar

Membri posesori de Peugeot 508

Cum rugile au fost ascultate, iaca se produse si o sectiune pentru unul dintre cele mai noi modele din curtea Peugeot. Ca aceasta sectiune sa nu fie goala, fericitii care poseda un 508 sunt invitati sa se inscrie pe acest topic, specificand varianta pe care o detine.

Enjoy!:happy:
    Cele mai interesante sunt aici si aici, intrati si nu veti regreta!

Tigaia

gheorghiuviorel's Avatar
    posed un 508 2,0 litri motorina ,140 hp

darthmelk's Avatar
    GT 2,2l 204 CP

Nu știu dacă are rost să mai detaliez, există acest thread http://www.peugeotclubromania.ro/for...551-508-508-GT.
    @Bobovis, dacă vrei poți să-l muți aici. Cum zici tu că e mai bine.
    508 II GT Rouge Ultimate - 1.6 225CP

Supermoderator bobovis's Avatar
    Acest topic ramane doar pentru a va cunoaste, a schimba, eventual, impresii, numere de telefon , etc. Prezentarea masinilor nu are legatura cu acest topic.

Daca credeti ca pe sectiunea "508" trebuie deschise si alte topicuri, spuneti sau deschideti-le voi insiva.:happy:
    Cele mai interesante sunt aici si aici, intrati si nu veti regreta!

Tigaia

Raspund: am achizitionat un 508 sw gt full option exact anul trecut pe 1 august. Ultimile omagii pentru 406-le meu se regasesc la rubrica potrivita. In prezent am ajuns cu greu la 22k deoarece in anumite perioade din iarna abia trecuta nu am putut-o folosi. Garda la sol prea mica, binenteles. Am reusit deja sa maltratez un prag pe stanga. Am mai avut cateva mesaje in trecut cu posesorul numit "melk" cand inca nu exista "508" pe forum si doream sa schimb ceva impresii. In privinta acestei masini doresc inainte de toate sa atrag atentia viitorilor cumparatori sa verifice nivelul de ulei la momentul ridicarii ei. Dupa aproximativ 12k a inceput sa se aprinda lampa pentru ulei. Mergand la Peugeot raspunsul a fost ca asa vin masinile, cu uleiul la jumatate, din considerente de transport si altele. Am notat si retinut acest lucru in vederea unor viitoare probleme cu dansii. Prin urmare dansii nu completeaza nivelul la livrare, deci l-am platit suplimentar cand am fost acolo la service. Imi pare o nesimtire crunta indiferent de pretul platit pt masina, dar ma abtin de la comentarii. La 20k am facut o revizie de "siguranta" (ei o dau la 30K) dar nu exitau in stoc filtrul de aer si de polen. Cred ca este inadmisibil. Am citit problemele la 508 si spun ca am intalnit aceleasi simptome la ger si zapada topita ce a inghetat pe masina. Am pus-o pe seama temperaturii exterioare, mai ales ca a disparut imediat. In alta ordine de idei, sa nu uitam ca masina este recomandata pentru drumuri bune. In rest, mi-a fost deosebit de greu sa ma obisnuiesc a manevra cutia automata, dupa ce am condus peste 1000k pe manuala, dar am reusit, si cu sfaturile "melk"-ului (pt curiosi l-am gasit pe www.melk.ro - sper ca este o ilegalitate de vreme ce nu exista forumul 508 la acea data). Pana in prezent nu am probleme cu ea si sper sa nu fie nici in viitor. Puterea de 204 CP si mai ales cuplul de 450Nm isi fac treaba deci colegii cu embleme gen bmw, triungi in cerc si aceia cu 4 cerculete, in special sh, s-o lase usor. Era sa crap de cateva ori din cauza ca unii dintre ei s-au simtit rau cand un 406 invechit ii depasea in tromba. Acum e altceva. In rest, pentru mine ca si amator, masina este OK, se comporta bine, sper s-o tina tot asa, dotarile sunt OK. Voi reveni cu amanunte. Salutari.

adrian ghiurau's Avatar
    Sa o folosesti sanatos, fara evenimete majore. Te asteptam la sectiunea Masina mea cu poze si mai multe detalii. Si eu visez la o asa masina. Buna alegere.

Multumesc, la fel si tie. Mi-e cam greu cu internetul de altfel si aici am probleme, nu prea stiu pe unde si cum...Despre masina, pt mai multe amanunte e simplu, intra la Peugeot si alege toate optiunile peste tot, cu detalii albastru inchis metalizat si piele maro deschis, jante pe 19. Nu stiu daca a fost cea mai buna alegere dar a fost cel mai mult de la Peugeot si asta mi-am dorit. Numai eu stiu cum platesc 3 ani la ea.... Intr-o viata avem dreptul cel putin la o singura nebunie, nu?

adrian ghiurau's Avatar
    http://www.peugeotclubromania.ro/for.../37-Masina-mea
    Aceasta este sectiunea unde ne prezentam masinile. Dotari, poze neaparat, si eventuale modificari.Te asteptam.

Ok, am priceput si intamplator sunt acasa. Ma duc sa fac niste pose si revin. Mentiuni, 1) e ploata si murdara in interior si 2) in caz ca nu stiu cum sa plasez pozele revin pt a cere instructiuni. Merci, Liviu

adrian ghiurau's Avatar
    Nu conteaza.Ulterior poti adauga poze cu ea curata. Te ajut eu cu pozele. Hai incanta-ne.

Salut Adrian, daca mai esti acolo spune-mi si mie te rog cum inserez pozele. Am dat pe "insert image" dar in mesaj imi apar numai niste descrieri, nimic gen poza. Multumesc, Liviu

adrian ghiurau's Avatar
    Ai PM.

bighi89's Avatar
    Deci astept cu nerabdare pozele
    307c black 1.6 hdi 90hp ; 107 red 998cc 68hp

darthmelk's Avatar
    @Liviu Alexandru - Bine te-am regăsit. Mă bucur că te-ai īmpăcat cu schimbătorul automat pānă la urmă. Văd că ești din București, deci poate ne īntālnim odată (eventual cu forumiștii joi la 20:00 īn Piața Constituției, sau, dacă e ocupat, īn parcarea din spatele Tribunalului) că vreau să văd și eu live jantele de 19" și să testez masajul. Ca să știu dacă mă oftic sau nu că nu le-am comandat. Cāt despre ulei, și eu am īnceput să primesc avertizări tot pe la 12.000 km, aceeași poveste. La fel cu filtrul de aer, dar a venit īn cāteva zile.
    508 II GT Rouge Ultimate - 1.6 225CP

Page 1 of 23 1234511 ... LastLast

Bookmarks