PDA

View Full Version : Vand tavite portbagaj, presuri, covorase auto, bandouri

Pages : 1 2 [3] 4

mihai_ro77
27-01-2010, 10:58 PM
Probabil ai dreptate prin ce ai subliniat tu, imi pare rau dar deocamdata am facut comanda in alta parte,
Multumesc.
Toate cele bune.

babacu
28-01-2010, 09:14 PM
Salut Mircea. Covorașe pentru Alfa 156 și o tăviță spate pentru un Doblo cu 5 locuri ai? Poți să-mi dai niște poze cu covorașele pentru Alfa. Mă interesează și textile și de cauciuc. Mulțumesc mult.

theo_xss
28-01-2010, 11:01 PM
theo_xss - sigur ca da, doar ca nu pe stoc.
Cu acest produs lucram de putin timp si nu avem inca statistici relevante pentru a avea pe stoc modelele cerute.
Putem aduce cu urmatoarea livrare.

La acelasi pret ca pentru 307, 145 ron?

themircea
29-01-2010, 09:01 AM
Salut!

babacu - covorase cauciuc Alfa 156 - 135 ron ; doar gri produce fabrica la care am gasit 156-le. N-avem poza chiar cu 156, dar ai mai jos niste poze cu detalii relevante pentru acest produs.
De mocheta - 100-120 ron, depinde cum le configurezi (material, margini, prinderi).
Tavita Doblo - 151 ron.
Reducerile sunt mai sus.

theo_xss - sigur ca da. Acelasi pret.

Ceau!
Mircea

babacu
29-01-2010, 11:23 AM
Mulțumesc frumos. Te rog dacă se poate niște poze cu preșurile de cauciuc pentru Alfa 156. Cel din față de la șofer are o formă mai specială, dată de configurația locului.

themircea
30-01-2010, 08:50 AM
Salut!

babacu - Sigur ca da. Aceeasi forma o are si covorasul, pentru ca altfel nu primeau avizul fabricantului masinii...
Daca ajung azi pe la lucru, voi incerca sa fac poza si o postez mai tarziu. Daca nu, voi ruga pe colegii mei sa faca Luni o poza.

Weekend placut!
Mircea

dragos c
07-02-2010, 03:08 PM
Salut!

As dorii sa fac si eu o comanda pentru un set de covorase de cauciuc + set saibe pe oval pentru masina din semnatura: Peugeot 307,2005;
Iti trimit toate detaliile pentru livrare pe PM!
Daca se poate as vrea sa le pui la curier luni ca sa ajunga la mine cat mai repede!
Mutumesc!

themircea
09-02-2010, 07:22 AM
Salut!

dragos c - ieri au plecat spre tine. Daca drumurile sunt bune, azi le primesti.

Multumesc!
Mircea

dragos c
09-02-2010, 11:38 AM
Multumesc!

dragos c
09-02-2010, 02:44 PM
Mircea spune-mi te rog cu ce curier le-ai trimis ca sa le dau un telefon sa vedem daca ajung azi sau nu?

dragos c
09-02-2010, 04:34 PM
Mi-au ajuns si mie covorasele,le-am pus deja pe masina,vin perfect ca si celelalte!

Multumesc inca o data si ne auzim la urmatoarea comanda!

themircea
10-02-2010, 08:13 AM
Salut!

dragos c - Ma bucur ca-ti plac!
Iti multumesc ca ai apelat inca o data la noi si sper sa ne mai auzim!

Ceau!
Mircea

Tudor
10-02-2010, 11:02 PM
Salut Mircea!

Intr-un timp spuneai ca nu mai aduceti nimic pe material V8 Black. Cum e, comercializati din nou sau nu? As vrea un set de covorase de mocheta pentru Peugeot 308 hatchback (5 usi), material V8 Black, simple, fara alte inflorituri, cu margine (intaritura aia) neagra. Stiu ca la un moment dat ai explicat, dar spre rusinea mea nu mai gasesc postul in care explicai cum e cu prinderile. Noile covorase se vor potrivi la prindere cu sistemul de pe masina sau trebuie sa gauresc mocheta cu alte plastice?

themircea
11-02-2010, 08:15 AM
Salut!

Tudor - Nu noi nu mai aducem, ci fabrica a renuntat sa mai faca si V8. Diferenta de calitate intre Caliber/Carrera si V8 e mica si toata lumea cerea Caliber sau Carrera (ma refer la "lumea" din Vest, care e piata lor principala.)

Cat despre prinderi, fabrica poate oferi doar standardele VW-Audi. La PSA sunt tot rotunde, ca la Audi, dar interesant e daca au sau nu acelasi diametru.
Anyway, spatele lui Caliber e extrem de aspru. Nu aluneca nici daca nu-l fixezi cu nimic.
Despre "gaurit", la ce mocheta te referi? Covorasele evident ca trebuie sa le gauresti daca vrei sa folosesti sistemul de fixare. Tot evident, in gaurile alea se punsaibele corespondente.
Daca vorbesti despre mocheta de baza de pe podea, nu-ti fa griji. Suruburile de fixare se strecoara practic printre fibrele acesteia, nu-ti lasa gaura dupa ce le scoti pentru ca nu rup nimic.

In alta ordine de idei, lucram de putin timp cu inca o fabrica. Astia fac si covorase de mocheta de lux, la o calitate despre care nici nu stiam ca exista. Un set de covorase de mocheta e mai greu decat unul de cauciuc! Desigur, pretul doare: ~ 75-78 Euro (cu tot cu TVA), dar sunt la cu totul alt nivel, alta durata de utilizare etc.
Fain e ca si dupa ce se uzeaza cele din fata, astia pot sa le ofere si doar pe acelea.

Ceau!
Mircea

babacu
14-02-2010, 09:19 PM
Salut Mircea. Mi-ai promis niște poze. Ștefan

themircea
23-02-2010, 08:06 AM
Salut!

babacu - n-am uitat, desigur, dar din pacate nu mai era pe stoc Alfa 156, asa ca nu aveam cui face poza...

Sper sa vina in scurt timp...
Scuze!

Mircea

cpx
25-02-2010, 08:01 PM
Salut, imi poti spune te rog daca aveti covorase auto din cauciuc cu "bordura" (sau marginea mai inalta) pentru Fiat Stilo Coupe an 2001?
Daca da imi poti spune un pret si o poza?

Multumesc anticipat!

themircea
26-02-2010, 08:34 AM
Salut!

cpx - Din pacate, de pe stoc s-au teminat cele de Stilo, dar primim din nou in aprox. o saptamana.
Pretul e 120 ron. Au margine de 1 cm inaltime, dar singura fabrica ce produce pentru Stilo cu margine inaltata are doar pe gri.
Mai putem aduce de la o alta fabrica, pe negru sau beige, dar astea au doar celule cu pereti de 4 mm inaltime, nu au si margini inaltate, iar pretul e mai mare - 145-160 ron.

Cele de mai jos sunt poze cu detalii relevante pentru covorasele de Stilo. Culoarea e gri inchis (ca in poza 8418), dar in celelalte doua poze apare denaturata din cauza luminii.
http://www.peugeotclubromania.ro/forum/attachment.php?attachmentid=41565&d=1264748415
http://www.peugeotclubromania.ro/forum/attachment.php?attachmentid=41566&d=1264748417
http://www.peugeotclubromania.ro/forum/attachment.php?attachmentid=41567&d=1264748418

Ceau!
Mircea

bami
28-02-2010, 07:52 PM
salut
un pret te rog pentru tavita portbagaj peugeot 206 5 usi, 2001 1.9 d
ce alte produse mai ai pentru aceasta masina
multumesc

themircea
01-03-2010, 09:43 AM
Salut!

bami - tavita: 134 ron ; covorase de cauciuc - 115 ron ; cotiera : 210 ron ; covorase de mocheta - pe comanda de la 100 ron

Reduceri in functie de produs si de combinatia de produse pe livrare
• la tavite, bandouri sau cotiere– 10% reducere sau curierat gratuit;
• la covorase (cauciuc si mocheta)– suportam noi o parte din curierat si mai aveti de plata doar 15 ron (indiferent cate seturi de covorase sunt in livrare)
• la covorase + tavita/bandouri/cotiera (pereche sa fie, chiar daca nu-s pentru aceeasi masina) – aveti 10 ron reducere la covorase si curierat gratuit
• la mai multe tavite/bandouri/cotiere pe livrare – reduceri intre 8 ron/buc si 15 ron/buc sau, la 5 tavite sau bandouri /livrare, aveti al 6-lea produs gratuit, in valoare de maxim 150 ron

Ceau!

R3dM4n
02-03-2010, 01:32 AM
Salut, as vrea si eu 2 seturi de clipsuri pentru covorase, sunt cele care se infileteaza ...daca ai tu poza posteaza te rog sa confirm. Mersi.

Stormlord
02-03-2010, 09:45 PM
Salut, Mircea!

As dori sa comand o tavita porbagaj pentru Peugeot 206 Hatchback. Iti trimit datele de livrare pe PM.
Multumesc anticipat!

themircea
03-03-2010, 08:18 AM
Salut!

R3dM4n - Sistemele de fixare sunt accesorii. Nu putem livra doar atat.
Pretul pe bucata e 6 ron sistemul complet (saiba+surub) sau 3, respectiv 4 RON cele doua componente.

Oricum, daca ai covorase de cauciuc speciale pentru masina ta, in mod normal nu ar trebui sa alunece nici fara sisteme de fixare.
Daca, insa, ai covorase universale, oricum nu cred ca ai putea monta sistemul de fixare.

Mai intra, te rog, pe acest topic si daca vreunul din colegii de forum din localitatea ta comanda ceva, putem pune sistemele de fixare in acelasi colet.

Stormlord - Multumesc! Te vor suna colegii mei pentru niste date de facturare.

Ceau!
Mircea

R3dM4n
03-03-2010, 10:05 AM
Themircea, as fi comandat mai multe sa nu fie coletul prea mic. Din poza care ai pus-o, nu se potriveste nici un clips. La mine au filetul deja in podeaua masinii. Ai si de genul asta?

themircea
04-03-2010, 08:16 AM
Ceau!

R3dM4n - Sorry, doar cele doua modele de mai sus.

k0rtezo
12-03-2010, 09:29 PM
Un pret pentru:

Presuri cauciuc - Peugeot 307 T6
Presuri cauciuc - Peugeot 107

Multumesc

themircea
13-03-2010, 10:05 AM
k0rtezo - 115 fiecare din cele doua.

R3dM4n
19-03-2010, 07:27 AM
307 T5 2004 coupe
preturi pentru:

-presulete velur
-tavita portbagaj
-1 set clipsuri prindere presulete velur

themircea
19-03-2010, 09:28 AM
Salut!

R3dM4n - 100+ce mai configurezi din poza pe care o gasesti in #514 / pagina anterioara.
-151
-in poza din #514 sunt preturile

Pe pagina anterioara, postul #520 ai reducerile in functie de produs si combinatia de produse pe livrare.

Ceau!

k0rtezo
22-03-2010, 01:41 PM
mircea ce se mai aude de comanda mea ?
Am sunat la numarul din semnatura si mi s-a spus ca va descarca comanda din PM. As fi vrut sa le trimiteti azi ca sa le primesc maine sau poimaine. Astept raspuns :naughty:

themircea
23-03-2010, 08:09 AM
Salut!

Kortezo - a plecat ieri spre tine. Azi, dupa pranz, ar trebui sa o ai.

Multumesc!

k0rtezo
23-03-2010, 07:33 PM
Primit presuri, deja le-am montat se potrivesc de minune. Abia acum m-am uitat in catalog si am vazut ca dispuneti si de presuri care sa acopere restfoot. Asta e, prostia si neatentia se platesc. :P

Foarte prompti, atat themircea cat si cei de la sediu. Multumesc

themircea
24-03-2010, 03:42 PM
Salut!

k0rtezo - Ma bucur ca-ti plac si iti multumesc ca ai cumparat de la noi.
Cat despre foot rest, sa clarificam ca altii nu citesc si o sa vrea pentru cine stie ce masina. Este vorba despre 107/AYGO.
Si daca ai fi vrut din cele cu footrest, nu ti-as fi recomandat. :P Nu au nici materialul la fel de bun ca acesta si nici durabilitatea in timp la fel de mare. A, si sunt si mai scumpe...

Ceau!

Koleric
25-03-2010, 02:00 PM
Salut!
ma intereseaza un set de bandouri laterale (cele de pe usi) pt 206 hatchback din 2003.
daca ai, te rog spune-mi pretul.
merci

themircea
26-03-2010, 06:26 PM
Salut!

Koleric- nu-i 206 in catalogul de bandouri, dar m-as mira sa nu se potriveasca de la alta masina. Daca masori portierele, caut cateva variante si-ti trimit pozele ca sa vezi daca-ti plac.

Weekend placut!

ianku_valy
28-03-2010, 10:27 PM
salut. m-ar interesa si pe mine cat costa bandoul dreapta din bara fata. Ms.

sw tm
29-03-2010, 08:57 AM
Un pret te rog pentru presuri de mocheta ( preferabil doar fata ) pentru 307sw 2004. Ce culori disponibile ar fi?
Cum putem sa ne intalnim pentru detalii?

77RVR
29-03-2010, 09:22 PM
Salut Mircea,
Sunt interesat sa cumpar un set de covorase de mocheta pentru al meu 307. Te rog, daca poti, sa-mi trimiti o poza cu un set negru cu marginile din piele ecologica de culoare neagra. De asemenea as vrea sa-mi trimiti si o poza cu cotiera pentru 307.

themircea
31-03-2010, 08:42 AM
Salut!

ianku_valy - nu aducem bandouri din cele care se incastreaza in bara. Ce aducem noi pentru protectia colturilor sunt suplimentare. Vezi poza de mai jos.

sw tm - fata 80 ron ; toate 4 100 ron + ce mai configurezi din poza pe care o gasesti in #514 .
Tot in poza ai si detaliile necesare configurarii.

77RVR - covorasele de mocheta se produc doar pe comanda. Dupa ce un client le-a configurat, a platit avans si a asteptat 2-4 saptamani dupa ele, iti dai seama ca ar fi absolut nesimtit din partea noastra sa i le desigilam doar ca sa le facem poza. Vezi si mai jos, dar vezi pe acest topic; unii din cei care au cumparat au postat poze.
In rest, #514 iti da toate informatiile necesare pentru configurare.
Poza cu cotiera de 307 voi incerca sa fac azi, in limita timpului disponibil.
Ca idee, pana atunci, pozele cu alte cotiere de pe acest topic sunt absolut exemplificative - difera si este specifica, desigur, talpa de fixare si dimensiunile.

Ceau!

sw tm
31-03-2010, 09:44 AM
Ok Nu am inteles mare lucru de acolo dar vreau un set negru cu margina surfilata rosie, respectiv rosu inchis cu margine surfilata neagra.
Masina e Peugeot 307sw 2004.
Mai imi trebuie si 2 seturi de suruburi de prindere.
Cum facem cu avansul?

Bandouri de protectie aduceti si pentru masina mea? Pe web-site-ul vostru nu am vazut sa aveti.

77RVR
31-03-2010, 09:26 PM
Salut,
Vreau un set "Carrera Black" cu marginile din piele eco neagra. As vrea si un sistem de prindere. Din partea mea, daca vrei, le poti desigila si face poze atunci cand le primesti. Vb la telefon maine.

themircea
01-04-2010, 10:05 AM
Salut!

sw tm - scuze, dar nu stiu cum de nu ai inteles "mare lucru".
In poza catre care te-am indrumat se afla materialele din care poti alege, marginile (3 tipuri si nu stiu cate culori - fiecare cu pretul), precum si sistemele de fixare (tipuri si preturi).

Cele negre cu margine surfilata rosie - e clar. Nu stiu, insa, ce tip de sisteme de fixare doresti, din cele doua disponibile.
Mocheta rosie nu exista in oferta.
Pentru forum nu cerem avans, deocamdata... De aceea cainele nostru doarme pe covorase de mocheta de diferite marci/modele comandate de diversi romani (in sens peiorativ)... :dry:

Cat despre bandouri, 307 nu e in catalog, dar m-as mira sincer sa nu se potriveasca de la alte masini. In definitiv la bandouri conteaza lungimea portierelor, sa iti placa designul si sa protejeze. Daca masori portierele la inaltimea de montare a bandourilor, vad ce putem sa-ti oferim.

77RVR - mai jos poze primite de la un client (Multumesc Mihay!) cu fratiorul lui 307, C4.

Sistem de prindere - care din cele doua modele?

Ceau!

sw tm
01-04-2010, 11:15 AM
Pai e simplu de care doresc: Cele ce se potrivesc la masina mea!
Daca nu ai mocheta rosie atunci ramane doar varianta cu mocheta neagra si un set de prindere.
Oentru mine ar fi fost mult mai simplu sa trec pe la voi si sa vad ce optiuni am si ce se potriveste la masina mea, tinand cont ca suntem in acelasi oras...
Totodata banuiesc ca exista diferente intre modelele de mocheta. Prefer sa le vad inainte de a le comanda orbeste dupa o poza!

77RVR
01-04-2010, 04:59 PM
Salut din nou,
Vreau sa dau o comanda pentru un set "Carrera Black" cu marginile din piele eco neagra. As vrea si un sistem de prindere.(saiba + surub) Spune-mi te rog cum trebuie sa procedez.

NETZOIU
06-04-2010, 09:19 AM
Salutare,

Am primit si eu presurile vineri.Sunt super ok, ms fain !

themircea
06-04-2010, 09:46 AM
Salut!

sw tm - Cum adica "orbeste dupa poza"? Este contradictie semantica.
Desigur. Poti sa vii la noi daca vrei. Rugamintea este sa iei in considerare ca aici e depozit, nu magazin, asa ca te rog sa suni inainte, ca sa fim siguri ca e cineva care sa aiba timp.
In plus, referitor la bandouri: daca vii aici fara sa ne trimiti inainte cotele, nu o sa aiba nimeni timp sa caute atunci intre cateva zeci de modele de bandouri pe cele care satisfac cotele respective.

77RVR - Te rog, PM sau mail cu datele pentru facturare si livrare:
• date de facturare: persoana fizica (CNP si CI – aici puteti si “gresi” sau inventa cate o cifra pe ici-colo, ca nu are importanta...), firma (toate datele, inclusiv IBAN –aici trebuie corecte ca e vorba despre contabilitate)
• date de livrare: la serviciu sau acasa, unde poate gasi curierul mai usor pe cineva in timpul zilei
• neaparat un numar de telefon valabil

Netzoiu - Eu iti multumesc ca ai cumparat de la noi si ma bucur ca-ti plac covorasele!

Ceau!

manu144x
07-04-2010, 05:45 PM
Bună, am mai comandat de la voi un set, şi din păcate recent mi-a fost distrus cel din dreapta faţă. Cel de pe partea pasagerului din faţă adică.

Se poate comanda separat cumva?

Este vorba de un Peugeot 307 T6 Break.

themircea
08-04-2010, 09:49 AM
Salut!

manu144x - daca sunt de mocheta, da. Daca sunt de cauciuc, din pacate nu.
Linia de productie este gandita sa scoata seturi de 4 bucati. Niciuna dintre fabricile de covorase de cauciuc nu poate livra separat covorase, ci doar tot setul.

Perechea din fata o putem livra separat doar pentru universale, dar cred ca ar fi pacat pentru asa masina. Si nici nu-s extrem de ieftine ca sa zici ca merita.

Iti stau la dispozitie cum crezi tu ca-i mai bine.
Ceau!

MariusP
08-04-2010, 10:54 AM
Salut. Imi faci te rog un pret pentru covorase (si cauciuc, si mocheta), si o tavita pentru 406 (model 2002, in caz ca are importanta)?

nbm
08-04-2010, 11:40 PM
Salut,
In lista de pe site nu am gasit tavita de portbagaj pentru Peugeot 4007. Cum modelul este bazat pe Mitsubishi Outlander, banuiesc ca sunt compatibile, dar as vrea sa fiu sigur, daca se poate.
Multumesc

sw tm
09-04-2010, 01:15 AM
E aceeasi masina, difera doar sigla de pe volan.

themircea
09-04-2010, 08:33 AM
Salut!

MariusP - 2002 nu are importanta, in schimb conteaza daca e sedan sau combi.
Tavitele difera ca forma, dar pretul e 151 ron minus 10% sau curierat gratuit.
Covorase de cauciuc: 120 ron.
Covorase de mocheta se produc doar la comanda, pe baza configuratiei pe care o decizi tu. Pret 100 ron, plus ce mai configurezi din detaliile pe care le gasesti pe http://www.rimimg.ro/catalog/extra_info_pages.php?pages_id=2&osCsid=7c6339b937bc911d22f897e115a8729a
(Ignora partea cu avansul - pentru forum nu cerem avans...desi deja am muscat-o de 2 ori cu niste nesimtiti).
Dupa cum ai vazut deja, la pereche tavita+covorase, mai scazi 10 ron. Desigur, curieratul e gratuit pentru tot coletul.

nbm - da, asa cum zice sw tm, e absolut aceasi masina, produsa pe aceeasi linie, cu specificatii identice. Difera doar sigla, masca fata, una dintre motorizari si niste mici finisaje pe bord.
Alte exemple sugestive sunt Boxer/Ducato/Jumper, Scudo/Expert/Jumpy etc

Ai subwoofer pe stanga, sau nu?
Tavita este pe stoc: 151 ron, minus 10% sau curierat gratuit. Poze cu tavita standard sunt sute pe acest forum si pe site-urile noastre.
De vreo luna, pentru cateva zeci de masini mai noi si mai scumpe, aducem si un nou model de tavita Premium. Pretul e 220 ron, minus 10% sau curierat gratuit. Ai mai jos poza acestuia.

Ceau!

nbm
09-04-2010, 08:19 PM
Salut,
Nu am subwoofer. O sa merg pe modelul standard, dar te anunt luni daca iti fac o comanda pentru mai multe (masini).
Multumesc si week-end fain

themircea
11-04-2010, 10:32 AM
nbm - sigur! oricand doresti iti stam la dispozitie!
Covorase de cauciuc ai pentru 4007?

Ceau!

adioperator
12-04-2010, 06:51 PM
Pentru un BMW X5 2009 Facelift gasim o tavita de portbagaj?

Cu respect,
Adrian

themircea
13-04-2010, 09:16 AM
Salut!

adioperator - Da. Sunt pe stoc. 151 ron, minus 10% sau curierat rapid gratuit.
E irelevant ca-i facelift. Portbagajul e la fel.

Ceau!

nbm
13-04-2010, 03:27 PM
Covorase de cauciuc ai pentru 4007?
da, am covorase
as mai vrea pe langa tavita pentru 4007 si una pentru un Renault Symbol, modelul cu gaura :)
de curiozitate (ca sa stiu care parte a ofertei e mai avantajoasa :D) cat costa curierul?

themircea
13-04-2010, 07:28 PM
Salut!

nbm - Daca nu esti din Tm, cel mai bine iesi daca suportam noi curieratul. In principiu, daca ai plati tu (fara contract cu mii de colete trimise lunar), costul ar fi de minim 26-28 ron (cu tot cu TVA), dar depinde si de firma de curierat, de greutatea pachetului etc. Daca doresti, iti las placerea de a te convinge... :naughty:

Revenind la oile (tavitele) noastre: ai vazut, pe pagina anterioara sistemul de reduceri pentru forum. La doua tavite ai inca 8 ron/buc reducere si, desigur, curieratul gratuit. Asa iesi chiar si mai bine, evident.
Ca tot iti place analiza economica, explicatia e urmatoarea: ce economisim trimitand doua tavite intr-un colet, iti dam tie ca discount suplimentar. Ca sa preintampin urmatoarea probabila intrebare: nu, nu putem sa-ti dam si 10% si 16 ron reducere. :))

Ceau!

nbm
14-04-2010, 12:20 AM
Mircea, am inteles. multumesc :) Nu sunt din Timisoara
Deci o comanda pentru o tavita de Peugeot 4007/Mitsubishi Outlander (fara subwoofer) si una pentru Renault Clio Symbol. Curieratul la voi!
Detalii necesare in mesaj privat

ps: nu-mi place neaparat analiza economica, dar pana acum nu am folosit in mod frecvent curierii si nu am habar de tarife ;)

themircea
14-04-2010, 08:54 AM
Salut!

nbm - te vor suna colegii mei pentru date de facturare.

Multumesc!

nbm
14-04-2010, 05:13 PM
am vorbit, multumesc

nbm
15-04-2010, 10:33 AM
UPDATE: Pachetul a ajuns la mine, iti dau de stire dupa ce instalez tavita.
multumesc inca o data Mircea

5inci
15-04-2010, 09:13 PM
Salut.Pt un peugeot 306 cabrio din 1997 ce pret aveti la presuri si daca se poate poza daca sunt pe stock.Multumesc mult

nbm
16-04-2010, 11:58 AM
Mircea, am pus tavita aseara. Nu se potriveste chiar ideal, dar banuiesc ca dupa ce se mai intinde o sa fie alta situatie :) O sa mai arunc un ochi deseara.
Tava de clio abia sapt viitoare. Ar trebui sa o intind sau mai rezista rulata cateva zile?

themircea
19-04-2010, 08:03 AM
Salut!

nbm - In primul rand, iti multumesc pentru ca esti clientul nostru.
Cat despre "ideal", nu stiu cum ai fi dorit sa fie, dar vindem zeci de Outlander II/C-Crosser/4007 pe saptamana. Inclusiv catre reprezentante Mitsu si PSA. Am vazut si live cum sta in multe masini care au fost aici, la noi.
Sincer, esti primul care spune ca nu se potriveste. Care parte iti pare nelalocul ei?
Iar in ce priveste "intinsul" - pe factura e capsata o hartiuta pe care scrie acest lucru.

5inci - Sorry, dar nu mai aducem 306. S-a scos matrita.
Poate doresti din cele care se regleaza la forma podelei pe niste crestaturi pre-trasate - 90 RON. Aceleasi detalii, finisare, producator, margini.

nbm
19-04-2010, 02:55 PM
Cat despre "ideal", nu stiu cum ai fi dorit sa fie, dar vindem zeci de Outlander II/C-Crosser/4007 pe saptamana. Inclusiv catre reprezentante Mitsu si PSA. Am vazut si live cum sta in multe masini care au fost aici, la noi.
Sincer, esti primul care spune ca nu se potriveste. Care parte iti pare nelalocul ei?
pai cum iti spuneam, nu era ideal pentru ca nu era intins, in primul rand.
in al doilea rand, cred ca a fost o greseala de-a mea de apreciere. are marginile cam la 3-5 mm distanta de marginile portbagajului, ceea ce e o marja mai mult decat utila pentru manevrarea tavitei. banuiesc ca daca ar fi fost perfect pe limite s-ar fi manevrat extrem de greu, plus ca nici japonezii n-or nimeri intotdeauna la perfectie cotele :D
deci, acum dupa cateva zile, este foarte buna tava :)

la fel si cea de la reno

Mike Pantelimon
20-04-2010, 11:57 AM
vreau si eu preturi pt covorase pt 207.ms mult

themircea
21-04-2010, 04:34 PM
Se pretrec lucruri interesante...:blink: Am raspuns la intrebarile de mai sus si nu se vede postul...
Incerc din din nou:

nbm - ma bucur! Iti multumesc inca o data!

Mike Pantelimon - 115 ron. Daca sunt doar covorase pe comanda, mai ai inca 15 ron un partial din curierat. Vezi sistemul de discount, mai jos.

• la covorase (cauciuc si mocheta)– curierat de plata (partial) 15 ron, indiferent cate seturi de covorase sunt in livrare.
• la covorase + tavita/bandouri/cotiera (pereche sa fie, chiar daca nu-s pentru aceeasi masina) – aveti 10 ron reducere la covorase si curierat gratuit
• la mai multe tavite/bandouri/cotiere pe livrare – reduceri intre 8 ron/buc si 15 ron/buc sau, la 5 tavite sau bandouri /livrare, aveti al 6-lea produs gratuit, in valoare de maxim 151 ron

Ceau!

sw tm
22-04-2010, 09:07 PM
Astazi am montat si eu setul nou de presuri ( mocheta neagra cu nargine surfilata rosie ).
Nu am mai folosit opritoarele de plastic pentru spatele mochetei face priza foarte buna si impiedica alunecarea presului.
Arata foarte frumos.
Le recomand!

77RVR
01-05-2010, 08:32 PM
super profi, calitate buna. pentru exemplificare aveti poze cu presurile pentru 307.

tcaciucmihai
01-05-2010, 10:24 PM
Salutari.Un set de presuri de cauciuc culoare crem pentru un Bmw seria 7 din 2003 se poate si la ce pret?

themircea
04-05-2010, 09:03 AM
Salut!

sw tm si 77RVR - va multumesc ca ati cumparat de la noi si ma bucur ca va plac covorasele.

77RVR - multumesc pentru poze!

tcaciucmihai - s-ar putea aduce pe comanda, dupa caracteristicile de pe http://www.rimimg.ro/catalog/extra_info_pages.php?pages_id=10 .

Ceau!

Caron
17-05-2010, 01:06 PM
Salut,

Un pres de cauciuc pentru 307 din 2004, cat costa si cum facem cu livrare?
Daca se poate numai cel de la sofer, daca nu macar cele 2 din fata.

Mersi

themircea
18-05-2010, 09:45 AM
Salut!

Caron - Scuze, dar vin numai la set intreg. 115 ron. Daca doresti, sunt pe stoc si ti le putem trimite oricand.

Ceau!

pampino01
18-05-2010, 09:53 AM
Va salut ! Un set de covorase de cauciuc si tava pt portbagaj pr 406 berlina ?La ce preturi ?Va rog frumos...

berlingo
18-05-2010, 04:01 PM
Salutare.
Cat ma costa un covor de cauciuc (cel din compartimentul dubei) pentru un Berlingo/Partner 1998. ?

themircea
19-05-2010, 08:56 AM
Salut!

Pampino01 - covorase de cauciuc 120 ron ; tavita portbagaj 151 ron.
Daca sunt impreuna pe livrare ai inca 10 ron reducere si curierat gratuit.

berlingo - avem si pentru Berlingo I si II, dar doar modelele cu 5 locuri, nu duba. Imi pare rau!

Ceau!

pampino01
20-05-2010, 12:30 AM
Merci mult ,incep sa strang bani...:)

Col
20-05-2010, 12:34 AM
Cat m-ar costa 2 covorase fata pentru Peugeot 206?

themircea
24-05-2010, 08:12 AM
Salut!

pampino01 - oricand doresti, iti stam la dispozitie!

Col - covorasele de cauciuc vin doar la set complet. Peug.206 - 115 ron.

Ceau!

manu144x
31-05-2010, 11:53 AM
Salut, cβt ar fi un set de covoraşe pentru un VW Passat berlina din 2008 ?

De asemenea, pentru un Microbuz Mercedes Sprinter, model 2006, covorasele din faţă, din 3 bucăţi.

themircea
01-06-2010, 06:35 AM
Salut!

manu144x - Passat B6 - 120 ron ; Sprinter - 120 ron.
Passat B6 e pe stoc. Sprinter/Crafter s-a terminat momentan, dar primim poimaine.

Ceau!

dumionut11
01-06-2010, 08:28 AM
Salut. Cat ma costa un set de covorase de 406, din mocheta (material textil), dar sa fie cat mai originale cu putinta (adica sa fie mai groase, nu ca cele din targ). Daca ai si niste poze, ar fi perfect. multumesc

sw tm
01-06-2010, 09:35 AM
Sunt mai groase decat cele originale. Eu am "mancat" doua seturi de presuri originale pana acum...

dumionut11
01-06-2010, 12:01 PM
Ceva poze si pretul daca se poate...

valentincarp
01-06-2010, 03:04 PM
Salut,

Am cumparat de la tine mai de mult (2 ani +) 2 seturi de covorase si o tavita de portbagaj pentru peugeot 405, citroen c4 si skoda octavia.
Acum ma intereseaza covorase + tavita pentru Renault Megane si tavita pentru C4.

Astept raspunsul tau. Merci

themircea
01-06-2010, 05:10 PM
Salut!

manu144x - am primit comanda ta. Multumesc! Totusi, daca te intereseaza si covorasele de Sprinter, mai bine mai stai doua zile, decat sa platesti inca 15 ron curierat. In fine, tu decizi, noi ne supunem... :)

dumionut11 - sunt poze si pe-aici pe topic. Nu trebuie sa citesti daca nu ai timp, e suficient sa derulezi paginile ca pozele sar in ochi. Nu am voie sa dau aici site-ul, dar poti sa dai cautare dupa Rimi Timisoara si vezi si acolo pozele materialelor si detalii de configurare.
Aici pe topic ai pe pagina 38 niste poze puse de 77RVR (Multumesc!) iar pe pagina 37 niste poze puse de mine.
Pretul e 100-120 ron, depinde cum le configurezi.

sw tm - Multumesc pentru vorbele bune!
Evident ca si la acestea covorasul soferului se va uza mai repede decat cele din spate si dreapta, dar macar ai avantajul ca-l poti comanda si separat, la 37-40 ron.

Valentin carp - Iti multumesc ca apelezi inca o data la noi!
Sunt ambele pe stoc. Megane II hatchback si Citroen C4 hatchback, da?
151 ron / buc, minus 8 ron la fiecare ca-s doua pe colet. Curierat rapid gratuit.

Ceau!

dumionut11
01-06-2010, 07:21 PM
M-ar interesa daca vin special pentru Peugeot 406, adica sa respecte exact forma celor originale ( aceleasi decupaje) si daca pot alege culoarea cusaturilor ( in pozele de la pagina 37 sunt cu rosu, eu vreau cu albastru daca nu negru). Daca vrei da-mi PM cu poze sau un raspuns mai exact. Multumesc

sw tm
01-06-2010, 09:05 PM
O sa-mi trebuiasca si un set pentru C3. O sa trec sa aleg culorile.

valentincarp
02-06-2010, 09:36 PM
Merci frumos.
Ti-am trimis pm cu comanda.

themircea
03-06-2010, 05:42 PM
Salut!

dumionut11 - toate covorasele sunt speciale pe model de masina. Evident, prin urmare, ca respecta forma podelei respectivei masini.
Desigur, e absolut posibil sa fie diferente de 5-10 mm in unele locuri intre matritele diversilor producatori.
Cat despre "originale", am mai tot explicat ...: nici Peugeot, nici alti producatori de masini nu fac covorase. Ei agreeaza si dau aviz unor producatori specializati. Fabricile cu care lucram noi sunt astfel de producatori, dar evident ca au design-uri rezervate pentru OEM si, respectiv, pentru aftermarket. Exista reprezentante ale diverselor marci, atat in RO, cat si in alte tari (din Vest) care ofera ca "originale" covorasele pe care le vindem si noi. Pe alocuri, in RO... chiar cumparate de la noi. :)

Pozele de la pagina 37 sunt alegerea pe care a facut-o un client.
Asa cum am scris deja (si cum dealtfel scrie si pe site, si pe acest topic), iti poti configura covorasele de mocheta cum doresti, combinand materiale/culori + margini/tip/culori in limita variantelor disponibile si prezentate.

sw tm - Oricand doresti. Te rog doar sa suni la depozit ca sa vezi daca e cineva.

valentincarp - Multumesc! Te suna colegii mei. Maine pleaca spre tine.

Ceau!

Deesse
04-06-2010, 01:12 AM
Mi-am luat si eu covorase Luxus gri pt C4.
Arata intr-un mare fel zic eu, scuze ca le-am pozat mai murdare.
Sunt de vreo 3 ori mai grele decat cele de mocheta OEM pe care le aveam.
Nu aluneca deloc, nu sunt prinse cu nici un dispozitiv (cel de la sofer)
Ma gandesc cum sa pun sigla Citroen frumos pe ele, ar arata de nota 11.
http://photos.webridestv.com/datastore/images/user/68ac106295cef1abc54f93c860edc2eb/Citroen_logo_109696_20080725.jpg

Deesse
05-06-2010, 04:03 PM
Mircea, o poza cu o policioara ai? Montata pe o masina eventual.
Din pozele de pe site nu imi dau seama mare lucru.

A doua intrebare: protectie bara spate pt C4 berlina exista?

A 3a: pe site scrie asa

Protectie pentru tunelul median din spate
Se poate comanda si un covoras care sa acopere tunelul median din spate. Evident materialele sunt aceleasi cu ale intregului set de covorase. Lungimea este de 50-60 cm, permitand acestuia sa intre sub cele doua covorase laterale. Latimea este cea pe care o doriti, in functie de dimensiunea tunelului median intre sezutul banchetei si consola dintre scaunele fata. In general, aceasta variaza intre 15 si 25 cm. Pretul este intre 14-17 ron, in functie de dimensiuni si de marginile pe care le doriti.
Pot sa comand si eu unul pt C4 meu? Ceva in culoare deschisa. Nu conteaza neaparat ca nu va fi acelasi material cu cel de pe covorasele Luxus pe care le am.

themircea
07-06-2010, 10:12 AM
Salut!

Deesse - multumesc pentru poze si pentru vorbele bune!
Putem face poze la polita aia (cica in Vest ii zice suport de umbrela..., desi la cat e de mare e practica pentru tot felul de maruntisuri, nu doar pentru umbrela.)
Anyway, detaliile si forma sunt aceleasi ca a celor din pozele exemplificative de mai jos. Desigur, dimensiunile sunt cele specifice. C4 nu e in catalog la acest produs, dar e in schimb 307. Fiind aceeasi platforma, ar trebui sa fie buna si la tine.
Cand/daca doresti masuram toate cotele politei de depozitare pentru 307 si verifici atunci.

Cat despre covorasul central: sigur ca da. 14 ron.
Avem pe stoc si beige cu latime de 20, respectiv de 25 cm. Sau poate preferi negru, sa semene cu mocheta de pe podea.

Ceau!

Deesse
08-06-2010, 12:42 AM
Cum e beige-ul ala fata de gri-ul covoraselor pe care le am acum ?
Cred ca vreau totusi negru.
As fi vrut gri precum covorasele.

Grofu
08-06-2010, 12:49 AM
As avea si eu o intrebare.
Pentru A4 B6 un set de covorase din material textil negre se gasesc cu sistem de prindere prin clipsuri fata/spate?

themircea
08-06-2010, 09:37 AM
Salut!

Deesse - Mea Culpa! Nu mai stiam ce culoare ai luat si in poze mi s-au parut beige. Scuze!
Sigur ca avem si gri. Vezi te rog pe site culoarea exacta. Probabil ca e o nuanta usor diferita de gri, dar oricum e gri deschis. Ti-as fi dat direct link-ul catre poza, dar pe acest forum nu am voie. Ai oricum site-ul pe factura precedenta sau pe c4.

Grofu - sigur ca da! Doar ca la covorasele de mocheta sunt posibilitati largi de configurare (material/culoare/ margini) si matematic vorbind nu avem cum tine stoc. Pret: 100-125 ron, in functie de configuratie.
E si aici pe topic o poza cu toate detaliile de configurare. Daca nu o gasesti, google Rimi Timisoara.

Ceau!

dragos c
08-06-2010, 09:39 AM
Salut,

Ai pe stoc covorase de cauciuc de Renault Clio 3?
Mai spune-mi covorase de textil cu margine gri sau neagra(modelul cusut)in cat timp le-as putea avea?????

themircea
08-06-2010, 09:55 AM
Salut!

dragos c - desigur. 115 ron + 15 ron un partial din curierat.

Ceau!

dragos c
08-06-2010, 10:49 AM
Mai spune-mi si de cele din textil ca am editat postul dar mi-ai raspuns intre timp!

dragos c
08-06-2010, 05:10 PM
Vreau sa lansez si eu o comanda ferma pentru un set de covorase pentru REANAULT CLIO 3!
Iti trimit datele de livrare pe PM!

cristiacl
08-06-2010, 06:52 PM
sal! pt un clio simbol model nou, tavita de portbagaj?

Deesse
08-06-2010, 11:26 PM
Si ai o poza cu un covoras din ala pt tunelul median?
PS: nu mi-ai zis ddaca ai protectie bara spate pt C4 berlina.

themircea
09-06-2010, 09:37 AM
Salut!

dragosC - mocheta in 2-3 saptamani, pe comanda. Cauciuc pe stoc in permanenta.

crsitiacl - sigur ca da! Sa inteleg sa e Simbolul cel nou (pe care nu-l mai cheama Clio), lansat in 2008? Sunt pe stoc. 151 ron, minus 10% sau curierat rapid gratuit.

Deesse - Nu avem poze cu ele. Sunt doar niste covorase dreptunghiulare de 25*60 sau 20*60 cm.
Nu, la protectiile pentru bara spate (pragul de incarcare) C4 nu e in catalog. Scuze!

Ceau!

dragos c
10-06-2010, 11:18 AM
Mi-au ajuns si mie covorasele!

Multumesc inca o data pentru promtitudine!

themircea
11-06-2010, 06:48 AM
Salut!

DragosC - eu iti multumesc si iti stau in continuare la dispozitie!

Weekend placut!

dragos c
11-06-2010, 04:13 PM
Multumesc!
Weekend placut si tie!

cata7june
16-06-2010, 03:27 PM
salut.ma intereseaza o tavita de cauciuc pt portbagaj si presuri din mocheta pentru 307 modelul nou.
preturi si poze as vrea neaparat.sau un site unde le pot vizualiza.multumesc anticipat.

themircea
17-06-2010, 06:41 AM
Salut!

cata7june - desi s-ar putea sa fie doar o exprimare relaxata, totusi, ca de fiecare data trebuie sa corectez descriptivul "de cauciuc" referitor la tavite.
In primul post scrie despre ce material este vorba: un plastic flexibil, rezistent la uzura, mai usor de intretinut si mai durabil decat cauciucul. Pentru tavitele de portbagaj cauciucul este absolut anacronic si nu se mai foloseste de 20 de ani niciunde in Occident.
Tavite de portbagaj se mai produc din cauciuc doar in China si Turcia.
Ai mai jos o poza exemplificativa pentru tavite.

Cat despre covorasele de mocheta, aceste trebuie configurate de catre cumparator, dupa detaliile pe care le-am postat si pe topic, dar le gasesti si pe site-ul nostru. Ai cateva poze mai jos, dar au postat imagini si colegii de forum - rasfoieste 3-4 pagini in urma si vei vedea chiar poze cu covorasele de mocheta de 307. Mai multe detalii gasesti cautand pe google "Rimi Timisoara"

Preturi: 151 ron tavita, 100-125 ron covorasele (in functie de cum le configurezi) ; reducere 10 ron daca sunt impreuna pe livrare ; curierat gratuit.

Ceau!

Leo106
19-06-2010, 04:11 PM
Salut! Am facut in urma cu cateva saptamani o comanda pt un set de presuri de cauciuc pt pejo 106. Ceva vesti bune pentru mine?

alex77xax
20-06-2010, 07:48 AM
Cat este un set de covorase din cauciuc pt un 307 din 2002 ?

sw tm
20-06-2010, 11:05 AM
Mircea nu stiu cand apuc sa ajung iar pe la tine. Asa ca te rog sa-mi comanzi un set de presuri precum precedentul ( de la 307 ), pentru Citroen C3, dar in loc de tesatura rosie sa fie bej.
Merci.

themircea
20-06-2010, 06:33 PM
Salut!

Leo106 - din pacate, inca nu ne-au programat la livrare. Cand avem o data certa pentru ridicare, te sunam si ne spui daca ramane valabil sau nu. Scuze!
Daca cumva doresti covorase din cele care se regleaza la podea pe niste crestaturi pretrasate, dar in rest au toate caracteristicile si calitatea celor speciale pe model, margini inaltate etc, iti stam la dispozitie oricand. Astea sunt 90 ron.
Am mai dat pentru 106 si 306 si oamenii au fost multumiti.

Alex77xax - 115 ron + 15 ron (un partial din curierat).
Daca este si vreo tavita pentru portbagaj in aceeasi livrare ai inca 10 ron reducere si curierat rapid gratuit.

sw tm - Multumesc! Te rog, insa sa-mi spui si daca e C3 2002-2009 sau cel de dupa 2009.
Vezi ca a aparut si un material nou (Elegant), un velour OEM produs in Belgia. Sunt poze pe site, daca ai vreme sa te uiti.
Am inteles ca doresti negre cu surfilat beige, dar tre rog sa-mi confirmi si care material. Vezi in poze si nuanta surfilarii beige. Daca ai impresia ca nu se potriveste cu masina, spune-mi ce altceva sa fie.

Ceau!

sw tm
20-06-2010, 09:14 PM
Masina e un C3 XTR culoare sable bivuac din 2005. Comanda-mi atunci din materialul nou intr-o varianta care sa se potriveasca la culoarea masinii ( nisip ).

themircea
22-06-2010, 08:26 AM
Salut!

sw tm - chiar ieri am primit noi nuante in care se poate surfila marginea. Le facem poze si le punem pe site. Oricum, e vreme destula sa decizi: urmatoarea livrare de covorase de mocheta va fi in aprox 12-14 zile.

Ceau!

sw tm
22-06-2010, 09:05 AM
Poate fi oricare. Sunt pentru o masina din firma pe care nu o conduc. Ma intereseaza functionalitatea si mai putin aspectul. Te las pe tine sa decizi ce nuanta sa alegi.

themircea
24-06-2010, 03:23 AM
Salut!

sw tm - dificil... Incerc, totusi.

Ceau!

Ionut159
28-06-2010, 09:37 PM
Salut Mircea,

Zi-mi te rog un pret pentru presuri de cauciuc si tavita portbagaj pentru un Ford Focus 2 break. Am rugamintea sa-mi spui preturile si separat si daca le iau impreuna.

Mersi.

PS: sunt foarte multumit de presurile pe care le-am luat pentru 407 ;)

themircea
30-06-2010, 04:39 PM
Salut!

Ionut159 - Ma bucur ca ti-au placut si iti multumesc ca apelezi inca o data la noi!

Focus II combi: tavita 151 ron, covorase cauciuc 115 ron. Ai mai jos intregul sistem de reduceri ca sa vezi care sunt conditiile in toate combinatiile de produse pe livrare.

• la covorase (cauciuc si mocheta)– curierat de plata (partial) 15 ron, indiferent cate seturi de covorase sunt in livrare.
• la mai multe tavite/bandouri/cotiere pe livrare – reduceri intre 8 ron/buc si 15 ron/buc sau, la 5 tavite sau bandouri /livrare, aveti al 6-lea produs gratuit, in valoare de maxim 151 ron

Ceau!

Ionut159
30-06-2010, 04:43 PM
Mersi pentru raspuns. Am vorbit deja azi dimineata cu o colega de-a ta, banuiesc, si am dat deja comanda. Pe maine ar trebui deja sa ajunga. Mersi ;)

mpg_yoyo
04-07-2010, 09:18 PM
pentru un pug 206 sedan cat m-ar costa?

themircea
05-07-2010, 09:53 AM
Salut!

mpg_yoyo - cat te-ar costa...ce?
Covorasele de cauciuc 118 ron, covorase mocheta 103-130 ron ; cotiera 228 ron ; bandouri - depinde ; tavita de portbagaj nu exista pentru ca 206 Sedan nu se vinde in Occident.

Ceau!

mpg_yoyo
05-07-2010, 10:12 AM
scuze nush ce am facut aseara, doar am reeditat postul, in fine era vorba despre covorasele din cauciuc ;) imi cer scuze

themircea
05-07-2010, 03:26 PM
Salut!

mpg_yoyo - nu-i problema. Oricum, am scris preturile la toate cele...

Ceau!

sw tm
06-07-2010, 09:24 AM
Frumoase presurile pentru C3. Am avut dreptate sa te las pe tine sa decizi.

mpg_yoyo
06-07-2010, 10:04 AM
salut Mircea, poti pune o poza cu covorase de cauciuc pentru 206 sedan ?

themircea
07-07-2010, 04:58 AM
Salut!

sw tm - multumesc! Vazand apoi masina, ma gandesc ca ar fi mers mai bine grafit in loc de negru, dar... maybe next time.

Multumesc inca o data!

mpg_yoyo - aici:
http://www.peugeotclubromania.ro/forum/attachment.php?attachmentid=18907&d=1225388962

si detalii aici:
http://www.peugeotclubromania.ro/forum/attachment.php?attachmentid=28274&d=1245823493

Sau, poti cauta pe Google Rimi Timisoara si vezi mai multe.

Ceau!

77RVR
15-07-2010, 10:08 AM
Salut,
As vrea sa cumpar o cotiera pentru Peugeot 307 dar nu am gasit nici o poza cu cele pe care le vindeti voi. Imi poti trimite o poza, pret si detalii. De asemenea vreau sa cumpar, daca se poate, doar un singur covoras de cauciuc, cel de la sofer. (sa fie cat mai asemanator cu cel original)

themircea
16-07-2010, 07:50 PM
Salut!

77RVR- Doc nu mi-a dat voie (inca) sa pun link pe acest forum, dar poti da cautare dupa rimi timisoara si vezi cateva sute de poze cu cotiere pe catalog.
Da, avem si pentru 307. E pe stoc, dar nu cred ca avem poza chiar cu ea.
218 ron, curierat rapid gratuit sau 10% reducere.
Evident, cotiera de 307 e asemanatoare celor pe care le vezi in poze. Difera, desigur, modalitatea de fixare pe tunelul dintre scaune.
Daca pozele pe care le vezi sunt sugestive - OK.
Daca tii neaparat sa o vezi pe cea de 307, anunta-ma si vom incerca sa facem luni poze, dar nu promit pentru ca stam extrem de rau cu timpul.

Poze cu covorasele ai si pe topic si pe site.
Nu se pot vinde la bucata, ci doar la set. Pret: 118 ron / set.

Weekend placut!

max66
30-07-2010, 06:50 PM
Bandouri pentru un peugeot 307,patru usi,un pret si niste poze.Se pot si albe???

themircea
02-08-2010, 06:58 AM
Salut!

max66 - 307 nu e in catalogul de bandouri.
Totusi, in definitiv, conteaza doar lungimea portierelor si aspectul.
Daca nu ai deloc si vrei ceva care sa protejeze si sa arate bine, masoara portierele si probabil putem sa-ti oferim ceva care sa-ti placa, chiar daca erau gandite pentru alta masina.

Cat priveste culoarea, le poti tu vopsi cum doresti. Toate piesele de plastic ale masinii (oglinzi, bari, masti, spoilere etc) vin negre sau gri inchis din fabrica. Vopseaua se aplica ulterior, unde si daca e cazul.

Ceau!

max66
02-08-2010, 05:54 PM
Salut!

Am pe masina bandouri,dar pe portiera pasagerului cateva clipsuri sunt rupte.
Deci, daca nu sunt originale, cu elementele de prindere, cred ca o sa arace ciudat.
Multumesc, ceau!

themircea
02-08-2010, 06:06 PM
max66 - da, clar. De-aia te si intrebam.
Oricum, ale noastre se prind cu banda dublu-adeziva, nu cu clipsuri.
Cred ca doar la reprezentanta vei gasi, dar... mi-e teama ca o sa doara pretul...

Ceau!

Catalin01
08-08-2010, 02:58 PM
Salut Mircea,

In trecut am cumparat de la tine bandouri laterale pentru Matiz si am fost foarte multumit. Cum am schimbat utilajul as dori o tavita de portbagaj pentru Peugeot 206, an fabricatie 2004. M-a interesa totusi grosimea ei ca daca este subtire nu ma intereseaza.

Multumesc.

themircea
09-08-2010, 06:34 PM
Salut!

catalin01 - Iti multumesc ca apelezi inca o data la noi! Sa folosesti sanatos 206-le!

Si-acum, despre grosime si evolutia tehnologiei.

In urma cu 25 de ani daca vroiai calitate la auditia de muzica, aveai nevoie de un magnetofon de abia-l ridicai singur. Acum, un DVD-player are cateva sute de grame si calitatea sunetului mai buna.
In urma cu 25 de ani, tabla caroseriei avea 1-1.5 mm grosime si tot ruginea in cativa ani. Acum are 0.5 mm tabla sau... chiar plastic.
In urma cu 25 de ani, tavitele pentru portbagaj se faceau din cauciuc gros si greu. Acum in toata lumea civilizata se fac dintr-un plastic subtire, flexibil, dar cu durabilitate si calitati mult mai bune decat cauciucul. Detalii pe site. Din cauciuc se mai fac doar in Turcia si China, dar chiar si ei se pare renunta...

Fii bun si spune-mi de ce doresti neaparat sa fie groasa... Crezi ca e mai buna sau protejeaza mai bine?

Ceau!

Catalin01
09-08-2010, 10:59 PM
Recunosc ca nu ma prea pricep dar nu as vrea nici o foaie de hartie. Multumesc de info, in zilele urmatoare o sa contactez pe cineva de la tine de la firma pentru comanda.

Multumesc.

themircea
10-08-2010, 04:39 PM
Salut!

Catalin01 - daca scopul este:
- protectia portbagajului si a valorii masinii (sa nu te trezesti ca se varsa ceva si pierzi o caruta de bani la revanzare),
- economia de timp la curatarea portbagajului (dai usor jos tavita, o scuturi si/sau o speli cu furtunul) si
- sa scapi de grija ca poate se varsa sau curge ceva din bagaje, atunci iti garantez ca tavita iti va rezolva cele de mai sus, la fel cum le rezolva pentru zeci de mii de clienti ai nostri, precum si pentru milioane de europeni.
Daca, insa, scopul este de a adauga un lest in portbagaj sau sa faci muschi cand scoti tavita... mai bine pui un saculet cu nisip sau o gantera... :))

Oricand doresti, aici suntem. Daca dai cautare Rimi Timisoara, gasesti un catalog cu toate pozele si ai acolo si poze cu 206.

Ceau!

Catalin01
10-08-2010, 11:23 PM
Mersi mult de info, pierdusem site-ul dar l-am regasit.

bond1
12-08-2010, 02:05 AM
Pentru 106 mk1 ce ai?:) vreau sa o echipez complet

themircea
12-08-2010, 10:10 AM
Salut!

Catalin01 - noi multumim!

bond1 - tavita pentru portbagaj 137 ron ; covorase cauciuc 133 ron ; covorase mocheta/velur 103-130 ron in functie de configuratie.
Reducerile sunt ceva mai sus.

Ceau!

ValiG
15-08-2010, 11:16 AM
Salut Mircea, pentru Peugeot Partner din 2008, doua locuri, ce covorase ai?

themircea
16-08-2010, 02:20 PM
Ceau!

grigutz85 - Cel care s-a terminat in 2008 sau cel care s-a lansat in 2008?
De cauciuc sunt pe stoc pentru ambele generatii - 108 ron. Gasesti si poze cu ele daca "google-ezi" Rimi Timisoara.
De mocheta se produc pe comanda, dupa configuratia pe care o doresti (material, culoare, etc).

Ceau!

sw tm
16-08-2010, 02:53 PM
Grigutz are Partnerul "Classic".

themircea
17-08-2010, 02:52 PM
Salut!

sw tm - ma bucur sa te "vad"!
Da, asa e in avatar, dar putea sa doreasca pentru alta masina sau pentru un prieten, cine stie?
E mai bine o intrebare in plus, nu?

Ceau!

sw tm
17-08-2010, 03:24 PM
Era in profil si l-am "vazut" fizic la Paltinis...
In alta ordine de idei: "Scuze de deranj!"

themircea
17-08-2010, 06:57 PM
Cer iertare moderatorilor pentru un off-topic de doua randuri!

sw tm - cum adica "Scuze de deranj"? Pai eu tocmai ce zisesem ca ma bucur sa te vad si vorbeam serios!

Este normal si de absolut bun simt sa te implici, pentru ca de-aia suntem pe un forum, nu?

Ceau!

sw tm
17-08-2010, 09:43 PM
OK
Scuze.

tyger_lelee
20-08-2010, 06:09 PM
Salut! Bandou usa dreapta fata pentru peugeot 308,ai? La ce pret?

themircea
23-08-2010, 08:12 AM
Salut!

tyger_lelee - Scuze, dar nu. Avand in vedere ca trebuie doar un element, cred ca doar la reprezentanta vei gasi exact modelul de bandouri de care ai tu pe masina.

Ceau!

grx
20-09-2010, 01:41 PM
Salut Mircea,

Covorase de cauciuc pentru PUG 307 aveti pe stoc? Ma intereseaza un set.

Catalin01
20-09-2010, 02:20 PM
Mircea, am primit tavita pentru 206, sunt super multimit de calitate si doamna de la firma a fost foarte amabila cu mine . Multumesc.:)

themircea
21-09-2010, 08:24 AM
Salut!

grx - sigur ca da! 118 ron + 15 ron un partial din curierat.
Daca doresti si tavita pentru portbagaj ai curierat gratuit si inca 10 ron reducere.
Sunt toate pe stoc si pot pleca spre tine oricand doresti.

Catalin01 - Iti multumesc pentru ca esti clientul nostru si pentru vorbele bune.
Iti stam la dispozitie si pe viitor!

Multumesc!

RaduFilipescu
21-09-2010, 09:27 AM
Salut Mircea.
Stii ca sunt printre primii care au cumparat tavita, si de acum s-a cam uzat, saraca, caci a avut ceva de munca cu mine. Spune-mi daca ai cumva, separat si partea din mijloc, cea de cauciuc, caci la mine s-a cam dus, e roasa rau.
Multumesc!

themircea
23-09-2010, 08:11 AM
Salut, Radu!

Sigur ca-mi amintesc si ma bucur sa te "vad".

Ma bucur ca tavita isi face datoria si ti-e de folos. Acum inchide ochii si gandeste-te cum ar fi aratat portbagajul tau daca nu ai fi avut-o... :naughty:

Mi-e teama ca nu primim separat partea din mijloc. La intrebarile noastre, fabrica se oferise, initial, sa ne-o furnizeze si separat, dar ne-au dus in sectia respectiva ca sa intelegem de ce nu prea avem ce face cu ea.
Si am inteles...
Materialul acela din mijloc se lipeste pe tavite printr-o combinatie de presiune, temperatura si adeziv special. E o presa ce incalzeste pana la maleabilizare mijlocul tavitei, se injecteaza un adeziv special si acel cauciuc siliconic se tine sub presa cateva minute timp in care se raceste controlat.
Doar cu un adeziv de uz comercial, se pare ca nu adera acel cauciuc siliconic la materialul tavitei.

Revenind, chiar si tavita din masina mea dupa 4-5 ani a cam "chelit" pe mijloc de la carat tot ce-am carat in acesti ani... Cu toate acestea efectul de anti-alunecare s-a pastrat si-si face datoria bine-mersi.

Banuiesc ca la fel e si la tine.

Totusi, noi mai avem o politica de fidelizare a clientilor.
Datoria acestor tavite este sa munceasca si sa suporte ele ceea ce altfel ar fi suportat portbagajul masinii. Prin urmare, dupa ani de zile (ca in cazul tau), cand tavita este uzata si daca vrei sa o schimbi cu una noua (pentru aceeasi masina), pretul este altul si crede-ma, vei fi multumit. :happy:

Ceau!

RaduFilipescu
23-09-2010, 11:11 AM
Mircea, multumesc mult pentru promptitudine. Intr-adevar, fara acea tavita portbagajul ar fi aratat jalnic. Tavita si-a scos banii inzecit, si chiar daca as fi schimbat mai multe intre timp la pret intreg, tot ar fi fost convenabil pentru ca o tavita o poti schimba, dar mocheta ba!
Si daca zici de fidelizare, astept un PM de la tine.
Oricum, multumesc inca o data unui om de caracter, si-ti doresc succes in continuare, mai ales pe aceste vremuri care, direct sau indirect ne afecteaza pe toti!

sw tm
24-09-2010, 02:39 PM
Radu daca crezi ca te ajuta cu ceva pot sa aduc eu ce comanzi ( daca o faci ) la intalnire si sa o dau la cineva aproape de tine ( daca tu nu vii ).

RaduFilipescu
24-09-2010, 06:39 PM
Da, Raul, multumesc si tie. O sa tin cont de amabilitate si de disponibilitate.

grx
27-09-2010, 08:58 PM
Mircea,

Am primit covorasele. Multumesc!
Scuze ca nu am raspuns mai repede, dar le/am 'montat' si am plecat din localitate.

themircea
28-09-2010, 06:19 AM
Salut!

grx - noi iti multumim pentru ca esti clientul nostru! Sper sa ne mai "vedem".

Ceau!

vladx
28-09-2010, 01:30 PM
salut, pt 307 sunt numai din cauciuc? sau si alte materiale? ma intereseaza si o tavita de portbagaj si un pret pentru ele.
Multumesc.

GGG
28-09-2010, 09:16 PM
Salut Mircea, am vazut pe site-ul Rimi, niste "prinderi" pentru covorase, acele saibe si suruburi de plastic cu care vin unele masini din fabrica. E vorba de un C3 (model nou) si nu sunt sigur la momentul asta daca are sau nu vreo modalitate de prindere, dar in caz ca nu are, ai putea sa imi trimiti un set din acela ?

tvlada
28-09-2010, 09:35 PM
Salut Mircea,
Am vazut pe site-ul Rimi ca ai covorase pentru Peugeot 406. Poti sa-mi trimiti o poza cu un covoras (preferabil cel al soferului). Ma intereseaza sa semene cat de mult cu covorasele din fabrica.

themircea
30-09-2010, 06:20 AM
Salut!

vladx - probabil ca prin "alte materiale" te referi la mocheta/velur, nu?
Ba da, sigur ca avem si textile. Vezi pe paginile anterioare si cateva poze chiar cu cele de 307. La covorasele de mocheta sunt variate posibilitati de configurare material/culoare, margini/tip/culoare - daca dai cautare dupa Rimi Timisoara si intri in catalogul de produse gasesti mii de poze (inclusiv cu tavita) si acolo ai toate detaliile de configurare.
Pe stoc, pentru 307 avem cele de cauciuc 118 ron sau de mocheta/velur Elegant, culoare grafit (un gri foarte inchis, ca si mina de creion - daca intri pe site vezi o gramada de poze cu materialele) 120 ron.

Tavita este 154 ron.
Daca iei tavita + covorase ai inca 10 ron reducere si curierat rapid gratuit.

GGG - la grupul PSA difera standardul sistemelor de fixare nu doar fata de ce avem noi, dar si de la un model la altul. Si de parca n-ar fi fost destul, anul asta schimba din nou forma sistemelor de fixare... :blink:
In principiu nu vindem separat sisteme de fixare. Sunt doar accesorii si se ofera doar clientilor nostri.
Bun, acum fiind de pe forum, cred ca exceptia ar fi indreptatita si nu ar fi problema sa-ti trimitem, dar intai verifica: 1) daca masina le are sau nu ; 2) daca merita costuri de curierat de 20 ron pentru niste sisteme de fixare de 6.5 ron/buc.
Iti stam la dispozitie oricum.

tvlada - Paaaai, acolo ai si poza! :)) Daca intri in catalogul online gasesti cateva mii de poze pe produs/marca/model etc
Ca si forma sigur sunt identice cu ceea ce ai in masina pentru ca sunt speciale pentru 406, nu aiureli facute in China. Din punct de vedere al calitatii, exista sanse sa vinzi masina cu covorasele inca in ea.

Se poate sa difere ca si "amprenta", sau design fata de ce ai tu acum, pentru ca in cursul timpului Peugeot a folosit de prima echipare produsele mai multor fabrici. Evident, ei nu produc covorase...

Ceau!

vladx
30-09-2010, 04:22 PM
multumesc man. deocamdata vine iarna si tre s afac banuti de gume...dupa care strang si pt covorase vreau si de cauciuc si din material...si vreau si o tavita. Vorbim mai multe atunci.
Multumesc.

GGG
30-09-2010, 04:39 PM
Oke, mersi frumos pentru informatii, daca e ceva te anunt ;)

themircea
01-10-2010, 07:38 AM
Salut!

vladx si GGG - eu va multumesc! Oricand doriti, aici suntem.

Ceau!

donfageru
11-10-2010, 04:13 PM
Salut. Ma intereseaza si pe mine covorasul de la sofer 607 culoare bej. Mersi

Broker
13-10-2010, 09:02 AM
Salut,

Ma intereseaza si pe mine un pret pentru tavita portbagaj + covorase pentru un corsa.

themircea
14-10-2010, 08:36 AM
Salut!

donfageru - de cauciuc, din pacate nu se pot vinde decat la set intreg.
De mocheta putem vinde si doar cel de la sofer, dar doar pentru clientii care au cumparat de la noi setul intreg.

Broker - Corsa B, C, D ?
Ca si pret sunt la fel, dar forma si dimensiunile difera dramatic: 137+118-10 (daca sunt impreuna pe livrare) ; curierat rapid gratuit.

Ceau!

kogu_T
15-10-2010, 08:24 AM
Pentru un Opel Meriva model pana in 2010,la ce preturi sunt covorasele?Ma intereseaza sa fie cu marginile ridicate.
Multumesc

themircea
18-10-2010, 08:42 AM
Salut!

kogu_T - covorase Meriva A - 123 ron ; partial costuri curierat 15 ron.
Margine - 1 cm inaltime.

Ai intrebat si de tavita de Peug.407. Nu ai scris daca e sedan sau combi. Pretul e tot 154 ron, dar evident, forma difera.
Daca sunt tavita + covorase in acelasi colet, ai inca 10 ron reducere si curierat rapid gratuit.
Sistemul de reduceri e pe paginile anterioare, dar il reproduc si mai jos.

• la mai multe tavite/bandouri/cotiere pe livrare – reduceri intre 8 ron/buc si 15 ron/buc sau, la 5 tavite sau bandouri /livrare, aveti al 6-lea produs gratuit, in valoare de maxim 154 ron

Ceau!

donfageru
21-10-2010, 06:43 PM
Ma intereseaza cel de mocheta culoare bej doar cel de la sofer. Daca se poate...ca nu are rost sa iau tot setul pt ca restu sunt impecabile. MS

themircea
22-10-2010, 09:16 AM
Salut!

donfageru - te rog, da cautare google dupa Rimi Timisoara, intra in catalogul de imagini si vezi materiale, culori, tipuri de margini etc.
Sau, uita-te pe factura de data trecuta si spune-mi, te rog, ce material si margini erau.
Pretul covorasului de la sofer este 40% din pretul setului intreg.

Ceau!

adioperator
22-10-2010, 04:24 PM
Salutare Mircea!
Ma intereseaza costul total pentru:
- 1 x set covorase cauciuc BMW X5 (E70) 2009;
- 1 x set covorase cauciuc Hyundai iX35 2010;
- 1 x tavita portbagaj Toyota Yaris 2009.

Multumesc anticipat !
Adrian.

kogu_T
23-10-2010, 09:09 PM
Astazi am pus si eu tavita si se potriveste de minune,arata si bine pe deasupra.Multumesc mult si sper sa colaboram mai mult pe viitor.Recomand cu caldura firma.
Bafta!

themircea
24-10-2010, 09:07 AM
Salut!

adioperator - Eu iti multumesc!
Covorasele: 150, presepctiv 128 ron
Tavita: 154 sau 137, depinde ce portbagaj are Yaris-ul. Exista doua modele, unul mai sus si unul mai jos, si difera suprafata si contururile. Daca, vrei, cauta te rog Rimi Timisoara si intra in catalogul de imagini - acolo vezi poze cu ambele si poti identifica.
Azi (Duminica) s-ar putea sa nu mearga site-ul pentru ca sunt niste lucrari la server.

Pe langa curierat rapid gratuit, ai inca 10 ron reducere la unul din seturile de covorase pentru ca sunt "pereche" cu tavita.

kogu_T - Ma bucur ca-ti place!
iti multumesc pentru ca esti clientul nostru si pentru recomandare!

Duminica placuta!

DragosDDI
24-10-2010, 08:01 PM
Salut.Ma intereseaza pretul unor covorase de cauciuc pentru un Peugeot 206 - 5 usi.Multumesc.

themircea
25-10-2010, 08:42 AM
Salut!

DragosDDI - 118 ron + 15 un partial din curierat.

Ceau!

johnyyy1983
13-11-2010, 11:34 PM
salut
covorase mocheta neagra pentru peugeot 407, ai?

saprosanu
14-11-2010, 01:46 PM
Te rog daca se poate sa imi pui si mie o poza cu covorasele de cauciuc pentru 406.

themircea
15-11-2010, 10:42 AM
Salut!

johnyyy1983 - Pe stoc nu se pot tine covorase de mocheta. Sunt sute de posibilitati de configurare pentru orice masina data. Evident, nici macar fabrica nu tine stocuri.
Normal ca se pot aduce pentru 407. Pretul este intre 103 si 130 ron, in functie de material, margini etc.
Toate detaliile si poze poti gasi daca dai cautare google dupa Rimi timisoara si intri in catalogul de imagini -acolo gasesti covorase de mocheta si toate informatiile.

saprosanu - mai jos.
123 + 15 un partial din curierat.

Ceau!

gula
01-12-2010, 08:09 AM
salut. ma intereseaza daca ai si pretul la o tavita de porbagaj pt 307 T6 break (dim aprox 102x96 partea din spate find curba si dimensiunea luata la mijloc) mersi anticipat

themircea
04-12-2010, 10:29 AM
Salut!

gula - tavitele sunt speciale pe model de masina. Nu este necesar sa masori portbagajul.
De exemplu la 307 sunt tavite diferite la Break, SW si hatchback. Sunt toate pe stoc.
154 ron, minus 10% sau curierat rapid gratuit.

Ceau!

archaeus
05-12-2010, 07:12 PM
Pt 207 5 usi ma intereseaza covorase de cauciuc cu marginile ridicate pt iarna.
Mersi.

Holby
05-12-2010, 09:02 PM
Ai cumva tavita portbagaj pentru un Seat Exeo?

username
06-12-2010, 12:57 AM
salut themircea..ma intereseaza si pe mine preturile bandourilor laterale si de colt pentru honda civic hatchback 5d...p.s. + o tavita portbagaj..mersi

themircea
07-12-2010, 09:26 AM
Salut!

archaeus - 118 ron + 15 un partial din curierat.

Holby - sigur ca da. 154 ron clasice sau 220 ron Premium. La oricare ai minus 10% sau curierat rapid gratuit. Poti sa le vezi si pozele daca dai google dupa Rimi Timisoara si intri in catalogul de imagini.

username - civic hb din ce an, te rog?
154 ron tavita (sau 220 Premium - disponibil doar daca masina e Civic HB dupa 2006), bandouri laterale 135 ron ; bandouri colt 109 ron.
Reduceri: minus 10 ron la fiecare daca sunt toate 3 produsele pe livrare ; curierat rapid gratuit. Poti sa le vezi si pozele dupa algoritmul de mai sus.

Ceau!

bstef
11-12-2010, 01:04 AM
salut themircea, poti te rog sa-mi confirmi disponibilitatea si pretul pentru o tava premium la 4007 ? (btw, care este diferenta fata de cea 'standard') ... cu livrare in Bucuresti. multumesc.

themircea
12-12-2010, 10:23 AM
Salut!

bstef - disponibilitate: evident. Pret: 220 ron. Livrare: curierat rapid gratuit.
Diferente, poze: cauta, te rog, pe google dupa Rimi Timisoara. Intra in catalogul de imagini si acolo, la tavitele Premium, primul capitol este exact despre detaliile tavitelor Premium. Acolo gasesti si poza cu 4007/Outlander II.

Ceau!

DragosDDI
15-12-2010, 09:12 PM
Aveti PM cu datele de expediere pentru presuri de cauciuc la un Peugeot 206 in 4 usi.Multumesc

themircea
16-12-2010, 06:51 PM
Salut!

DragosDDI - Noi multumim! Covorasele au fost expediate deja.

Ceau!

adioperator
17-12-2010, 02:29 PM
Salut Mircea, un set de covorase din cauciuc cu margine si tavita portbagaj pentru Octavia Tour berlina?

themircea
18-12-2010, 09:05 AM
Salut!

adioperator - ma bucur sa te "vad" din nou!

154+118-10 ; curierat rapid gratuit.

Weekend placut!

archaeus
21-12-2010, 09:02 PM
Am primit azi covorasele, arata super si sunt foarte multumit de ele. Ne mai auzim la vara pt tavita si sper eu si presuri de mocheta :)

Ionut159
09-01-2011, 08:08 PM
Salutare si La multi ani!

Un pret actual pentru o tavita pentru Octavia Tour berlina?

Mersi anticipat

themircea
10-01-2011, 04:47 AM
La Multi Ani, sanatate si numai bine, tuturor!

archaeus - niu iti multumim si iti stam la dispozitie si pe mai departe!

ionut159 - 154 ron, minus 10% sau curierat rapid gratuit

Ceau!

dumionut11
16-01-2011, 10:26 AM
Salut. Cat ma costa si pe mine un set de covorase din mocheta de tip ELEGANT( velour)- de culoare neagra, surfilate pe margini de culoarea Albastru Inchis, pentru in Peugeot 406? Cat dureaza si cat ma costa transportul pana in Bucuresti?

themircea
17-01-2011, 05:43 PM
Salut!

dumionut11 - 120+8 + 15 (un partial de curierat pentru forum).
Daca ne trimiti in 2-3 zile comanda ferma, impreuna cu datele de facturare si de livrare si un numar de telefon, le putem adauga la livrarea de peste 2 saptamani de la fabrica.

Ceau!

Ionut159
17-01-2011, 06:20 PM
...

ionut159 - 154 ron, minus 10% sau curierat rapid gratuit

...
Am uitat sa scriu: mersi pentru tavita de Octavia Tour. E perfecta ;)

vladx
21-01-2011, 12:26 PM
sal man, cat ma costa un set covorase 307 T5 ?
Multumesc.

zRc
25-01-2011, 02:49 PM
Salut, un set de presuri pt Opel Astra G din mocheta elegant negre (marginea surfilata negru) si cu prindere pt fata cat ajunge? mersi anticipat.

themircea
25-01-2011, 04:28 PM
Salut!

ionut159 - Ma bucur ca-ti place!
Iti multumesc si sper sa ne mai "vedem"!

vladx - 118 ron + 15 un partial de curierat.

zRc - 120+8+prinderile. Acestea pot fi 3 ron/buc(pe gaura) daca vrei doar saiba de pe covoras, sau 6 ron/buc daca vrei sistemul complet.
Daca sunt doar covorase in livrare, mai ai un partial de curierat: 15 ron.
Daca sunt si alte produse, vezi, te rog sistemul de reduceri dintr-unul din posturile anterioare.

Ceau!

dumionut11
30-01-2011, 02:32 PM
Salut. Am primit si eu covorasale de 406 din mocheta. Sunt super OK, multumesc!

thenutz
01-02-2011, 04:44 PM
salut! un pret pentru un set de presuri pentru un 307 t6 din 2006? Si te rog daca poti sa pui niste poze cu ele, ma intereseaza daca au marginea inalta...multumesc anticipat!

themircea
04-02-2011, 09:12 AM
Salut!

dumionut11 - Noi iti multumim si iti stam la dispozitie si pe viitor!

thenutz - 118 ron + 15 un partial din curierat (pentru forum).
Da, au margine de 1 cm inaltime. Margini mai inalte de atat se fac doar in Asia... Cele produse in Vest ori nu au deloc, ori au maxim 1 cm inaltime.
Sunt in repetate randuri postate poze cu 307 pe acest topic. Daca nu le gasesti, te rog sa dai cautare google dupa Rimi Timisoara si sa intri in catalogul de imagini. Ai acolo si pozele cu 307 si poze exemplificative cu detalii de finisare si margini ale covoraselor.

Ceau!

scoty
06-02-2011, 06:43 PM
Salut, ma intereseaza si pe mine daca aveti set de covorase tip tavita si tavita pentru porbagaj la un peugeot 308. As dori pretul si daca poti sa puneti si niste poze. Covorasele din fata au gaura pentru prindere data?

scoty
08-02-2011, 01:45 PM
Sa inteleg ca aceast topic este inchis sau oferta nu mai este valabila?

john_nr_1
08-02-2011, 03:00 PM
Si eu vreau un set de covorase de 407 din cauciuc.. ce pret? multumesc ionut balasa
0769129897
adresa prelungirea ghencea nr 28 bl c5 sc e ap 200 et10 bucuresti

themircea
11-02-2011, 09:00 AM
Salut!

scoty - in fata unei asemenea atitudini, dispar motivele de a explica. Totusi: din toata firma doar eu ma ocup de forumuri si saptamana aceasta am fost plecat 4 zile din tara.

In loc sa pui smilie-ul cel rosu si furios, precum si intrebari romanesti, poate ca, vazand ca nu ti-am raspuns in 24 de ore, ar fi fost mai simplu, mai rapid, mai eficient si, da, mai civilizat, sa suni la unul din numerele de telefon care sunt in semnatura mea, la subsolul fiecarui post. Colegii mei sunt la lucru 10 ore pe zi si s-ar fi ocupat ei.

john_nr_1 - 123 ron + 15 un partial din curierat (pentru forum). Te suna azi colegii mei pentru inca niste date de facturare si tot azi pleaca spre tine covorasele, daca doresti.
Ceau!

scoty
11-02-2011, 07:46 PM
[QUOTE=themircea;439891]Salut!

scoty - in fata unei asemenea atitudini, dispar motivele de a explica. Totusi: din toata firma doar eu ma ocup de forumuri si saptamana aceasta am fost plecat 4 zile din tara.

Avand in vedere ca,, in afara'' nu exista internet, inteleg situatia, dar lasand deoparte polemica as dori sa stiu daca puteti onora sau nu comanda mea?

Adrian M
11-02-2011, 07:54 PM
In loc sa pui smilie-ul cel rosu si furios, precum si intrebari romanesti

Lol, intrebari romanesti. Cum sunt alea?

themircea
12-02-2011, 09:47 AM
adrian M - Scuze pentru off topic!
Pai, vezi si tu... Intreaba Duminica dupa-amiaza. Trec 41 de ore, desi contorizarea e fortata pentru ca noi nu suntem la serviciu Duminica. Apoi, in loc sa sune (daca era urgent) sau sa se gandeasca la motive obiective care m-ar fi putut impiedica sa-i raspund, prefera sa aiba aceasta atitudine si sa puna intrebari sterile ca si continut (avand in vedere ca postasem cu doua zile inainte), dar ofensive ca ton si formulare.
Vezi si noua replica ce se vrea spirituala. Egoism, egocentrism, lipsa de experienta sau empatie (sau altceva) il determina sa nu poata concepe ca dupa ce conduci 4000 de kilometri in 4 zile si ajungi noaptea tarziu la un hotel, numai chef de raspuns la mail-uri nu ai. Iti dai seama ca acum va urma o replica relativ la locul unde am putut merge de am condus atat...

scoty - avand in vedere atitudinea, nu.

scoty
12-02-2011, 07:19 PM
Pierderea nu este de partea mea. dar sa stii ca din dpdv al relatiilor comerciale legile in Romania interzic refuzarea unui client indiferent de atitudinea sa si de intrebarile romanaesti pe care le pune si acest mod de a trata viitorii clienti spune mult despre caracterul firmei si al omului care o reprezinta. Consider discutia incheiata si sa ma scuze ceilalti membri de pe forum pentru off-topic.

Col
12-02-2011, 08:18 PM
Un pret pentru un set de covorase pentru un Peugeot 206 va rog

themircea
14-02-2011, 08:43 AM
Salut, Col!

118 ron + 15 un partial de curierat pentru forum.

77RVR
16-02-2011, 12:05 PM
Salut,

Am nevoie de set de covorase de cauciuc pentru:

Peugeot 307 - an fabricatie 2003
Ford Focus - an fabricatie 2007
Fiat Grande Punto - an fabricatie 2007

Te rog sa-mi spui pretul lor si cand se pot livra in Bucuresti.

themircea
16-02-2011, 06:42 PM
Salut!

77RVR - Fiecare din cele 3 costa 118 ron. Pentru intregul colet ai de plata un partial din cost curierat - 15 ron (pentru forum).
Se pot expedia imediat ce primim datele de facturare si de livrare, iar tu le primesti a doua zi.

Ceau!

Col
17-02-2011, 05:32 PM
Salut, Col!

118 ron + 15 un partial de curierat pentru forum.

Merci!

john_nr_1
18-02-2011, 12:20 AM
Am primit covorasele luni 14.02.2011. se potrivesc perfect. Multumesc.
Singurul lucru de care sunt dezamagit este materialul din care sunt facute... sunt foarte moi si se vor toci(gauri) destul de repede...sper sa nu am dreptate dar am fost obiectiv.

themircea
18-02-2011, 08:46 AM
Salut!

john_nr_1 - Iti multumesc ca ai cumparat de la noi!
Cat despre faptul ca este moale cauciucul, aceasta e in mod absolut o trasatura pozitiva, nu negativa... :tongue3:

Un cauciuc cu continut mai mare de carbon sau unul "ars" mai tare in procesul de vulcanizare devine mai rigid, aparent mai dur, dar in acelasi timp este exact cel care cedeaza mai usor la uzura/abraziune, cel care poate ascunde mai des defecte de material si cel care se poate rupe mai frecvent la indoire sau tractiune.
De fapt, cele doua proceduri de mai sus se aplica exact de catre cei care vor sa ascunda calitatea mai slaba a materiei prime.
Corolar: un cauciuc mai "gumos" este de calitate mai buna.

maryusdanyel
28-02-2011, 06:24 PM
Salut,

Am si eu nevoie de o cotatie pt presurile fata (doar fata!) pt Renault Clio Sport ,an 2007.Material textil.
Personalizate cu cusatura albastra pe margine si eventual cu un logo ceva pe ele pe undeva.

Le am pe cele vechi acasa,sunt la fel,dar sunt marca "Pilot" si nu cred ca mai gasesc.Iar acum am vazut ceva asemanator la colegul Cox pt 206(cele cu casuta rosie).

Multumesc.

themircea
02-03-2011, 07:30 AM
Salut!

maryusdanyel - in primul rand, te rog sa-i transmiti salutari RS-ului tau, din partea RS-ului meu... Tot albastru, dar Megane. :wink4:
Back on topic: fata e 80% din pretul setului intreg.
Pretul setului intreg il decizi tu, prin configuratia pe care o doresti: calitatea materialului, margine, sisteme de fixare.
Logo: 20 ron introducere logo nou si 10 ron/covoras inscriptionarea. Nu se pot inscriptiona sigle sau denumiri protejate de copyright. In general luam comenzi de logo-uri doar de la dealeri, care cer zeci de seturi cu un singur logo, dar daca tii neaparat... Tu stii.
Sincer, nici pentru RS-ul meu nu mi-am comandat cu logo.

Ca si propunere: mai bine iti iei acum setul intreg si dup-aia cand se uzeaza covorasul de la sofer il comanzi doar pe acela la 40% din pretul setului intreg. In plus, le ai pe toate la fel, nu amestecate.

Corolar: cu cel mai bun material din industria auto (Elegant velour produs in Belgia, spate cauciucat), margine surfilata albastru - pretul ar fi 128 ron setul de 4 buc. Restul calculezi tu.
Daca vrei sa vezi pozele materialelor si mai multe detalii, poti da cautare Google dupa Rimi Timisoara, intri in catalogul de imagini si ai acolo tot felul de informatii si poze despre covorase de mocheta. Sau, poti sa intri in profilul meu de pe forum si apesi pe Home page.

Ceau!

77RVR
07-03-2011, 03:04 PM
Ti-am dat mesaj pe private cu datele de livrare. Trimite-mi cate un set de covorase de causiuc pt. masinile de mai jos.

Peugeot 307 - an fabricatie 2003
Ford Focus - an fabricatie 2007
Fiat Grande Punto - an fabricatie 2007

Mersi mult.

csvzs
08-03-2011, 03:07 PM
Salut,

As dori sa intreb, daca se poate comanda doar mocheta pentru partea de sofer fata? Daca se poate , atunci as dori un pret pentru :

1. Mocheta doar sofer
2. Mocheta sofer + pasager fata.

Ambele textil .

Masina e un Peugeot 307 T6, 2 usi.

Multumesc, si o zi placuta!

m3lku
08-03-2011, 03:15 PM
Salutare,se pot personaliza covorasele,de ex ma gandeam sa pun nr masinii pe el sau se poate altceva,un logo???cat ma costa daca vreau covorasele + mocheta din spate din portbagaj??

csvzs
08-03-2011, 03:40 PM
3 posturi mai sus !
"Logo: 20 ron introducere logo nou si 10 ron/covoras inscriptionarea. Nu se pot inscriptiona sigle sau denumiri protejate de copyright. In general luam comenzi de logo-uri doar de la dealeri, care cer zeci de seturi cu un singur logo, dar daca tii neaparat... Tu stii."

themircea
08-03-2011, 05:27 PM
Salut!

77RVR - Multumesc! Te suna maine colegii mei si imediat se expediaza spre tine.

anubis-cvz - din al doilea post al tau inteleg ca ai vazut deja. Sunt ambele preturi si toate detaliile in postul din care citezi mai sus.
Totusi, ca sa fie totul complet si coerent, repet ce am scris de multe ori pe topic si, de asemenea, scrie si pe site: covorasul de mocheta pentru partea soferului il putem aduce separat doar pentru cei care au cumparat setul intreg si li s-a uzat respectivul covoras.

m3lku - asa cum zice anubis: vezi postul meu din 02.03 - e clar si detaliat totul acolo.
Mocheta pentru portbagaj nu importam.
Daca te referi la tavita pentru portbagaj, ai inca 10 ron reducere si curierat rapid gratuit pentru colet de tavita+covorase.
Daca sunt doar covorase in livrare, ai de plata un partial de curierat de 15 ron.

Ceau!

RastaMaMan
15-03-2011, 03:38 PM
Salut mircea, doresc sa achizitionez un set de covorase din mocheta pentu un 307 in 5 usi : elegant , culoarea negru , marginea gri deschis ca in imaginea aceasta http://www.rimimg.ro/catalog/userfiles/mochetaPassat_B6-sofer.jpg , daca este surfilata este perfect.

themircea
17-03-2011, 01:27 PM
Salut!

RastaMaMan - Sigur ca se pot surfila cu acel gri/silver.
Din pacate, in aceasta configuratie nu mai avem cum sa le prindem pe livrarea de saptamana viitoare de la fabrica. Daca nu te deranjeaza, foarte tare, pot veni in aprox 3 saptamani.
Pe stoc avem elegant negru, cu margine din piele neagra. Astea pot pleca spre tine oricand vrei.

Ceau!

RastaMaMan
17-03-2011, 02:03 PM
Salut Mircea, sincer nu ma grabesc si vreau marginea gri din piele ecologica , cred ca arata mult mai bine decat cu margine surfilata si nu se scamoseaza , tu ce mi-ai recomanda?

Mersi anticipat!

cata7june
17-03-2011, 04:24 PM
Salut.Inainte de a posta m am uitat pe site ul firmei.Am citit multe pagini din acest topic,dar nu am avut rabdarea sa le citesc chiar pe toate.
M ar interesa o tavita de portbagaj si un set de covorase de plastic sau de mocheta (elegant negru) pentru pejo 307,2006,hatchback.
Daca nu cer prea mult as dori sa postezi niste poze cu tavita si covorasele sau un link.Mentionez ca nu e graba din pricina fondurilor si astept fara nici o problema.
Si evident costul acestora.Multumesc anticipat.

username
18-03-2011, 11:16 AM
salut mircea..in primul rand tin sa va felicit pentru promtitudine (pentru o comanda mai veche ce continea bandouri si tavita portbagaj pentru o honda civic) si in al doilea rand as vrea sa "inaintez" o comanda prompta pentru un set de 4 covorase "special" cu insertie de mocheta pentru un peugeot 407 sw + sistemul complet de prindere..culoarile as vrea sa asorteze cu masina din imaginea trimisa in pm..multumesc si astept raspunsul tau legat de perioada de asteptare.
p.s. nu pot sa uploadez imaginea..am sa o trimit pe mail la adresa de la office rimimg.

themircea
23-03-2011, 08:55 AM
Salut!

RastaMaMan - oricare dintre cele doua este suficient de rezistenta. Te rog, doar, sa iei decizia finala si sa ne spui. Dupa aceea nu mai putem sa cerem fabricii sa le modifice.

cata7june - toate pozele sunt in catalogul de imagini de pe site. Vezi ca palpaie niste "beculete" si scrie Acces catalog imagini.
Tavita: 154 ron, minus 10% sau curierat rapid gratuit
Covorase de cauciuc : 118 ron - minus 10 ron daca sunt in colet cu tavita.
Covorase de mocheta: 103-130 ron, depinde cum le configurezi (la fel: minus 10 etc etc)

username - iti multumesc ca apelezi inca o data la noi!
Mi-au spus colegii mei ca ai trimis o poza pe mail ca sa vedem interiorul. Noi in privinta culorilor nu avem de modificari sa aducem. Fabricile au niste nuante clar definite, asupra carora nu avem influenta.

Asa cum scrie si pe site, la materialul Special II beige nu se poate pune insertie textila la heelpad-ul soferului. Daca aceasta este neaparat necesara, poti alege doar material Special I (negru sau gri), eventula cu mocheta beige la calcaiul soferului.

Cele clasice pentru 407 sunt pe stoc - oricum ai suficient negru in masina, asa ca nu vor distona - poza pe site.

Ceau!

username
23-03-2011, 10:32 AM
salut mircea..doresc special I negru cu mocheta beige..le astept, nu ma grabesc,multumesc!

themircea
25-03-2011, 09:25 AM
Salut!

username - OK! Multumesc! In mod normal, cam in 3 saptamani ar trebui sa avem livrare de la acea fabrica, dar nu depinde de noi. Te vom suna imediat ce au ajuns.

Ceau!

username
25-03-2011, 03:25 PM
multumesc mircea, dupa cum spuneam, astept si contez pe promtitudinea voastra !

marian.terry
29-03-2011, 11:58 AM
Ma intereseaza covorase de mocheta pentru peugeot 307 break, elegant velour(sau care sunt cele mai bune), culoare grafit cu margine satinata de culoare neagra.Vreau si covor suplimentar pe spate( care vine intre cele doua clasice). Te rog sa imi zici totusi ce culori aveti pe stoc poate imi adaptez cerintele la ce aveti deja. Mersi

themircea
29-03-2011, 05:06 PM
marian.terry - Scuze: margine satinata? Te referi la surfilata sau la piele artificiala?

Avem pe stoc pentru 307/C4 doua variante: Elegant grafit cu margine normala neagra si Elegant negru cu margine de piele ecologica.
Pentru alte configuratii, dureaza vreo 10 zile.

Ceau!

marian.terry
29-03-2011, 06:00 PM
Scuze de greseala. Marginea o vreau sulfilata.
Asadar-set covoare elegant velour grafit cu margine sulfilata si covor pentru tunelul median din spate. Varianta definitiva. Puteti face comanda in configuratia aceasta. 0767 578122

marian.terry
30-03-2011, 12:32 PM
Nu mai e nevoie sa raspunzi pentru ca am comandat deja telefonic. Multumesc oricum pentru disponibilitate.

themircea
03-04-2011, 10:19 AM
marian_terry - iti multumesc ca ai transmis colegilor mei configuratia finala. Eu am lipsit din tara 4 zile in cursul acestei saptamani si nu am avut vreme sa intru pe forum.
Saptamana viitoare vor veni covorasele si te suna colegii mei ca sa stii.

Ceau!

marian.terry
08-04-2011, 05:00 PM
Am primit covorasele de mocheta. Se potrivesc perfect iar materialele sunt super. Mocheta este de foarte buna calitate, mult mai placuta decat cauciucul. Multumesc pentru seriozitate si promptitudine.

username
11-04-2011, 10:35 PM
salut mircea..banuind ca presurile mele sunt deja in lucru, vreau sa te rog ca atunci cand sunt gata sa mi le trimiti insotite de ambele modele de prindere...ma refer la "kiturile" de prindere a lor..imi revizuiesc comanda adaugand si cealalt model de prindere..deci presurile+1 x model prindere rotund + 1 x model prindere oval

themircea
15-04-2011, 12:51 PM
Salut!

marian.terry - ma bucur ca-ti plac si iti multumesc ca esti clientul nostru! Sper sa ne mai "vedem".

username - comanda este trimisa la fabrica de atunci (evident, nu doar covorasele tale...).
Nu mai putem opera nici un fel de modificare asupra ei. Desigur, insa, ca putem sa-ti trimitem separat sistemele de fixare si montezi tu ce standard doresti.

Din pacate, inca nu avem programare la livrare. Asa cum iti scriam de la bun inceput, livrarile de la fabrica aceasta sunt extrem de greoaie. Asa cum iti scrisesem, acesta este si motivul pentru care am insistat atat sa-ti livram de la fabrica de la care avem pe stoc. Repet inca o data ce am mai scris deja, in afara dorintei tale privind insertia de mocheta beige, cele de pe stoc au doar avantaje.

De altfel, durata mare de livrare, precum si neseriozitatea unora din cei care au comandat configuratii specifice si nu le-au mai ridicat, ne determina sa nu mai luam comenzi pentru covorase personalizate. Avem pe stoc covorase cam pentru orice are roti... si este grija noastra sa oferim variantele optime alegand de la 6 fabrici.

Evident, nu ma refer la comanda pentru covorasele tale... Aceea va veni... candva. :angel:

Tuturor - incepand de azi, sistemul de reduceri pentru forum nu mai este valabil in forma lui anterioara. Am avut destule batai de cap cu unii care nu citeau decat primul rand din cele 4 (aparent prea multe) si apoi ne sunau si aberau despre tot felul de reduceri pe care le vroiau ei.

Prin urmare, il simplificam: cei inscrisi pe acest forum primesc 5 % reducere fata de preturile produselor de pe site (vedeti site-ul din profilul meu si din primul post al acestui topic). Daca pe site se ofera si alte promotii sau reduceri, cei 5% se cumuleaza cu acelea.

Nota: comenzile in curs de procesare beneficiaza de cea mai buna varianta din cele doua.

Weekend placut!

catalin gheorghe
16-04-2011, 10:28 AM
Mircea, asa ceva se poate realiza?

http://i29.servimg.com/u/f29/16/39/35/08/mes_ta13.jpg

username
17-04-2011, 01:01 AM
mircea, nu vreau nici sa te superi nici sa aduc vre-o modificare comenzii..eu le astept pana le primesc..am inteles situatia cu livrarea greoaie ca nu vi se datoreaza voua si inteleg, eu vreau doar, ca atunci cand le veti livra, sa imi puneti si sistemele de prindere..p.s. cunosc calitatea celorlalte covorase dar na, romanului i s-a pus pata pe celelalte...

themircea
18-04-2011, 10:04 AM
Salut!

catalin gheorghe - toate combinatiile cu 0 in mijloc sunt copyright Peugeot. Prin urmare, este ilegal a fi inscriptionate fara acceptul scris de utilizare a denumirilor protejate.
Covorasele de mocheta pe care le importam noi sunt produse in Cehia, iar acolo se respecta legea.

Ergo, se pot produce covorase de mocheta pentru Peug.406, dar fara inscriptia din poza postata de tine.

username - Multumesc!

alynu
07-06-2011, 05:41 PM
Salut, bandouri de 406 ?

PGT307Sport
15-06-2011, 10:17 AM
Vreau si eu covorase pentru Peugeot 307 2007 din mocheta de calitate , mi-au mai ramas decat 2 originale imi plac,dar celelalte 2 sunt foarte proaste, asa ca m-am hotarat sa iau un set bun!

zRc
27-06-2011, 05:46 PM
Salut, cum fac sa iau si eu niste covorase pt un Peugeot 206? Se mai poate da comanda pe forum, sau trebuie sa sun la firma?
Mersi.