Page 14 of 15 FirstFirst ... 4101112131415 LastLast
Results 196 to 210 of 212

Thread: Service-uri care merita...sau Eurial?

sm_sm's Avatar
    Cauta piesele, inclusiv radiatorul de clima si capota, prin parcurile de dezmembrari; pentru 206 ai de unde sa alegi si vei iesi bine la pret.
    In ceea ce priveste manopera, 100 lei/ora este un pret nesimtit. Da-le cu "flit" alora si orienteaza-te in Bucuresti.
    Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj.

Vizitator
    Salutare, m-ar interesa informatii actualizate despre un service bun pentru peugeot in Cluj. La cate lucruri am auzit despre Eurial prefer sa nici nu ma aporpiu de ei.

Am fost la reprezentanta in Ungaria si mi-au spus ca am probleme cu ambreiajul si volanta si ca trebuiesc schimbate. Din pacate nu am mai putut ramane in Ungaria pana aduceau ei piesele. Momentan motorul trepideaza cand calc ambreiajul la relanti, masina merge bine dar am emotii sa merga sa la drum lung.

Aveti ceva recomandari pentru un sevice in care sa schimb volanta si ambreiajul?
    Inca ceva, la Peugeot 307 SW 1.6HDI 110cp an 2006 este volanta dubla sau simpla?

(*&^%$#@!) bobovis's Avatar
    Ia legatura cu Vio (colegul nostru de forum @turbojack), are numarul de telefon in semnatura.
    Cele mai interesante sunt aici si aici, intrati si nu veti regreta!

Tigaia

Vizitator
    Cam luati-va adio de la Eurial. Cel putin de la concesiunile de prin tara plus cele din Bucuresti, mai putin Militari probabil. E mare scandal prin firma, a venit Dolofan si a cerut audit, o groaza de directori au fost dati afara, inclusiv cel general (Floris), personal la fel, etc. A iesit furaciunea la iveala, din pacate doar cea interna, nu si cea catre clienti

lowprofile's Avatar
    Ma indoiesc ca o sa renunte Dolofan la service-urile din Bucuresti.

Oricum, ii rogi sa-ti ia banii si ei refuza. Nu sint ei 'baieti de comitet'? Duminica mi s-a oprit motorul cu mesajul "system depolution defailant". Am reusit sa ajung acasa, cu frica, 30km.
    Luni sun la StarMotors (Sibiu) si mi se spune ca voi fi sunat pentru stabilirea orei de prezentare la o diagnoza. Nici pina la ora asta (marti, 20h) nu am fost sunat. Asa ca... unii isi merita soarta.
    307HDI, 1.6L, 110 ponei

Baby Lion george2104's Avatar
    Lucram (cativa pasionati de site-uri si cativa mecanici ce fac treaba cu multa pasiune) la un site/forum de consiliere pe probleme tehnice...plus un loc de intalnire a tuturor mecanicilor si posibilitatea de a face schimb/imprumut de diverse echipamente... cand e gata, anuntam
    Pana atunci, cine ajunge in Iasi poate sa ma contacteze si ii dau numere de la 2-3 mecanici care au facut o pasiune din munca lor...(stiu unul care a facut bucati o Laguna veche, pe care nici un service nu a vrut sa o ia in reparatii, si dupa 1 luna de munca i-a gasit buba...si asta mai mult din curiozitate, ca nu a cerut omului decat 150 Euro pe manopera, cu care a platit testerete inchiriate )
    Sent from my Peugeot 2008 - online Comm.

alexa's Avatar
    Da ,se cam alege praful de tot Eurial-ul.
    Director e acum Radu Cristian,cel cunoscut prin tepele date prin My Car.

Vizitator
    Eurial Otopeni e o bătaie de joc. Programat pentru reparaţii electrice azi la ora 08:00. Pānă la 09:00 nici nu s-a uitat nimeni la maşină. La insistenţele mele, a venit un electrician cu pas de melc să ia maşina din parcare şi... a lăsat-o tot īn parcare. Īn cea interioară. Mi-am luat maşina şi am plecat. N-am de pierdut timp şi bani din cauza unor nesimţiţi. Am şters din listă Eurial Otopeni!

Vizitator
    Multumim pentru informatie.
    Anunta-ne cand gasesti un service bun.
    Bafta!

martyt13's Avatar
    Buna ziua.
    Pe forumul asta apare vreodata un reprezentant de la Peugeot?
    Multumesc.

(*&^%$#@!) bobovis's Avatar
    De ce intrebati, ar trebui sa apara?
    Cele mai interesante sunt aici si aici, intrati si nu veti regreta!

Tigaia

Vizitator kodiak22's Avatar
    Salut,

Urmeaza sa mi expire garantia si as vrea sa mi gasesc un service cu oameni mai bine pregatiti si seriosi, pentru revizii (sper sa nu am nevoie si de alte interventii ). Pana acum am fost la EURIAL OTOPENI, desigur... dezamagit. Unul din mecanicii de acolo pe care am avut ghinionul nimeresc la revizie nu stia cat ulei intra in motor 1.6 HDi, 92 CP de pe Peugeot 301 si mi a pus 4 Litri de ulei iar maximul scris in carte cu tot cu filtru este 3.75 Litri. Acasa am verificat la joja si era cu vre o 4 mm peste limita maxima. M am dus la ei, au chemat mecanicul care a facut treaba buna si l am intrebat "de ce?" raspuns: "asa pune el la motoarele astea..."; apoi mi au scos 200 ml si nivelul a ajuns la 3 mm sub limita maxima. nivel cu care masina a venit din fabrica.
    Asa ca trebuie sa imi gasesc un service bun. Revizi mi o pot ace si singur ca am mai facut o si la masinile anterioare s totul a fost ok. Pe asta avand o de noua ma gandesc sa i pastrez un istoric de service ok.

Quote Originally Posted by kodiak22 View Post
    Salut,

Urmeaza sa mi expire garantia si as vrea sa mi gasesc un service cu oameni mai bine pregatiti si seriosi, pentru revizii (sper sa nu am nevoie si de alte interventii ). Pana acum am fost la EURIAL OTOPENI, desigur... dezamagit. Unul din mecanicii de acolo pe care am avut ghinionul nimeresc la revizie nu stia cat ulei intra in motor 1.6 HDi, 92 CP de pe Peugeot 301 si mi a pus 4 Litri de ulei iar maximul scris in carte cu tot cu filtru este 3.75 Litri. Acasa am verificat la joja si era cu vre o 4 mm peste limita maxima. M am dus la ei, au chemat mecanicul care a facut treaba buna si l am intrebat "de ce?" raspuns: "asa pune el la motoarele astea..."; apoi mi au scos 200 ml si nivelul a ajuns la 3 mm sub limita maxima. nivel cu care masina a venit din fabrica.
    Asa ca trebuie sa imi gasesc un service bun. Revizi mi o pot ace si singur ca am mai facut o si la masinile anterioare s totul a fost ok. Pe asta avand o de noua ma gandesc sa i pastrez un istoric de service ok.
    Iti pot recomanda un mecanic de Peugeot la care imi fac mereu reviziile. PM daca ai nevoie.

Vizitator
    Imi poate recomanda cineva un service sau un mecanic bun in bucuresti? Masina : 307 sw 2.0 90cp

Page 14 of 15 FirstFirst ... 4101112131415 LastLast

Bookmarks