Page 1 of 14 1234511 ... LastLast
Results 1 to 15 of 209

Thread: Service-uri care merita...sau Eurial?

Service-uri care merita...sau Eurial?

cine stie unde imi repar ieftin un 206....sau de unde fac rost de piese adica de o oglinda electrica ....si de un service unde sa imi indrept aripa si usa ......la service la Eurial sub 25 de milioane nu cred ca scap....asa ca ar fi ultima alegere.........
    si anticipand urmatoarea intrebare...am reusit sa lovesc masina la otopeni in bordurile dintre benzi.....cu mult noroc doar aripa si oglinda.....
    masina nu este a mea dar reparatiile le sport numai eu dintr-un buget redus....asa ca .....astept sugestii :smile2:

cristic's Avatar
    De Casco nu beneficiezi ?

Oricum aripa si usa se pot indrepta la orice service care are si tinichigerie, important e sa-ti nimereasca culoarea, iar oglinda cred ca se poate cumpara si de la magazine de piese auto, nu doar de la reprezentanta Peugeot.

E un service Peugeot pe strada Spatarul Preda. Asta vine pe undeva perpendicular cu Trafic Greu. Venind dinspre parcul Carol, intri pe Trafic greu si parca la primul stop, la dreapta e strada. Oricum, e si o statie de tramvai cu numele asta. Incearca acolo, poate merge.

alnaibii's Avatar

Service autorizat Peugeot

ma intereseaza aici sa postati alte service-uri autorizate pejo (sarim peste eurial), mai ales in bucuresti, dar daca stiti si din alte orase, nu-i bai.
    dati adrese, numere de telefon, si mai ales pareri despre cum fac treaba si cum ati fost tratati.
    parca adytzu spunea ceva de service citroen ca ar accepta si pejo, si te trateaza ca in reclama allianz.

alexmirica's Avatar
    Meserias de 206? Ahem, who is Geza??? Pacat ca nu e in Bucuresti...
    In Bucuresti, cel mai bun service de departe mi s-a parut ala de pe Bdul Timisoara, pe partea dreapta cum te duci spre Plaza Romania, chiar dupa BCR, inainte de benzinaria Shell. Toate masinile pe care le-am avut le-am reparat acolo. Meserie nene!
    La sfatul unor prieteni am fost si pe alte service-uri. Nici unul nu a fost multumitor, pana la urma a trebuit sa ma duc pentru a doua oara pentru acelasi defect la service-ul de mai sus.
    Parerea mea!
    Iar pentru cei cu Pejo-urile aflate in garantie, le sfatuiesc sa se duca mai degraba la Eurial-ul din Militari. Sunt mai buni decat aia din Otopeni. Din proprie experienta spun asta.
    Bafta!
    Nea Enzo Ferrari a lucrat la Alfa inainte ca el sa-si faca firma Ferrari si el a afirmat: "Cand vad o Alfa imi scot palaria"
    De asemenea, Henri Ford isi scotea palaria in fata Alfelor...
    Alfa Romeo 147 2.0TS, 51100km...

HELP!...urgent

Oameni buni,
    Stie careva un service unde imi pot schimba si eu jentile?
    Nu Eurial ca ma taxeaza inutil...alt service bun unde sa nu imi ia emorm de mult si sa nu dureze ore in sir... A mai facut cineva reparatii de astea mici pe la vreun service din Bucuresti? E vreunul in care oamenii se pricep?

HELP !!
    <span style=\"font-family:Comic Sans Ms\"><span style=\"font-size:10pt;line-height:100%\"><span style=\"color:#33CCFF\">Crazy car ...with crazy driver&#33;</span></span></span>

jentile ti le poti schimba si la o vulcanizare...daca vrei ceva mai bun incearca la Sama Service.
    Peugeot 206 S16 2.0

sa le schimb bro' ...daor schimbat..
    Unde e Sama Service?
    <span style=\"font-family:Comic Sans Ms\"><span style=\"font-size:10pt;line-height:100%\"><span style=\"color:#33CCFF\">Crazy car ...with crazy driver&#33;</span></span></span>

75NOR's Avatar
    a, ok...

eu stiu sama din sect2.

Vii pe Barbu Vacarescu si la intersectia cu Skoda si Citroen, faci dreapta, venind pe Barbu spre Baneasa. In stanga lasi blocul Osram si faci iar dreapta scurt....Urci lin si la intersectie faci stanga si ii vezi...Strada se numeste Dimitrie Pompei...

lot's a luck !
    Give me fuel, give me fire, give me that which I desire... :gunsmilie:

July'05 206 Blue Recife 1.6i 16V 110HP:thumbsup: XS/Starline, clima, pachet sport exterior + interior, Jante 15 Sirocco, Valeo Flatblades, Full Blue Vision Lights

Service Pejo

Salutare oameni buni

Mi-am luat un 205 pe motorina si ce pot sa zic, sunt incantat de mashinutza. DAR! Ma gandesc sa-i schimb curelele, si problema e ca aparent nu pot sa gasesc un service de incredere. Mi s-a recomandat cel de pe Mihai Bravu, din Bucuresti, dar s-a mutat de acolo si nimeni nu stie unde ;(. Aveti vreo idee?
    Din cate am citit despre Eurial, nu m-ash risca. La orice carpaci, la nimereala, nu m-ash duce.
    As incerca si la Tg Mures, ca am vazut ca multe lume e incantata de service-ul (nu cel de reprezentanta) de acolo. Stiti careva exact cum pot sa-mi fac o programare acolo?

75NOR's Avatar
    pt Mures ia legatura cu Geza, el e meseriasul nostru din zona...:laugh:
    Give me fuel, give me fire, give me that which I desire... :gunsmilie:

July'05 206 Blue Recife 1.6i 16V 110HP:thumbsup: XS/Starline, clima, pachet sport exterior + interior, Jante 15 Sirocco, Valeo Flatblades, Full Blue Vision Lights

Aer Curat's Avatar
    @ lentz : pentru Bucuresti iti mai recomand pentru 205 :
    service-ul privat de la chibrit, pe langa benzinaria Agip, pe strada tot inainte aprox. 300 de m pe partea stg.. Nea Tomescu este patron, service f. bun pentru diesel, curata pompe de injectie, injectoare, schimba distributii,etc. Are si piese, daca vrei sa le cumperi de la el. Poti intreba in prealabil si apoi faci o comparatie cu preturile de unde vrei tu sa le iei.
    De vanzare : Peugeot 406 2,0Hdi 110cp 2000
    Albert Einstein : Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur.

alnaibii's Avatar
    Ce parere aveti despre servisurile Radacini? mi s-a recomandat sa imi repar masina la ei, ar fi mai rapizi decat eurial, si au piese (ma rog, tablaria). A lucrat cineva cu ei?

cel mai bun service pe care l-am gasit pana acum pt pejo-u' meu pe care l-am gasit pana acum se numeste AutoFix. adresa lor e Maica Domnului, nr.53. Pe patron il cheama Catalin Muresan.
    Sunt foarte buni pe partea mecanica, la electrice nu se baga. Au 3 rampe/elevatoare.Io mi-am facut mai multe reparatii la ei si sunt foarte multumit. Se poarta foarte frumos cu clientii (lucru foarte important pt mine) nu sunt foarte scumpi (a se citi "mult mai ieftini fata de eurial") si pot sa aduca orice piesa. Adica io mi-am schimbat chiar sapt asta toate bucsele, bielete antiruliu, pivoti, etc. si nici nu apucase mecanicu sa dea bine jos rotile ca deja avea piesele de schimb.Iar toata treaba m-a costat cu tot cu ce le-am mai lasat si mecanicilor 17 mil...si au stat si peste program sa o termine. aaah...in banii astia mi-au facut si geometria.
    ideal e sa incercati sa faceti o programare cu o zi innainte, dar de cele mai multe ori au o rampa libera sa va bage chiar pe loc.
    406 1.8 16v, chip Dimsport, admisie directa, evacuare sport fara catalizator per total 135-140 cp...sau asa imi place sa cred

salut ,la recomandarea lui MPS,caruia ii si multumesc :biggrin: ,am fost la service-ul AUTOFIX din maica domnului nr 53,unde intr-adevar am gasit niste mecanici buni care au lucrat rapid si foarte bine.in 2 ore mi-au schimbat placute frana ,discuri frana,si bascula stanga(completa cu pivot si bucsi). Patronul D-l Muresan este un tip super de treaba,si dupa ce in prealabil(1 zi in urma) am dat comanda de piese ,acesta le-a adus la niste preturi sub jumate din cat costau la eurial:placute frana lucas:1,7mil;discuri frana blistein(nemtesti)1,7 mil(amandoua);bascula copmpleta:2,4 mil.Manopera pt schimbul tuturor pieselor a fost 1 milion ceea ce mi se pare foarte rezonabil
    Recomandat este cum a zis si MPS sa faceti o programare cu 1 zi inainte la tel:0740231093,nr patronului,cu care discutati si de piese in cazu in care doriti sa le comandati la el.Eu unu sunt foarte multumit ,si in mod cert ca nu voi mai merge la eurial .

Page 1 of 14 1234511 ... LastLast

Bookmarks