Page 1 of 137 123451151101 ... LastLast
Results 1 to 15 of 2044

Thread: Probleme Peugeot 308

Pereteanu Stefan's Avatar

Probleme Peugeot 308

Stimati posesori de 308, impartasiti-ne si noua cum se comporta masina (voi aveti deja cateva mii de km cu ea), in oras, la drum intins. Ce mici defectiuni, sau mai mari ( Doamne fereste ! ), defectiuni de fabricatie, sau aparute pe parcurs... Sau daca ati avut vreo problema de orice fel cu noul 308 , electrica, mecanica, electromecanica, cutia de viteze cum se comparta (si cea in 6 trepte care are), motorul cum toarce, softul cum lucreaza, ca e total schimbat fata de 307, daca ati gasit pata de ulei sub masina,etc.. Si orice altceva ce ar putea interesa viitorii cumparatori de 308. Astept posturile voastre...
    Last edited by Cristi_M.; 05-05-2012 at 10:06 PM.

nicoldm1's Avatar
    va rooooogggg!!!! Chiar as vrea sa stiu. Oricum o cumpar, dar macar sa stiu la ce sa ma astept.

mavida's Avatar
    Prea nou modelul pentru piata din Romania si prea putine masini vandute cu membri pe forumul nostru astfel incat sa se identifice pana acum probleme la 308.
    Let the dream come true :wallbash:

Godfathr's Avatar
    Eu pana acum sunt super incantat de masina, am 3500 km si n-am avut nici un fel de problema !
    Raspunde foarte bine la comenzi, motorul "trage" si se aude bine, nici un fel de "chiţăială" la interior!
    Cutia de viteze are rapoartele incredibil de bine proportionate, iar directia este excelenta.

Tudor's Avatar
    se vinde greu. mai asteptati pana in vara macar. La 207 s-au miscat mai repede, erau useri care asteptau masinile cu lunile si multi altii care le aveau deja. a fost ingramadeala mare la ele. 308-ul inca e scump.
    Servicii spalare/curatare/intretinere auto in IASI
    CUMPAR JOCURI ORIGINALE PENTRU PLAYSTATION 3
    2008 PEUGEOT 308 CONF PACK 1.6 HDi 16v 90 CP GRISS HURRICANE 2008 PEUGEOT 207 TRENDY 1.4 VTi 16v 95 CP ROUGE ADEN

phabian_fishy's Avatar
    Eu am 6000 de km cu 308-ul meu si nu am avut (si sper nici sa nu am) absolut nici o problema...masina se comporta foarte bine atat in regim de autostrada cat si pe serpentinele de munte..
    Cei care veniti pe 24 la Campulung o sa va mai impartasesc din impresii atunci..
    Cel mai bun Renault e..un Peugeot!!! :))

nicoldm1's Avatar
    Eu azi tocmai mi-am comandat 308-ul. Sper din tot sufletul ca am facut o alegere buna. Peste 4 luni sper sa va impartasesc si eu din impresiile mele despre masina. Pana atunci trebuie sa ma multumesc cu ce povestiti voi. Si sper sa ne mai povestiti!!!!

Rookie's Avatar
    Am 2500 km cu 308-ul meu poate e prea devreme sa ma pronunt dar pana acum totul e perfect
    Peugeot 308 5 USI CONFORT PK 1,6 HDi 90 cai Gris Cendre

nicoldm1's Avatar
    Asa sa ne ajute Dumnezeu!

Tudor's Avatar
    @Rookie, poate iti faci timp sa deschizi un topic separat unde sa ne prezinti masina (nu mai stiu daca ai sau nu deja). Sunt curios cum e conf pack-u asta, cum arata la interior, materiale, puterea motorului de 90 (si cu il poti compara, cam ce ai condus inainte)...
    Servicii spalare/curatare/intretinere auto in IASI
    CUMPAR JOCURI ORIGINALE PENTRU PLAYSTATION 3
    2008 PEUGEOT 308 CONF PACK 1.6 HDi 16v 90 CP GRISS HURRICANE 2008 PEUGEOT 207 TRENDY 1.4 VTi 16v 95 CP ROUGE ADEN

Mirq's Avatar
    avand in vedere ca e cu 600 euro mai scump decat un 207 premium de 90cp 1.6 Hdi, 308-ul cu Conf. Pack (cu acelasi motor) pare sa fie o varianta mai buna. Astept si eu poze de la interior, impresii, cum arata per total OffT: 4 luni asteptare de la comanda?? (

Stimati forumisti, nu suntem oare iarasi "prea romani" si cautam nod in papura unei masini care inca nici macar n-a scapat de mirosul de fabrica?

Godfathr's Avatar
    Sunt total de acord cu rolf. noi chiar vrem sa cautam nod in papura?
    Nu mai veniti cu ipoteze de genul: am auzit...,cred ca...,mi-a zis cineva,postati cazuri concrete !

Pereteanu Stefan's Avatar
    Nu cred ca suntem "prea romani" si nici nu caut nici un nod...dar eu unul vreau sa-mi cumpar 308 si sunt chiar foarte interesat de parerile detinatorilor de 308! Ca doar ei au masina deja, o conduc zilnic si sunt cei mai in masura sa faca orice fel de afirmatie legata de masina. Iar noi viitorii cumparatori de 308 suntem curiosi sa ne impartaseasca si noua impresiile lor....s.a.

nicoldm1's Avatar
    Impartasesc parerea lui Stefan. Chiar sunt avida de toate informatiile posibile, chiar daca in momentul de fata masina e deja comandata. Eu am acum un 207 si toate informatiile de pe forum de la posesorii mai vechi m-au ajutat foarte mult. Le multumim celor care s-au deranjat sa ne povesteasca de 308-urile lor, si aici nu ma refer numai la punctele slabe ale masinii, ci si la cele bune.

Page 1 of 137 123451151101 ... LastLast

Bookmarks