Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Reglare faruri 406

cerbu's Avatar
    prieteni, nu va mai chinuiti sa va reglati singurei farurile, cand exista oameni care stiu sa faca asta, si o fac mult mai bine. pe la majoritatea sevice-urilor mai mari se gaseste o instalatie cu o lupa speciala. cu aia se regleaza farurile. si chiar daca ai vreo problema cu corpul farului, tipul de la service o sa stie cum sa le regleze, sa bata amandoua la fel. si cand le reglati voi asa, comutatorul ala micut pentru reglaj electric tre sa fie in pozitia 2!!!

Taz's Avatar
    Pe spate as vrea sa le pun

viperthevenom's Avatar
    @speedy La mine problema este ca cel din drepata nu se ridica mai sus, nu cel de pe partea soferului, si mai cunosc si pe altii care au aceeiasi problema deci trebuiesa dau farul jos
    @Tazmania Ies ok cu sprayu numai ca le mai scade din intensitate din pacate asa ca o sa sun ceva firma unde am gasit becuri rosii de vanzare, aici: http://www.stocuri.com/detalii-produ...ORII_AUTO.html
    @cerbu La mine nici la service nu l-ear putea regla bine fiindca dreptul nu poate urca mia sus, si citeste forumuri sa vezi ca sunt multi nemultumiti de cum le-au fost reglate farurile la unele serviceuri oricum se gasesc pe net instructiuni foarte precise de reglaj. De ce spui ca trebuie sa fie pe pozitia 2??? farurile se regleaza pe zero peste tot este asa la orice service, sa le poti lasa in jos destul de mult in caz ca masina va fi incarcata...

Taz's Avatar
    viper,sa ma tii si pe mine in legatura cu treaba asta(pe mess eventual)si eu vreau becuri rosii pe spate(dar nu stiu de care am eu)
    @silviu_se scumput.

djmc's Avatar
    Singura vopsea "recomandata" pntru becuri este cea de tipografie. Este destul de rezistenta in timp si nu scurteaza cu mult viata becurilor. Oricum nu inteleg de ce, cand cei de la pug au mascat asa de bine un bec galben in bloc optic rosu, voi vreti becuri de semnalizare rosii.

Taz's Avatar
    Pentru ca in momentul in care semnalizezi sa fie si culoarea rosie.Degeaba sunt ele rosii pt ca in momentul in care e becul galben..oare ce culoare semnealizeaza?
    Eu m-as gindi sa imi pun si becuri albe de semnalizare pe fata..dar nu cred ca s-ar observa asa bine ,de participantii la trafic...ma mai gindesc la treaba asta.

Salut,

Farurile mele s-au matuit, le-am facut si polisare, dar tot urate sunt. Am gasit pe OLX la pret acceptabil faruri de la masini de anglia. Pot avea probleme daca le montez? Se pot adapta pentru Romania?

Multumesc!

Baby Lion
    Se pot adapta , posibil doar sa trebuiasca reglate in ce directie sa disperseze lumina .

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks