Page 13 of 13 FirstFirst ... 3910111213
Results 181 to 189 of 189

Thread: Jantele noastre

Axel7's Avatar
    Prezonul pentru jante de aliaj e mai lung si are o saiba. Gasesti la magazinele de piese auto.

Dozer's Avatar
    Doar daca le folosesti la jantele OEM.

La jantele AM sunt in genere(daca nu de fiecare data), folosite prezoane cu con.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

daniel_lucian's Avatar
    Quote Originally Posted by Axel7 View Post
    Se potrivesc, dar ET-ul e mai mic si o sa-ti iasa roata in afara cu 16 mm, fata de stoc (ET 34), ceea ce nu e foarte bine pentru suspensie, pt ca va fi un pic mai solicitata. Nu vreau sa te sperii, ca sa nu le iei, ci iti spun doar ce se intampla.
    Niste jante mai late sau mai iesite in afara nu solicita cu nimic mai mult suspensia decat jantele stoc. Am mers 3 ani cu jante de 17 si 1 an cu an cu jante de 18 cu ET 15, respectiv 10 (adica cauciucul era la nivel cu aripa) si masina coborata 10 cm de fata si 12 cm de spate si in afara de flansele amortizoarelor nu am schimbat absolut nimic legat de suspensie. Nu troncane si nu bate absolut nimic si totul este cum a venit ea acum 12 ani din fabrica. Nu mai dati sfaturi doar de dragul de a le da.

Axel7's Avatar
    Daniel_lucian, daca nu ai observat, uita-te sa vezi ca am corectat ceea ce am spus, a doua zi, pentru ca ca nu am fost atent sa vad ca sunt mai late.

Vizitator
    am gasit alte jante de la firma brock care au 4x108 r14 et 25 j 7.5 pot pune cu j-ul asa mare pe masina?

Vizitator
    cele cu et de 18 nu mai sunt disponibile , s-au vandut din pacate ,dar le-am gasit pe astea de mai sus care vreau sa stiu daca sunt compatibile , si inca un set de 5 jante artec germany 4x108 et 33, 6j .... astept niste raspunsuri in ce priveste aceste doua modele , disponibile momentan. multumesc si o zi buna!

gxg 10's Avatar
    Salut. Ma intereseaza jante de otel pentru anotimpul rece. Am un 407 cu cauciucuri de 17 inchi si ma intereseaza jante noi. Aveti vreo recomandare? Multumesc.

Vizitator
    Salutare!
    Ca sa nu deschid un nou topic, o sa postez aici, cu speranta ca voi primi ajutor:
    Am nevoie de jante, si nu stiu toate detaliile tehnice!
    Stiu ca am nevoie de 16' si 4x108(distanta intre prezoane), dar altceva nu mai stiu..
    Masina este un 308, recent cumparata!
    Multumesc!.. eventual un magazin online..

Vizitator
    Jantele mele sunt pe 17", originale Peugeot 508, se numesc Style 05, si,. dupa parerea mea sunt printre cele mai frumoase dintre originalele de 508. Problema e ca m-am cam saturat de ele, asa ca le-am pus la vanzare si voi lua altele tot pe 17". Am sa revin cu poze dupa ce le schimb.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2.jpg  

Page 13 of 13 FirstFirst ... 3910111213

Bookmarks