Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 44

Thread: Vimex Oradea

doddo's Avatar

PEUGEOT DEBRECEN VS. VIMEX

am fost si la debrecen. sunt 2 dealeri peugeot. eu am fost la CENTRAL PEUGEOT. cum vii dinspre oradea la intrare. diferenta dintre VIMEX si Debrecen e ca de la pamant la soare. revizia la debrecen (schimb ulei filtre si alte alea) incluzand manopera 650 LEI. la VIMEX am sunat si mi-au zis ca e "pe la" 780 LEI. deci... unu zero Debrecen. apoi odata ajuns acolo orice mizilic l-am cerut eu ei l-au verificat si reparat (pentru ca le-am platit manopera) dar capac a pus urmatoarea intrebare pusa MIE de catre vorbitorul de engleza: "VA DUCE UN COLEG PANA IN ORAS?" am ramas mut. am zis "nu multumesc" pentru ca tot aveam de spart 5 ore in debrecen. ce mi-a mai placut e ca nu au pauza de masa astfel incat intre 13 si 14 ora lor nu e ca la vimex unde nu te baga nimeni in seama. am mai avut de facut si alte reparatii si astfel m-am ales cu amenda de 78000 ft.=1200 lei (incluzand un stergator nou la luneta, capacele la suruburile de la roti, echilibrat roti). mie mi se pare OK. om vedea ce zice "contabilul" firmei. ca am uitat acasa stampila si am platit si TVA-ul.

Madalinutzu77's Avatar

Hotie Vimex Oradea!!

Salut prieteni,

Sa va descriu ultima nazbatie ce mi s-a intamplat saptamana trecuta.
    Mi s-a blocat sabotul dreapta spate la Micutul meu 206.

Voi fi scurt mi-au inlocuit sabotii.Costul??M-a dat pe spate: 180 Ron costul sabotilor si 300 Ron costul manoperei!!Total 480 RON!!Mi se pare hotie pe fata!!

Ce parere aveti??

P.S.Ca si o consolareTipul din fata mea a platit 6700 RON,pentru ceva reparatii la un Peugeot 607!INCREDIBIL!!

[ATENTIE]Nu mai deschide noi topicuri fara sa cauti inainte daca s-a mai discutat![/ATENTIE]

Salutare, mai multi oameni nu mi-au recomandat deloc Vimex pentru ca cica mesterii is praf. Mi-au recomandat Ungaria dar momentan am inca numere rosii si nu pot iesi cu masina din tara.

Daca mai multa lume a spus NU la Vimex, nu vreau sa fiu curios si sa incerc sa vad ce le poate capul, ca mai bine ma pun si stric eu la masina, decat sa strice ei, ca daca strica ei, ma enervez si ... mai bine nu ma duc . Toata lumea recomanda Ungaria, vad ca si pe aici. Si nu ma mira.

Dupa ce fac numerele, cred ca doar acolo o sa ma duc. Ma inteleg eu cumva cu ei. IGEN + NEM! si arat cu mana si dau din cap. Ma arunc pe burta, le fac semne din avion, dar prefer asta decat sa aud in cea mai pura romaneasca scarpinand curul si ceafa:
    Asta nu se poate face, Aici avem o problema cam mare (sa te sperii sa te poata stoarce de bani) Nu se prea poate face dar incercam, Nici nu ne bagam la asa ceva, Asta e prea veche, Asta e prea noua. Aici e cam mult de munca. :dry:
    Last edited by vavi; 25-03-2009 at 10:53 PM.
    306 XS - '94

Taz's Avatar
    Cu Vimexul au avut dreptate cei care au spus NU,si mai sus sint citeva exemple.
    Cu Ungaria din cite intelesesem eu... vorbesc si engleza,acum nu stiu sigur,dar in cel mai rau caz poti lua cu tine pe cineva care vorbeste limba lor

doddo's Avatar

din nou debrecen

am fost din nou la debrecen... in trecere...

am zis: mashina e din 2005 as schimba bateria, veniti sa o vedeti? DA! e baterie originala... e OK... avem pe stoc... varta 21000 ft. la vimex... cica sa o scot sa o masor.... sa vad de care am... deci din nou... 1-0 debrecen...

am zis... am nevoie de 4 capacele pentru suruburile care tin rotile... ok.. comandam... 450 ft bucata...

am nevoie de 10 bucati de "prostii de plastic ce tin fata usii de usa" au zis OK... nu retin pretul...

asa ca... sambata 04.04 merg la debrecen... cu stampila... si imi iau accu de la ei... si capace de roti... si curatat AC... 3500 ft...

eu zic ca fara nici un dubiu... debrecen...

Taz's Avatar
    Pacat ca n-am stiut ca iei cleme din alea cu care se prind fetele la usi.Imi trebuiau si mie si aici nu gasesc

doddo's Avatar
    Quote Originally Posted by Taz View Post
    Pacat ca n-am stiut ca iei cleme din alea cu care se prind fetele la usi.Imi trebuiau si mie si aici nu gasesc
    taz... nu cred ca aia vor comanda 10 bucati... poate comanda mai multe...

iau eu tot si fac parte cu tine... ca is bun la suflet...

relax... ne vedem intr-un weekend si ne mesterim usile...

ce zici?

Taz's Avatar
    Bun,bunSe rezolva

doddo's Avatar

tu aduci surubelnitele

Quote Originally Posted by Taz View Post
    Bun,bunSe rezolva
    tu aduci surubelnite si know how... ca eu sunt "atehnic"!
    Last edited by doddo; 31-03-2009 at 05:24 PM.

Taz's Avatar
    Nici o problema.La fetele de la usi chiar sunt as

dragii mei stiu care e solutia pentru masinile dumneavoastra. service-urile din ungaria. eu am fost la bekescsaba. baieti draguti lucreaza bine si e baiatul de la receptie care stie romaneste.

doddo's Avatar
    Quote Originally Posted by cmorut View Post
    dragii mei stiu care e solutia pentru masinile dumneavoastra. service-urile din ungaria. eu am fost la bekescsaba. baieti draguti lucreaza bine si e baiatul de la receptie care stie romaneste.
    eu sunt client peugeot debrecen (si am impresia ca e mai aproape de oradea decat bekescsaba).

e mai aproape dar eu sunt din tm si am drumuri in zona aia.
    oricum baietii lucreaza bine. apelati cu incredere.

Taz's Avatar
    Am facut ce-am facut,si am ajuns cu masina la VIMEX :death:

Maine ma duc dupa ea,si probabil am sa pic pe spate..

Revin maine cand oi avea facturile in brate...

salutare, nu mai deschid alt topic, scriu aici. As regla si eu injectia, dar nu stiu in Oradea unde ... stie cineva un service/mecanic bun? am inteles ca spre Episcopia undeva? ceva batran? stie cineva?
    306 XS - '94

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Bookmarks