Peugeot Club
Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 15 of 62

Thread: Mega Group Timisoara - Reprezentanta Peugeot

Exclamation Mega Group Timisoara - Reprezentanta Peugeot

Am deschis acest thread pt a atrage atentia ce profesionisti lucreaza la reprezentanta peugeot din Timisoara .Vreau sa va spun fratilor ca azi am avut o experienta negativa cu aceste persoane ,care dupa parerea mea nu au ce cauta in aceasta reprezentanta pt ca o fac de ras.Iubesc aceasta masina dar sunt dezgustat de serviciile care sunt oferite de acesti slujbasi comunisti pusi in functii de conducere la Mega Group Timisoara .E vorba de cei de pe Calea Lugojului niste taranoi care habar nu au ce inseamna sa reprezinti o marca .Sa va spun si ce am patit....la ora 8 am programare pt o constatare electrica , la 8,30 un receptioner (destul de ocupat)imi cere actele masini,hai treaca mearga juma de ora intarziere se mai accepta ,imi face receptia masini si.........ma duc sa beau o cafea ,ma uit la toate modelele expuse in reprezentanta ,se face ora 9 ,30 masina mea tot in parcare .Ma duc la d-l de la receptie si-i spun ca a trecut o ora de cand a facut receptia si masina e tot in parcare ,la care imi zice ca el face numa receptia nu si reparatia!dar totusi ia el masina si o duce in service. La 10,30 ma uit pe geam in service ............masina mea astepta inca .Am mers la receptie si le-am cerut actele si cheile masini ca vreau sa plec <stiti d-le am avut urgente> mi-i se reproseaza ,si atunci pt ce e peugeot rapid?in fine imi da actele dar eu ii amenint ca voi face plangere iar cel de la receptie imi spune foarte relaxat ca pot sa fac oriunde.O sa fac plangere dar vreau sa le transmit acestor oameni care lucreaza in reprezentanta de pe calea Lugojului :SUNTETI NISTE TARANOI NEMERNICI (nici macar nu si-au cerut scuze)(
    Last edited by tzunny; 12-08-2008 at 09:21 AM.

GXG's Avatar
    Nu vad de ce faci galagie. Asta e ceva normal in Romania si nu doar la Peugeot. Mai nasol era sa iti ceara si bani. Eu am patit-o la Eurial Bucureti Militari!

sincer d-le moderator ,daca aveau pretentii si la bani ............nu stiu de ce as fi fost in stare .dar totusi eu unul nu accept ca cineva sa-si bata joc de munca mea ,de banii mei ..dar sincer eu chiar o sa fac o jalba(plangere).cu toate ca stiu ca asa v-a ramane ,pacat de asa masina reusita cu reprezentanti de doi bani.

GXG's Avatar
    Nu era o tragere de urechi din "functia" de moderator (BTW, e GXG, nu d-le moderator). Era un haz de necaz si un fel de compatimire daca nu e prea mult zis. Suntem multi care am patit multe cu service-urile Peugeot si eu chiar te sfatuiesc sa ii reclami. Asa poate vom fi tratati cu respectul cuvenit. Ti-am spus doar sa nu te agiti prea tare ca nu e ceva nou, din pacate, si nu cred ca daca iti mananci nervii castigi ceva.

Din pacate nu am glumit la faza cu banii. Eu chair am patit odata o asemenea magarie. M-am dus pe garantie cu o problema la instalatia electrica si nu au vrut sa mi-o rezolve ca aveam becuri neconforme (discutie veche si complexa). Mai mult, mi-au cerut si bani pentru constatare. Anyway e o poveste lunga care s-a lasat cu multe scantei si nervi si nu mai are rost sa dezvolt. Un singur lucru spun tuturor de ceva vreme incoace. Daca vreti sa fiti tratati cu respect in service-urile Peugeot, sariti cu gura de la inceput si fiti fermi si suspiciosi; asa o sa aveti mult mai putine surprize neplacute.

de exemplu pe Calea Aradului la cealalta reprezentanta .....adevarati profesionisti ,numai cuvinte de lauda (de aceea eram asa nervos pt ca nu eram obisnuit cu asa servicii la peugeot).pot da o gramada de exemple ce rapid s-au rezolvat problemele .deci se poate !dar de ce nu se poate la toti?cred totusi ca e vb de oamenii care conduc pt ca sincer azi ma uitam in reprezentanta si tot veneau cu probleme ...........si plecau,si eu mai asteptam sau poate au prioritate cei cu garantii la masina ?totusi o programare ar trebui sa se respecte.

cristic's Avatar
    Quote Originally Posted by croampa View Post
    de exemplu pe Calea Aradului la cealalta reprezentanta .....adevarati profesionisti ,numai cuvinte de lauda
    Sa stii ca acum 4 ani nici acolo nu era totul chiar ok. Eu inca tin minte niste meciuri interesante. Dar cu timpul se pare ca acolo au rezistat doar unii care, intamplator sau nu, au stiut cum se sa poarte si cum sa isi faca treaba. Pentru asta, respect, celor care au facilitat acest lucru. Probabil acelasi lucru se va intampla si pe Calea Aradului, trebuie rodate unele mecanisme si asta la noi se poate doar cu reclamatii si uneori trebuie si putin scandal. Asa ca scoate joarda si scrie reclamatia! :andon:

n_costique's Avatar
    Stii , uneori cand citesc ce patiti prin astefel de locatii , imi vine sa ma las de meserie si sa ma apuc eu de mesterit. Cred ca majoritatea baietilor astia au facut mecanica pentru ca au auzit ca se castiga bine, dar ...nu au ureche , nici un talent pentru lucrul asta . In meseria asta trebuie sa ai un pic de microb , sa-ti placa sa surubaresti , nu sa ai grija sa nu te murdaresti...Imi pare rau ca nu am macar un garaj disponibil , cred ca facem mai bine noi , pasionatii de masinile noastre chestiile astea cu reparatii curente , le lasam lor doar dezastrele...ca se mai intampla si astea . Uite , eu as vrea sa fiu un tip ca turbojack, macar in orele libere de dupa amiaza... Jos palaria pentru cei ca el !

pustiulik's Avatar
    Eu am avut o serie de evenomente neplacute cu cei de pe Calea Aradului, pentru tot felul de chestii minore cum ar fi:

1. Defectiune la sistemul de inchidere haion- balama usa. Am rezolvat problema dupa vreo 3 programari so constatari, si reparatii... pana sa schimbe broasca cu una noua(masina fiind in garantie).

2. La o revizie de 45.000 km au trebuit schimabate placutele de frana pe fatza. rezultat dupa aceasta operatiune: stricarea senzorilor de ABS- ... o gramada de nervi... si chiar aveam nevoie de masina ...
    3. Piese de caliatate slaba... am schimabat 3 bielete dreapta in decurs de un an. Precizez ca merg foarte atent cu masina prin craterele din Timisoara( cateodata mai iau si claxoane de la cei cu Dacia break care livreaza marfa prin oras,cand incetinesc inaintea unor gropi)
    4. Mi-au tinut masina in service vreo 10 zile in urma unui accident usor... stop spate , o zgarietura pe usa si un bandou zgariat...

In concluzie: sunt baieti buni acolo, dar se poate si mai bine...

Chestia cu asteptatu degeaba e ceva normal...

lylgod's Avatar

mare dreptate !!!

Quote Originally Posted by n_costique View Post
    Stii , uneori cand citesc ce patiti prin astefel de locatii , imi vine sa ma las de meserie si sa ma apuc eu de mesterit. Cred ca majoritatea baietilor astia au facut mecanica pentru ca au auzit ca se castiga bine, dar ...nu au ureche , nici un talent pentru lucrul asta . In meseria asta trebuie sa ai un pic de microb , sa-ti placa sa surubaresti , nu sa ai grija sa nu te murdaresti...Imi pare rau ca nu am macar un garaj disponibil , cred ca facem mai bine noi , pasionatii de masinile noastre chestiile astea cu reparatii curente , le lasam lor doar dezastrele...ca se mai intampla si astea . Uite , eu as vrea sa fiu un tip ca turbojack, macar in orele libere de dupa amiaza... Jos palaria pentru cei ca el !

si eu am patit la fel cu service ul din IS ....si m am hotarat eu (facand masina pana la urma in alt service ) ...ca de acum inainte , sa mi rezolv singur multe din defectiuni
    Ex detinator : Renault Laguna 2.2D Ex detinator : Peugeot 406 2.0hdi
    peugeot 2.0 hdi....calutii sunt la innumarat:P
    You owe me a 10 sec car ...

iata ca am primit azi mail de la Peugeot care m-a lamurit beton !suna cam asa:ne cerem scuze ,multumim ca ne-ati anuntat,contactati in continuare service-ul nostru!spuneau ca au facut cercetari si ca lucrarile care trebuiau facute la masina mea au fost devansate din cauza altor lucrari la alte masini!probabil ca ar fi fost normal sa ma tina pana seara si atunci sa-mi zica :stiti nu putem sa va facem o diagnoza pt ca dureaza 15 minute si nu avem timp!ce oameni!

mihaiescusolo's Avatar
    Unde ma sfatuiti sa merg pentru vizita de 30.000km? Calea Aradului sau Lugojului?

cristic's Avatar
    As opta pentru Aradului.

DjFear's Avatar
    aradului sigur, nici eu nu ma duc pe lugojului, am vb live cu @croampa si mi-a spus ce prostii fac aia de acolo, eu ii mai stiu un pic pe istia dp aradului si sunt ok, pana acum s-au tinut de cuvant, si la cele doua vizite la care am fost si cand am fost la tinichigerie, au fost facute lucrarile la timp, conducerea probabil este sursa problemei, trebuie sa iti instruiesti angajatii sa se poarte frumos cu clientii, "clientii nostrii stapanii nostrii"
    French car, Serbian driver! :naughty: my site: http://iovanovici.go.ro

Flavius's Avatar
    tot respectul pentru MegaGroup Pejo(Calea Aradului)..am reparat masina..dupa un accident si a iesit mult mai bine decat ma asteptam si mi-au rezolvat si alte probleme pe care nu le stiam, ceva pe la computerul de bord.
    VW Polo 1.4 TDi-PD - Comfort Line
    Ford Mondeo 2.0 TDCi Duratorq - Ghia Business Line
    Dar pasiunea mea tot leul ramane :naughty:

yda77cda's Avatar
    am fost si eu la vizita de 10 000 km pe calea lugojului. am stat 1 ora si am asteptat, mi-a bagat masina in service si au scos-o in 3-4 minute. e gata...mi-au dat o lista cu verificarile PE CARE TREBUIAU SA LE FACA si am plecat. acasa cand am ajuns si am deschis capota sa vad daca au umblat pe acolo a trebuit sa cumpar apa distilata sa pun la radiator pentru ca era sub nivelul minim.
    concluzia...nici macar nu au deschis capota, a durat 3-4 minute pana a scris foaia aia, atat
    niste parasutisti...o sa-mi fac revizia de 20 000 km in szeged-ungaria. e aproape si aia macar isi dau interesul, asta stiu sigur de la oameni care acolo merg pentru revizii. va salut!

Page 1 of 5 12345 LastLast

Bookmarks