Page 65 of 65 FirstFirst ... 15556162636465
Results 961 to 961 of 961

Thread: Probleme cu temperatura apei / radiator / ventilator

Vizitator
    Programul unde m-am uitat il arata si pe al doilea, cel mic, TOT LA MOTOR, NU SUB BORD. Acela de sub bord este al treilea.

Nu stiu sa-ti zic mai multe, eu am alta marca de masina.

Ideea este ca trebuie verificat daca vine plus pe partea de forta la acele doua relee.

Daca vine, trebuie verificat daca vine plus pe partea de comanda la acele doua relee. Daca si acest lucru e ok, cele doua relee primesc minus pe partea de comanda de la ECU.

Am citit ca ai schimbat multe piese si de aceea banuiesc o problema in circuitul masinii. Verificarile acestea sint simple, se pot face usor. Daca totul e in regula la aceste verificari ramine doar ECU.

uite cam pe unde este punctul acela rosu este aratat ca ar fi tabloul mic (poate ma insel si difera la masina ta, am informatii limitate in acest program)

teoretic ar trebui sa arate ca in poza a doua, acolo zice ca e 1.4 hdi, nu e aceeasi masina dar schema e comuna.

daca nu e tabloul, asta e, ideea e ca trebuie sa verifice ce am zis mai sus si sa vedem de unde vine acel plus de pe partea de forta (din care siguranta).
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_11.jpg   Screenshot_12.jpg  
    Last edited by gabymilo1; 14-01-2021 at 12:19 PM.

Page 65 of 65 FirstFirst ... 15556162636465

Tags for this Thread

Bookmarks