Page 97 of 97 FirstFirst ... 47879394959697
Results 1,441 to 1,446 of 1446

Thread: Antipollution fault / Depollution system faulty

Vizitator

Problema

Salutare! Aceeasi problema si la mine, ca cea a colegului: antipollution fault, la 3000 de turații, are un mic lag, după care e ok. Limiteaza din cand in cand la 3000 de ture. Peugeot 307, 1.6 HDI, 110 CP, 2007. Am descoperit, la motor, la tubulatura, o garnitura ciupita pe interior. Exista posibilitatea ca pe acolo sa traga aer si asta sa fie cauza? Gasesc oare sa schimb doar garnitura sau trebuie schimbat tot ansamblul? Si cum se numeste acest ansamblu? Atasez imaginile. Multumesc!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails x.jpg   xx.jpg  

Vizitator
    Salut,

garnitura in cauza se gaseste la reprezentanta si costa undeva pe la 80-90 de lei pe original, ansamblu e cel de admisie aer (de la filtru de aer la turbina).

In cazul meu, cu aceeasi motorizare si acelasi an de fabricatie, problama a fost la debitmetru de aer. Sfatul meu e sa incerci sa pui testerul pe masina si vezi ce eroare primesti dar daca zici ca respectiva garnitura e ciupita si rupta sa o inlocuesti cit mai urgent.

ps. se inlocueste doar garnitura nu tot ansamblul!

Vizitator
    Multumesc mult! Schimb garnitura si revin cu detalii.

Vizitator
    Salutare! Intr-adevar, garnitura a fost problema. Am schimbat-o si merge perfect masina. Am ramas doar cu eroarea, check engine. Probabil cu un tester o rezolv.

Vizitator
    Salut, imi poti spune cum se numeste exact garnitura sau ce cod are? Multumesc

Vizitator
    Nu stiu exact denumirea ei si nici codul de Peugeot, dar daca mergi la reprezentanta si ceri : "garnitura portocalie de la turbo" SIGUR o au; pretul e undeva in jur de 80-90 de lei.

Page 97 of 97 FirstFirst ... 47879394959697

Bookmarks