Page 2 of 21 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 16 to 30 of 312

Thread: Revizii 107 - periodicitate si costuri

barmanu's Avatar
    teoretic la 10.000 km e schimbul de ulei, filtrul de ulei + manopera
    practic mie in oradea la 10.000 km mi-au mai schimbat si filtru de aer si ceva garnitura ... acuma depinde

Salut, am fost cu prietena mea la revizia de 10k km cu buburuza ei un 107 benzina de 1l si baietii de acolo au spus ca este vorba de fapt de revizia intermediara, in consecinta nu ma costat nimic dar nici nu au schimbat nimic, simple verificari la frane, directie, completat lichide etc.
    Am intrebat pe cel responsabil de acolo de ulei si a spus ca la 20k km se da jos/schimba
    Trebuie mentionat ca masina e cumparata la 7k km de la un alt dealer din Bucuresti,noi fiind din Bacau, fusese masina de showroom cica iar la revizia de 5k km(aia stiam eu ca este intermediara) nu stiu ce s-a schimbat.

Acum stau si ma gandesc e normal ce s-a intamplat, stie cineva exact periodicitatea reviziilor, eu stiam ca mai mult de 10k km nu poti merge cu acelasi ulei, nu?

nimeni ?

coyote's Avatar
    Periodicitatea reviziilor este inclusiv in carte. Dar in principiu este cea de mai sus.

rival's Avatar
    Am facut si eu revizia de 10 000. Schimb ulei (Quartz Total) + filtru. Total 216 RON. Zic ca e ok. Da mi-au bagat 1,4 ore manopera chit ca a stat doar 1 ora inauntru.
    107 1.0E Gris Carlinite

Phone:0723799201

ciba's Avatar
    Si eu trebuie sa-mi fac luna care vine revizia de 1 an. Imi puteti indica la ce Eurial Invest din Bucuresti sa ma programez? Caci eu una pana in Ungaria clar nu ma duc. (La revizia gratuita mi-au spus cei din Pantelimon sa ma pregatesc cu aprox 370 lei, ce ar putea sa coste atat?)
    :wub:The CIty Bug!!!:wub:

coyote's Avatar
    Du-te la Militari, dar nu la service, ci la Peugeot Rapide.

ciba's Avatar
    Pana la urma a fost tata cu ea la revizie la Eurial Pantelimon acum cateva zile si la costat 515 lei in care a intrat si schimbul filtrelor de aer si de ulei, mi s-a parut "un pic" cam scump dar bine ca nu am dat eu banii
    :wub:The CIty Bug!!!:wub:

rival's Avatar
    Quote Originally Posted by ciba
    Pana la urma a fost tata cu ea la revizie la Eurial Pantelimon acum cateva zile si la costat 515 lei in care a intrat si schimbul filtrelor de aer si de ulei, mi s-a parut "un pic" cam scump dar bine ca nu am dat eu banii

Saracii parinti...
    107 1.0E Gris Carlinite

Phone:0723799201

piersi's Avatar
    Quote Originally Posted by ciba
    Cred ca te-a pacalit tatal tau, sa-i iasa si lui de o bere, sau mai multe chiar . Am fost la Eurial Miliitari si m-a costat 280 cu tot cu o verificare suplimentara, pe care o faci dc vrei (trage de roti, se uita pe dedesubt). Deci fara aia, era cam 250...

imi puteti spune si mie unde e exact serviceul peugeot din miliatri? Bd. iuliu maniu nr 572-574?

strainu's Avatar
    E aproape de iesirea din Bucuresti pe A1. Dupa ce treci de Praktiker uita-te pe dreapta, nu departe e o curte plina cu Pejo-uri si o cladire albastra cu sigla pe ea. Aia e.
    Peugeot 107 1.0E Rosu

anna's Avatar

Unhappy

Buna! Va rog o intrebare... am cumparat masina (107) in 22 martie (inmatric. 03 aprilie) pana acum nu am facut nici o revizie (sau altceva, nimic!) am facut 5550 de Km...
    Nu am inteles, cand trebuie prima revizia :
    intre 5000 km sau 6 luni - sau -
    intre 10.000 Km sau 1 an??
    Pe pliant (de garantie) scrie ca este obligatoriu peste 6 luni maxim , dc nu se face se pierde garantie.. este adevarat? Cum functioneaza??
    Va rog un ajutor.........(
    Va multumesc foarte mult!
    Anna

am auzit si de "prima vizita la 5000 de Km... dc nu se face sunt probleme cu garantie?? Problema meu este intelegere dc mai am valabila garantie de 2 ani sau nu.... Merci!

[mod edit]: mai usor cu CAPS-ul te rog.

barmanu's Avatar
    pai pentru 1 luna intarziere sau 550 de km in plus nu ai de ce sa iti faic probleme
    ar fi oricum ideea sa mergi luni la service la peugeot si sa iti faca prima revizie, care este evident gratuita si care nu necesita programare. Aceasta nu dureaza mai mult de jumate de ora . Srai linistita anna si iti dorim bun venit intre noi .

anna's Avatar
    CEAU te multumesc pt tot!!!!! KISSSSSS

Page 2 of 21 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Bookmarks