Results 1 to 1 of 1

Thread: Coupe - Lion No. 7

SaW's Avatar

Coupe - Lion No. 7

Salutare!

Fac ce fac, si tot la Peugeot ma intorc...

Dupa 1 an de condus o Alfa 159, 2.0 jtdm euro5, o masina superba la exterior, dar cu bune si le rele la capitolul service, am decis sa o vand, si sa revin la "prima dragoste" - Pejou'

Si ce masina se putea potrivi mai bine, ca masina de familie, decat un 407 Coupe

Asa ca, de mai bine de 2 luni am un 407 Coupe, 2010, 2.0hdi, 163cp, Euro 5, 211.000 km.

Masina am cumparat-o de la reprezentanta Peugeot din Deva, masina apartinand unui angajat, si a venit cu istoric complet de service, fara probleme tehnice / estetice, fiind intretinuta foare bine.

Culoarea este gri mat, si a fost vopsita integral tot la reprezentanta.

Am parcurs cu ea 2000km de cand o am, si nu pot spune decat ca sunt foarte incantat de alegerea facuta.

Motorul 2.0hdi Euro5 de 163 cai isi face treaba foarte bine, si masina are reprize excelente in toate treptele de viteza.

Consumul in Bucuresti este intre 9 si 12% in functie aglomeratie si cat de grea este talpa , iar in afara, dupa un drum dus intors la Sibiu am avut o medie de 6.3%, un consum decent din punctul meu de vedere.

Va las mai jos cateva poze cu masina. Nu am apucat sa filmeze nimic cu ea si sa postez pe canalul de YT, dar cand o voi face, va voi lasa linkul.
    Attached Images Attached Images
    406 2.0hdi | 407 1.8i | 407 2.0hdi | 508 2.0hdi | 607 2.0hdi | 407 Coupe 2.0hdi

Bookmarks