Results 1 to 7 of 7

Thread: Intrebari distributie

Vizitator

Intrebari distributie

Salut,

Am cautat informatia asta prin topic-urile forumului, dar nu am gasit un raspuns, fie nu stiu unde sa ma uit fie e prea multa informatie de sortat.

Doresc si eu sa imi schimb distributia, iar in Arad s-a inchis reprezentata si nu m-as duce neaparat pana la Timisoara/Oradea.
    Intrebarea mea ii, pot sa o fac la orice mecanic? E ceva deosebit la masina mea la care trebuie sa fiu atent?

Va rog mult sa ma ajutati cu informatia asta.
    Am un 508 RXH Hybrid din 2014

Multumesc!

Incearca sa citesti pe acest forum https://www.peugeotforums.com/ am gasit f multe informatii folositoare. Se pare ca pe aici nu mai e f multa activitate...

Vizitator
    Din pacate da, pare cam inactiv formul

Vizitator flo_p70's Avatar
    @kze mai bine la reprezentanta, ptr ca la hybrid exista un dispozitiv pentru masurarea intinderii curelei de accesorii(la inlocuirea kitului de distributie se da si cureaua de accesorii jos, totodata se si inlocuieste kitul de accesorii). Daca nu faci asa risti sa patesti ceva mai grav. Acum fiecare decide pe propria raspundere!!!
    Niciodata sa nu spui niciodata!

Baby Lion
    Salut,
    Iti sugerez sa o faci la reprezentanta. Nu sunt cei mai ieftini, insa pe termen lung merita efortul.

- - - Updated - - -

In Oradea Vimex e acceptabil si la pret. E drept ca iti sugerez sa negociezi.
    Bella gerant alii, tu, felix Austria, nube.

Vizitator french_boy's Avatar
    Du-te la GRUP WEST ARAD reprezentanta Opel in Calea Timisorii 124-130 din noiembrie au si SDV-uri pentru Peugeot cum sunt si ei in grupul PSA.

Vizitator
    Salut,

@kze si eu iți recomand pe cei de la Vimex. După ce te hotărăști unde o sa faci, te rog sa vii aici si sa lași cāteva impresii despre ce anume ai schimbat si costurile aferente operațiuni!

Bookmarks