Results 1 to 2 of 2

Thread: Scurgere antigel zona injector

Vizitator

Scurgere antigel zona injector

Vă salut,
    Peugeot 407 2.0 HDI 136 cp 2006 diesel.
    Am o bătaie de cap, de când am schimbat termostatul (nu știu dacă și senzorul de temperatură din el, am început a observa că pierd foarte puțin antigel. Atunci m-am decis și am schimbat și radiatorul, rezervorul și furtunele rezervorului dar tot pierdeam puțin, nu s-a rezolvat. Înainte nu-mi dădeam seama pe unde că era o cantitate mică gen 100 ml la 10 km. Mai nou de când am recondiționat injectorul cel dinspre rezervoul de antigel, a început a pierde mai mult antigel și chiar deja il văd că se acumulează în jurul injectorului respectiv, scot antigel cu seringa de acolo, că cu șervețelele amețesc. Știe cineva de unde vine antigelul pe acel injector? Desigur ies aburi pe sub capotă când se încălzește motorul. Și da, am impresia că trage mai greu. Vedeți și poza atașată, se vede antigelul pe motor, menționez că și în jurul înjectorului acolo în lăcașul său e plin de antigel, doara că nu se vede.
    Vă mulțumesc!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2021_02_20_08.45.37.jpg  
    Last edited by alex.10swr; 20-02-2021 at 09:56 AM.

Vizitator
    Pare că am localizat problema, perete orificiu injector ușor fisurat, trebuie curățat și sudat, în București face cineva astfel de operațiuni direct fără a da chiuloasa jos? Mulțumim!

Bookmarks