Results 1 to 3 of 3

Thread: indicator ulei + apa

Vizitator

indicator ulei + apa

Salut si la multi ani!

Imi cer scuze moderatorilor anticipat daca cumva am gresit categoria topicului.

Am un 508 2012 hybrid. La idicatorul de dreapta linia foarte putin dupa 80.
    la idicatorul stanga, ba 0, ba jumate, la 140, uneori urca creste, sta pe loc. am masina de 2 zile si am observat!

lengenda: indicator dreapta - apa
    indicator stanga - ulei

ceva rezolvari?

plus.

1. De dimineta un prieten bou, a ridicator de oglinda dreapta vrand sa o rabateze, iar de atunci nu se mai sincronizeaza corect oglinzile! cum pot fixa asta?
    2. DirectionalHeadlampsFault! - toate becurile functioneaza corect! cum pot fixa?
    3. Vreau sa schimb uleiul din cutia de viteze, ce ulei sa folosesc si de cat ulei este nevoie?

Rog colegii sa se abtina de la bascalie si mistocareli de prost gust.

Vizitator
    salut, up!

Vizitator
    eu recomand neapărat o vizita la reprezentanta (nu știu din ce oraș esti), plătești o diagnosticare completa - părerea mea e ca aceasta trebuia făcuta īnainte de a cumpăra mașina - și vezi apoi ce trebuie sa faci la mașina. Ca posesor de Hybrid, īmi permit sa iți dau cāteva sfaturi (prietenești- deși nu ne cunoaștem personal) din experiența mea cu acest tip de mașina.
    - mare atenție la cureaua de accesorii!!!
    - verifica generatorul reversibil dacă nu are joc la rulmenți, acest lucru il poți face la un centru de reparat alternatoare sau la reprezentanta - opreatiune se face de cineva cu experiența cu un stetoscop un pic mai special.
    - mare grija unde si cine iți schimba antigelul

Bookmarks