Salut! Sunt detinatorul unui peugeot 407 1.6 hdi 152000 km.
Am venit in Romania in urma cu 1 luna jumatate si de aprox 3 saptamani masina numai trage cum trebuie. Abea daca mai ajung la 130 km iar turbina intra in sarcia,turatiile sunt ok 4-5000 ajunge,insa se simte ceva infundat ,si cand o turez la peste 3000 se aude si zgomotos sub capota ca si cum sunetul de ar trb sa iasa pe toba nu poate,si se imprastie sub capota ..o tine ceva. Am fost la 2 mecanici ,unul zicand ca rezervorul de aditiv fap este gol si filtru nu isi poate face regenerarea,insa nu am inteles cum a vazut el ca e gol ca decat a scos furtunul ala cu mufa in cap si a zisa ac uite e gol ca ar fi trebuit sa curga daca era.. Si plus ca ar fi trebuit sa imi indice in bord level low.Iar cel de al doilea mecanic ,a pus si testerul,nu a dat nici o eroare, zicand ca filtru sigur e infundat si ar trb sa schimb bujiile si releul sa curat admisia si sa fac o regenerare a filtrului,ca daca bujiile nu functioneaza in parametrii nici filtrul nu se poate regenera. Si nu stiu ce sa mai cred..E cineva care a mai intalnit o asemenea problema va rog?