Results 1 to 3 of 3

Thread: Achiziție Peugeot 508 2.0 HDI vs RXH

Vizitator

Achiziție Peugeot 508 2.0 HDI vs RXH

Salutare ,
    Sunt nou pe forum dețin un A4 2014 2.0 2014 diesel si dupa ceva documentare m am hotarat sa renunț la nemțoaică si sa trec la o franțuzoaică.
    Am un buget de maxim 15000 euro si as vrea sa achiziționez SH un Peugeot 508 2.0 HDI sau un RXH , aici fiind si dilema mea care dintre ele ?
    Care ar fi diferențele, merita hibrid sau nu ?
    Ce recomandări aveți, la ce sa fiu atent cand caut masina ? Ce dotări ar fi recomandate..etc
    Astept cu interes răspunsurile voastre, multumesc

Ionut159's Avatar
    Atentie: RXH nu inseamna neaparat hibrid. RXH exista atat 2.0 HDI diesel simplu cat si hibrid. RXH-ul e ceva in genul Allroad-ului ca aspect, cu diferenta ca in timp ce A4 Allroad e mereu Quattro, RXH-ul in versiunea 2.0 HDI diesel simplu e 4x2, iar hibridul e 4x4. RXH-urile sunt in general cu dotari multe.
    Poti rasfoi sectiunea dedicata sfaturilor legate de achizitie aici.
    Cand esti mort, nu stii ca esti mort. E greu doar pt ceilalti. La fel si cand esti prost.

Vizitator
    Salut. Daca ai un mers mai sportiv si vrei sa simti adrenalina atunci cand conduci pe un drum mai virajat mergi pe un 2.0HDI dar echiparea GT (recomandat ar fi varianta de 180CP blue HDI)
    Daca cele mentionate anterior nu sunt importante si mai mult de atat conduci pe 60-70% drumuri proaste inclusiv un pic de off road atunci mergi pe RXH (dar tot asa recomand acelasi motor); ai sa iesi mai bine pe termen lung

Bookmarks