Salutare, sunt nou pe acest forum, de cāțiva ani am și eu un Peugeot 307 sw 1.6 hdi de 110 cp și de cāteva luni ma zbat sa găsesc o soluție pentru o problema. Mașina mea cānd are chef, odată la 2000-3000 de km se oprește īn mers, nu contează oraș sau drum lung, și īmi da o eroare care nu știu dacă are vre-o legătură cu problema mea... "Abs/esp sistem faulty" , imediat īntra martorul STOP, după care īncă o eroare "Engine oil pressure fault stop the vehicule". Acum am pus testerul pe ea și īmi da următoarele erori :
1. P0405 - supapa egr (este infundata pentru ca am scos și filtrul de particule)- (permanent- nu se șterge)
2. P0104 - semnal senzor debit (permanent-nu se sterge)
3. P1351 - preheating relay circuit (permanent, dar s-a șters)
4. P0335 - semnal turație motor, niciun semnal (intermitent și s-a șters)
5. P0113 - circuit senzor temperatura aer admisie, scurtcircuit la pozitiv sau circuit deschis (intermitent și s-a șters)

As avea nevoie de ceva sfaturi, pentru ca nu știu cu ce sa īncep. Ma gāndesc sa fie legat ceva de Electromotor pentru ca am ceva probleme și cu bateria sau, vre-un senzor ceva...
Eroarea la debitmetru mi-a apărut acum ultima oara și cred ca nu are legătură cu ceea ce ma īncurcă pe mine, pentru ca l-am curățat, l-a lăsat la uscat și am dat cu spary de contact electronic, dar tot nu īl recunoaște... Mulțumesc și o zi buna va doresc.