Results 1 to 4 of 4

Thread: Pierdut cheie

Vizitator

Pierdut cheie

Buna ziua colegii, o intrebare am si sper sa o pot rezolva cumva, am cumparat un 508 2012 in urma cu un an, totul bine si frumos. Masina este cu start stop, keyless. Problema e ca am luat masina doar cu o telecomanda si ca sa fie treaba si mai interesanta am pierdut cheia(partea de fier) din telecomanda. Ce e de facut intr-un asemenea caz? Se mai poate face la reprezentanta? Si ce costuri ar fi?
    Mentionez ca ma ajut de telecomanda sa utilizez masina.

geosebi's Avatar
    Am aceeasi problema de vreo 4 ani .
    Singura solutie - cumparat butuc de usa cu tot cu cheie

Vizitator
    comandat cheia la reprezentanta pe baza seriei de sasiu. In jur de 700 de lei costa.

Vizitator
    lamela se poate comanda si la reprezentanta, este 120 lei, cel putin la reprezentanta din Oradea pretul asta mi l-au cerut. problema este alta...tu ai zis ca ai doar o cheie deci nu stiu dupa ce anume se poate incresta modelul de butuc pe lamela din moment ce tu nu ai dublura la cheie. si eu mi-am pierdut lamela dintr-o cheie dar din moment ce lamelele pe care le-am gasit pe aliexpress erau putin diferite am comandat o carcasa cu tot cu lamela tot din China, mi-am transferat cipul din una in alta si asa m-am facut cu o cheie noua la doar 40 de lei!. doar ca eu am doua chei, deci am avut dupa ce copia modelul pe lamela.

Bookmarks