Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: NOUL 208

Vizitator

Baby Lion marius23mvp's Avatar
    Da dar are "prim contact" si asta-mi da sperante
    https://www.youtube.com/watch?v=DTJM9oXspbA&t=424s
    Plus ca are review la 3008, adica n-are o problema cu Peugeot.

Sa stii ca mie-mi mai place si noul Clio, cu care 208 cam imparte titlul de "top in clasa sa". Clio asta nu mai e ce-a fost.
    Nu aleg Clio strict din cauza motorului, ca imi e frica de fiabilitatea lui 1,0 tce-ul facut la Colibasi.
    Daca pe Clio as putea pune motorul 1.2 Puretech de la Peugeot, eu unul intre Clio si 208 as lua Clio de 9 ori din 10.
    In aceiasi bani ai in plus fata de 208 : acces keyless cu senzori de proximitate, navigatie, faruri led, un interior cu culori mai configurabile decat la 208.
    Mi se pare ca primesti enorm in plus, repet - in aceiasi bani !
    In general ai preturi foarte decente la optionale. Sistemul Bose este parca 450 de eur.
    Culoare bord si cusaturi scaune alb sau rosu - doar 100 eur.
    Ca si pret ceea ce-ti permite peugeotul sa pui pe echiparea de mijloc, clio te lasa sa pui pe echiparea de top.

Iar chestia cu 208 care trebuie luat neaparat cu faruri led pentru ca schimba total aspectul masinii ... e o schimbare mult prea scumpa pentru mine.
    Exact ce spuneam mai sus .. la clio sa treci la Bose inseamna 450 eur. La 208 nu ai varianta premium, ai doar sunetul standard. Pe 3008 sa treci la Focal insemnau vreo 850 de eur.
    La 208 sa pui faruri led inseamna sa te duci in echiparea GT-line, care constati ca vine intr-adevar cu full led, dar vine si doar cu cutia automata.
    Din start dupa ce-ai ales echiparea ai sarit in 20.290 eur.
    Imi pun pe ea ce-mi pusesem pe allure, adica scaune si camera, ca restul le are, si ajung la 20831. Scadem discountul de 1350 ca asa l-am scazut si la configuratia mea si rezulta ca platesc 19500 , adica 3300 eur pentru faruri + cutie automata + roti pe 17.
    Na, acuma fiecare se adapteaza la nevoile lui si la posibilitatile lui.
    Am ajuns la 20.000. Mie unul mi se pare prea mult
    Michael for President !

Baby Lion albert.arifovici's Avatar
    Tocmai ce a fost aleasa Masina Anului 2020 in Europa.
    Maşina Anului 2020 īn Europa este noua generaţie Peugeot 208! Hatchback-ul compact francez a fost apreciat de marea majoritate a juraţilor cu un total de 281 de puncte. Pentru Peugeot acest premiu este al şaselea ridicat īn cadrul acestui concurs!
    https://autoblog.md/video-masina-anu...l-peugeot-208/
    2019 Peugeot 3008 1.6 PureTech 180 cp

john_nr_1's Avatar
    Holla dragilor, m-am reintors la marca din copilarie din anul 2008 cand aveam un 407
    Am primit confirmare de la Eurial Militari ca masina e208 GT este in drum spre tara si undeva la sf de luna este gata de ridicat.
    Ma asteptam sa vad ceva posesori de e208 pe aici sau poate nu am cautat eu bine.
    Ai o priza?!:) E-208 GT

Vizitator
    Salutare si sa te bucuri de ea. La cat te-a ajuns?

Nu prea se inghesuie lumea pe forum nu stiu din ce motiv...ori nu stiu de forum, ori sunt asa de bune si nu se strica, ori...
    2008 CROSS OVER 5 PORTES 1.2 i THP 110 (EB2ADT EURO 6.2) BVA 6 RAPPORTS TYPE STT

Baby Lion qalex21's Avatar
    Salut ! Si eu am E-208 produs si in drum spre RO. Ridicare undeva la inceputul lunii Iulie !

S-ar putea ca masina mea sa fie pe acelasi transport cu a lui John. Tocmai am fost anuntat ca a intrat in tara si s-a comandat transport catre Bucuresti, urmand sa o ridic pana la finalul lunii

And it's here Urmeaza cateva modificari:

- Jante aliaj 16" originale ELBRON
    - Pedale aluminiu originale
    - Folie geamuri spate

Masina e foarte spectaculoasa, atat interior, cat si exterior. Pe drum se simte ca un hot hatch, este foarte responsive si viteza se simte foarte accentuat (ai impresia ca mergi mult mai repede). Nu am incercat inca modul sport, sper sa simta un pic si pe volan, care este foarte, foarte usor.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20200630_105934.jpg   20200630_175008.jpg  

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks