Results 1 to 3 of 3

Thread: Generator reversibil 508 Hybrid

Baby Lion

Generator reversibil 508 Hybrid

Salut,
    Al meu generator reversibil de pe Hibrida mea a inceput sa faca zgomot la asa zisul "alternator", adica la generatorul reversibil.
    La vizita la reprezentanta locala, am primit pentru schimbarea rulmentilor, cu garantie, o oferta e drept verbala, de cca 900 RON.
    M-am informat un pic, am cautat si am fost la unul din service-urile care au mai reparat asemenea generatoare, care au schimbat rulmentii: 1 buc 6305 2RS si 1 buc 6203 2RS, pentru o suma care este cca 30% din cea ofertata de catre dealerul de marca. E drept, ca a trebui sa pun eu diagnoza si sa reinitializez generatorul, fapt care a luat cca 20 minute, respectiv sa-mi folosesc diagnoza. In plus am descarcat de pe Diagbox, procedurile de rigoare, ceea ce a costat un abonament de 1 ora, adica cca 8. Dar cred ca a meritat. In acest moment nu mai am zgomotul de rulment sub capota.
    Am dorit doar sa stie lumea tipul de rulmenti care se monteaza, schimba in generatorul reversibil Bosch, cod PSA: 9676536980; Bosch: 0437507003.
    Bella gerant alii, tu, felix Austria, nube.

geosebi's Avatar
    Buna informatie.
    Ceva perii n-ai schimbat , daca tot a fost demontat ?

Baby Lion
    Nu a fost cazul, geosebi.
    Bella gerant alii, tu, felix Austria, nube.

Bookmarks