Results 1 to 4 of 4

Thread: Problemă aer cald la pasager

mielu''s Avatar

Problemă aer cald la pasager

Salutare și bine v-am regăsit după atāta vreme. Am vāndut C4 Grand Picasso-ul și m-am īntors din nou la Peugeot și anume un SW GT de 2.2 din 2011. Problema este că cu clima dată pe HI īn ambele părți īmi face o figură. Pe partea șoferului bagă aer cāt de cāt cald iar pe partea pasagerului aer rece sau mai de grabă cel de afară. Am mai citit pe aici că a mai pățit-o cineva și a fost radiatorul de căldură de sub bord īnfundat și că a rezolvat cu īnlocuirea lui. Aveți vreo rezolvare la treaba asta ? O idee ceva ? Nu aș da caloriferul jos degeaba.
    PEUGEOT 508 SW GT 2.2 HDi 204 cp

Vizitator
    Salut.
    Radiatorul de caldura din bord e de vina.
    Am avut si eu aceeasi problema si a trebuit sa il inlocuiesc.
    Trebuie demontat bordul pentru inlocuire, la mine a durat 2 zile toata treaba.
    Bafta.

mielu''s Avatar
    Unde ai facut operatia ? La șofer iți băga ?

Comerciant topsmartauto's Avatar
    Quote Originally Posted by mielu' View Post
    Salutare și bine v-am regăsit după atāta vreme. Am vāndut C4 Grand Picasso-ul și m-am īntors din nou la Peugeot și anume un SW GT de 2.2 din 2011. Problema este că cu clima dată pe HI īn ambele părți īmi face o figură. Pe partea șoferului bagă aer cāt de cāt cald iar pe partea pasagerului aer rece sau mai de grabă cel de afară. Am mai citit pe aici că a mai pățit-o cineva și a fost radiatorul de căldură de sub bord īnfundat și că a rezolvat cu īnlocuirea lui. Aveți vreo rezolvare la treaba asta ? O idee ceva ? Nu aș da caloriferul jos degeaba.
    Salut,
    Cand ai drum prin Bucuresti, treci pe la noi, te putem ajuta.
    Adrian: (0722) 625 747
    Waze: Top Smart Auto
    Service specializat Peugeot & Citroen. Service multimarca si furnizor piese de schimb. Mecanica, climatizare, electrica, revizii, distributii. Contact direct - Adrian: 0722.625.747

Bookmarks