Results 1 to 2 of 2

Thread: Pareri 2.0 HDI 100kw 134 CP

Vizitator

Pareri 2.0 HDI 100kw 134 CP

Salut,

A pus ochii tatal meu pe un 607 din 2008 cu motorul specificat in titlu, masina care, de fapt, va umbla mai mult dupa mine pe la facultate deoarece el e prin tari straine, si as avea cateva intrebari in legatura cu ea. Tot caut de ceva timp pe forum, dar nu gasesc nimic concret despre motorizarea asta.

E destul de puternic motorul pentru cei ~1700 kg ai masinii? Am vazut ceva pe net ca cica ar fi prea mic, dar cred ca oamenii vorbeau acolo despre varianta de 81 kw.

Ce sfaturi/pareri aveti despre fiabilitatea masinii (ce piese sunt problematice, ce se strica si diverse tips & tricks)?

Vizitator
    Salut,
    Motoarele de 2.0 HDI sunt foarte cunoscute si fiabile, sigur ca masina nu este foarte sportiva cu motorul asta pentru caroseria pe care o are, dar nici nu vei avea probleme.
    Despre masina. ca fost posesor de 607 2.2 benzina Phase I, Peugeot 607 nu au fost cele mai fiabile masini (partea electronica problematica), dar cred ca la Phase II s-au mai rezolvat din ele.In rest fa verificarile uzuale, o diagnoza electronica, si daca totul este ok, masina este extrem de confortabila si placuta la drum lung.

Bookmarks