Results 1 to 15 of 15

Thread: Peugeot 508

(*&^%$#@!) bobovis's Avatar

Peugeot 508

Buna tuturor!

Caut de ceva vreme sa achizitionez un 508, varianta Allure sau GT, de preferat berlina dar merge si SW-ul, minim 2015 an de fabricatie, exclusiv cutie automata, motorizare diesel 2.0/181 sau 2.2/204 CP, carte service cu istoric verificabil. Buget 15000 Euro.

Dotari pe care le doresc in plus:

- camera marsarier
    - blind spot detection (SAM)
    - scaune electrice (cu memorii daca se poate) si incalzire

Stiu ca este cam greu de gasit in Romania asa ceva (a fost una la Cluj, dar m-am miscat greu), dar inca mai sper ca nu va trebui sa ajung in Germania pt a o cumpara.

Daca are cineva asa ceva si doreste sa vanda sau ofera ceva informatii de unde pot cumpara, promit sa dau 2-3 (zeci) de beri in semn de recunostinta.

Pot fi contactat cu incredere la 0729 983 041 sau pe acest topic

Multumesc

"Am citit regulile comerciale si le voi respecta cu strictete"
    Cele mai interesante sunt aici si aici, intrati si nu veti regreta!

Tigaia

lowprofile's Avatar
    A fost un SW in Franta, nu stiu daca-i lipsea vreo dotare. Feline, 2015, 340.000 km, 7900 EURO fara TVA.

Ionut159's Avatar
    Au fost multe de genul Ieri a fost disponibil un sedan GT din 2016, cu tot ce se poate pe el, la 8500 euro cu toate taxele incluse. Dar... era 4 prima cifra la kilometraj
    Cand esti mort, nu stii ca esti mort. E greu doar pt ceilalti. La fel si cand esti prost.

Cred ca avea km dati inainte....

Tigaia

Vizitator albert.arifovici's Avatar
    Salut!Te interesează și varianta RXH?
    2006 Peugeot 307 1.6 HDI 90 cp/2019 Peugeot 3008 1.6 PureTech 180 cp

Salutare, in principiu nu zic nu, dar varianta diesel, nu hibrid.

Tigaia

In primul rand iti multumesc frumos pentru efort!

Quote Originally Posted by albert.arifovici View Post
    Asta are anuntul inclusiv pe mobile.de. Acum vreo 3 saptamani, cand o postase, cerea 14.600,acum a ajuns la 11.300...nice, doza de incredere sub zero..

Asta de la Credit Automibile o urmaresc de vreo luna. A fost initial postata la 15.490, au facut reducere de 500 de euro dar ar fi cam ultima, ultima varianta pe care as alege-o, daca ar avea toate actele in regula.

Asta e 2014 si are 189.000 declarati...

Asta e alba, culoare inacceptabila de consoarta...varianta ar fi sa mai astept putin ca sa se incalzeasca afara, ca sa fie mai odihnitor somnul pe pres, in conditiile in care as aduce-o acasa.

Asta-i tot alba.

Intr-adevar nu am pomenit de amanuntele importante cand am scris anuntul:
    1. NE-ALBA si, de preferat, berlina; daca e SW e mai ok, pe terasa pot dormi, nu e ca pe presul de la usa
    2. pana in 125-130.000 km; masina nu am de gand sa o tin mai mult de 3 ani, dar va face aproximativ 60.000 km anual

Ca si exemple:

1. Asta :

- desi am discutat pe mail cu un turcalete, mi-a pus la dispozitie poze suplimentare si cartea de service, are ultima revizie facuta in Iunie 2018 la 43.421 km
    - ultimul pret 15,500

2. Asta:

- carte de service la zi, ultima revizie Octombrie 2018 la 98430 km
    - ultimul pret 14,900

Evident pentru ambele ma va costa suplimentar transportul in tara, aprox. 450 euro.

So...imi trebuie km putini, dotari generoase, an acceptabil, Ne-Alba, Berlina, sa fie devreme acasa si sa faca si cartofi prajiti. Simplu, nu?
    Partea buna este ca inca nu ma grabesc, partea reau e ca in Romania, dupa parerea mea, greu sa gasesc ce vreau, dar nu imposibil.

P.S. Am setate alerte pentru cautari pe OLX (am observat ca majoritatea anunturilor de Peugeot sunt postate acolo, Autovitul e pe locul doi), Autovit si mobile.de.
    P.P.S. 508-ul nu este singura varianta pe care o caut, dar nu am mai postat pe forum chestia asta; daca as dispune acum de suma necesara, maine m-as urca in avion ca sa o cumpar pe asta.

Tigaia

Eu dacă as fi sa aleg dintre toate pe care ti le-am trimis as alege-o pe aia de la Credit Automobile.In primul rānd,am observat ca se găsesc cam greu berlinele la 508 Facelift,a avut mai mult lipici la public varianta SW,deși mie personal nu-mi place.Din păcate pentru tine,cred ca va trebui sa aștepți ceva sa apăra ce vrei in Romānia,ca dacă nu va trebui sa iei calea Germaniei sau Franței.Daca vrei sa fi la curent cu tot ce apare pe piata pe toate site-urile,chiar si pe cele din strainatate,īți recomand AutoUncle( https://www.autouncle.ro ).Cat despre Skoda Superb,dacă te hotărăști sa ridici bugetul asa de sus,sunt 2 508-uri exact cum vrei tu (chiar full option) la Ocaziile Leului(la Eurial Pantelimon),ambele au sub 10.000 km,fabricație 2017 si cred ca ai putea sa le scoți in jur de 21-22k.Aici: http://www.eurialocazii.ro/ro/anunt/Peugeot-508/10248 sau http://www.eurialocazii.ro/ro/anunt/...t-508-GT/10208 .In rest,bafta!

Din pacate bugetul ramane acolo, 15-16.000, mai sus nu am cum sa merg.

Anyway, merci inca o data si mai astept sugestii.

Tigaia

Varianta de 179cp si si 132 kw nu-ți place?

Da, de acela ziceam, cel de 132 kw (apare in toate variantele 179/180/181 PS) DW10 FC AH01/AH02, Euro 6.

Tigaia

Ionut159's Avatar
    Daca tot a devenit topic de consiliere achizitie 508, ma bag si eu.
    Albert, ce ii propui tu nu se incadreaza. Bogdan are buget de max 16.000. Masinile care sar de 15.500, pret in strainatate, sar din discutie automat. Degeaba ne uitam la masini de +16.000 euro daca asta e bugetul maxim. Nu iti negociaza nimeni mii de euro. Minim 500 euro din start ii rezervi pentru transport, asa ca avem max 15.500 buget. Sa iei masina de bugetul maxim, e cea mai mare si mai frecventa greaseala facuta.
    Apoi, Bogdan are niste cerinte clare. Din lista aia de masini indicate mai sus, din cele ce sunt pana in 15.500 nu cred ca are vreuna blind spot-ul.
    Bugetul e oricum unul foarte rezonabil pentru un 508 asa cum isi doreste Bogdan. Trebuie doar putina rabdare... pana apare un Superb care se incadreaza
    Cand esti mort, nu stii ca esti mort. E greu doar pt ceilalti. La fel si cand esti prost.

Searching.....

Tigaia

Bookmarks