Results 1 to 3 of 3

Thread: Problema debitmetru aer

Vizitator

Problema debitmetru aer

Buna,ma poate ajuta si pe mine cineva,am o problema cu un peugeot 308 sw 1.6 hdi 92 cp euro 5,am avut eroare filtru particule ,am schimbat injectoare,egr nou,curățat filtru particule ,si acum apare eroarea p11b2.Si scoate fum,daca scot mufa debitmetru aer nu mai are asa mult fum .am incercat sa īnlocuiesc debitmetru aer dar nu sa schimbat nimic.ceva pareri?
    Last edited by Mihaicasy; 03-11-2018 at 08:05 PM.

Vizitator
    Buna,am avut o problema cu filtru particule,l-am dat jos ,curățat,schimbat injectoare ,egr nou ,dar acum am eroarea p11b2 si scoate fum la accelerare ,daca scot mufa de la debitmetru aer,dispare fumul aproape de tot,am pus alt debitmetru dar nu sa schimbat nimic.astept pareri.multumesc

Salut. Același motor īl am și eu. Și eu am o problema cu sistemul de circulare al aerului. Am dat jos egr și l-am curățat. Mașina merge greu acum. Banuiesc ca și la mine e ceva legat de debimetru, egr, fap. P11b2 cred ca e legata de sistemul egr. Dar al tău zici ca e nou. Dacă scoțānd mufă de la debimetru nu mai da fum presupun ca de aici ar tb sa fie. Doar ca nu toate debimetrele noi sunt bune. Ai diagnoza? Ar tb sa ii faci un log īn mers, cu motorul cald, accelerand īn tr a 3 a la podea după 2000 de ture. Și sa citești corecții injectoare, debitul de aer, poziția supapei egr, etc. Dacă ești din Pitești te ajut cu mare drag cu o diagnoza. Sa īmi spui cum ai rezolvat. Sunt direct interesat avānd același motor. Bafta!

Bookmarks