Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Leuţ 207 1.4 VTi

paul_ral's Avatar
    Daca doar pompa este defectă nu este nevoie sa inlocuiesti si partea electronica ci doar partea hidraulică. Dacă motorul poate fi scos fara probleme (e prins cu suruburi si nu blocat cu pene ca la 206) înlocuieste doar motorul.
    Last edited by paul_ral; 22-09-2018 at 08:18 PM.
    Mazda 3 Skyactive sedan Revolution/Peugeot 206 X-Design 1.4 HDI

Vizitator
    Stiu, dar nu prea găsești decât cu totul. Nu am găsit la dezmembrări codul care îmi trebuie.
    Faza tare e că mi-a dispărut martorul și îmi funcționează ABS-ul acum, să fi reacționat mai târziu la ciocăneli? Să vedem cât ține minunea, nu mă pot bucura încă.

paul_ral's Avatar
    Foarte posibil. Intre timp am mai facut niste săpături si se pare ca aparitia erorii poate apare urmare a unor lipituri reci pe placa electronica a ABS-ului.

Vizitator
    După ce am rezolvat problemele mai importante de mai sus, acum am o nouă problemă, ceva mai minoră, dar deranjantă și ea. De vreo lună îmi îngheață pe interior toate geamurile, parbrizul, luneta, ca la Daciile vechi. Daciile înțeleg că aveau o problemă de etanșare, dar la Peugeot? Am citit și aici pe forum și prin alte părți, dar nu m-am lămurit ce e de făcut. Nu am nimic ud în mașină, nu circul niciodată cu recircularea aerului din interior, filtrul de polen are cam un an și un pic. Mi-am luat un dezumidificator Ceresit, dar nu a strâns decât câteva picături în aproape o săptămână și geamurile îngheață în continuare. Ce ar fi de făcut? Știe cineva?

sadcozma's Avatar
    Ai apa pe undeva e clar. Eu am problema asta la un Yaris, la modul ca am ajuns iarna asta sa dau cu racleta pe parbriz pe interior. Mie mi se umezeste pe undeva covorasul din spate stanga si e umezeala peste tot si ingheata. Deci sigur ai si tu apa pe undeva, sau ai ud ceva (pres, capitonaj, ceva). Alt motiv nu are.

paul_ral's Avatar
    Verifica imbinarea dintre conductele ce intra in habitaclu di radiatorul de căldură.foarte posibil sa ai pierderi pe la oringuri. Ar trebui sa ai mocheta umeda in zona picuoarelor soferului. Daca acolo este uscat atunci problema provine de la radiatorul de caldura - fisurat.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks