Results 1 to 3 of 3

Thread: Nu trage masina

Vizitator

Nu trage masina

Salut in urma cu 2 luni am cumparat de la cineva un peugeot 407 cu motor de 1.6 cu 110 cai din 2009.De atunci am umblat cu ea la tot felul de mecanici ,prima data am schimbar egr ul si nici o schimbare dupa am fost la doi mecanici care fac numai peugeoturi si au spus ca este cu siguranta electrovalva ,am schimbat-o si pe aia si nici o schimbare.
    Deci masina trage foarte foarte greu in toate vitezele,nu scoate fum negru,se tureaza pana la orice turatie doar ca acul urca foarte greu si nu prinde mai mult de 155de km/h si aia ii prinde extrem de greu
    Stie cineva ce ar putea fi?

Vizitator

salut

Bun, la fel am patit si eu cu a mea , am rezolvat astazi prin reconectarea unui furtun de vacuum care scapase din turbo. Incearca sa vezi daca sunt toate furtunele conectate sau este vreo fisura la unul din ele se intampla foarte des asta, cel mai bine daca poti sa-i faci un scan sa vezi ce eroare da , mai poate fi de la solenoid . Succes!

Vizitator
    Quote Originally Posted by TheAdrian View Post
    Bun, la fel am patit si eu cu a mea , am rezolvat astazi prin reconectarea unui furtun de vacuum care scapase din turbo. Incearca sa vezi daca sunt toate furtunele conectate sau este vreo fisura la unul din ele se intampla foarte des asta, cel mai bine daca poti sa-i faci un scan sa vezi ce eroare da , mai poate fi de la solenoid . Succes!
    Salut tocmai azi am dus si turbina la reconditionat si nici o schimbare am mai stat azi in service vreo 4 ore si i a mai facut vreo 3 testere si nu mai da absolut nici o eroare ...m a innebunit masina asta de 2 luni numai in service o tin
    Si am verificat toate furtunasele,le am scos si le am bagat iar,par ok...
    Ce este selenoidul ala?
    Last edited by Dragoso1999; 05-09-2018 at 09:12 PM.

Bookmarks