Results 1 to 3 of 3

Thread: Am nevoie de un service bun

Vizitator

Am nevoie de un service bun

Salut! Masina mea, un Peugeot 207 a incept sa scoata foarte mult fum alb, parca e tractor. Am verificat uleiul, e ok, nu pare sa piarda. De tras, trage bine, nu mi se pare ca are un consum mare de benzina...dar fumul asta ma dispera. Acum cineva mi-a zis sa verific alternatorul. Am o programare la un service dar e tocmai pe 17 iulie. Stiti ce de la ce ar putea fi fumul? Sau imi recomanda cineva un service ok si corect?

Vizitator Radu78's Avatar
    Pana la alternator cred ca mai bine verifici nivelul si culoarea lichidului de racire. (antigel)
    In caz ca e murdar iar nivelul scazut,mai bine o duci pe rampa la service.

Comerciant topsmartauto's Avatar
    Quote Originally Posted by indie_alexey View Post
    Salut! Masina mea, un Peugeot 207 a incept sa scoata foarte mult fum alb, parca e tractor. Am verificat uleiul, e ok, nu pare sa piarda. De tras, trage bine, nu mi se pare ca are un consum mare de benzina...dar fumul asta ma dispera. Acum cineva mi-a zis sa verific alternatorul. Am o programare la un service dar e tocmai pe 17 iulie. Stiti ce de la ce ar putea fi fumul? Sau imi recomanda cineva un service ok si corect?
    Salut.
    Treci pe la noi, te putem ajuta.
    Adrian: 0722625747
    Service specializat Peugeot & Citroen. Service multimarca si furnizor piese de schimb. Mecanica, climatizare, electrica, revizii, distributii. Contact direct - Adrian: 0722.625.747

Bookmarks