Results 1 to 5 of 5

Thread: Neagra 1.6

Vizitator

Neagra 1.6

Salut. De 3 saptamani mi-am luat si eu un 407 1.6HDI din 2004. Pana acum i-am facut 3000+ km si desi e mai mare dect ma asteptam imi place foarte mult. Sunt nou la PUG deci nu stiu exact ce nivel de echipare este dar sta destul de bine: navigatie cu ecran color, oglinda retrovizoare electrocroma, telefon(desi e incomod sa muti cartela sau sa iei alta cartela), cruise control, si multe altele bune dar am gasit si ceva probleme cum ar fi 2 mufe lipsa desi senzorii sunt la locul lor, lipsa capac motor si capac baterie, ceva cleme de pastic rupte. Cel mai tare ma supara parbrizul care e zgariat de praf si cand conduci noaptea nu se vede cum trebuie. Am crescut cu jocurile si filmele cu masini dar acum ca sunt familist o sa ma limitez numai la aranjatul interiorului si exteriorului dupa poftele mele fara a mai incerca sa upgradez motorul. Deci "acestea ziind fise" ma bucur ca v-am gasit.
    Attached Images Attached Images

Vizitator
    Zilele trecute i-am luat o camera de bord. Vede mult mai bine decat ma asteptam, am mascat cablul cat de cat dar nu vreau sa tin mereu priza ocupata. Stie careva cum as putea sa ma leg la panou in asa fel incat sa am curent numai cu contactul pus? Cu ocazia asta poate leg si statia CB odata cu camera. Mersi.

205's Avatar
    Eu am desfacut priza de bricheta, am facut de acolo un splitter cu mufe mama de bricheta astfel incat sa am 2 prize ascunse sub bord pentru statia CB respectiv pentru camera (care raman montate permanent si au alimentare doar cand e contactul pus), iar priza masinii sa ramana libera (disponibila ocazional pentru GPS sau telefon).
    Peugeot 205 XS 1.4l 80CP
    COM: Storm Defender II + Midland ML145
    NAV: DreimGO DG100 PNA
    ICE: Kenwood KDC-F327
    DRL: SMD3528 IP65

Vizitator
    Mersi 205. Reuseste sa tina atat curent fara probleme?

205's Avatar
    Da, la ambele masini am facut acest montaj si functioneaza asa fara probleme.

Din ce am gasit pe forum, la 407 siguranta la bricheta este de 20A, deci destul de mare. La masinile mele pe bricheta am de 15A, respectiv de 10A si "coafura rezista".
    Peugeot 205 XS 1.4l 80CP
    COM: Storm Defender II + Midland ML145
    NAV: DreimGO DG100 PNA
    ICE: Kenwood KDC-F327
    DRL: SMD3528 IP65

Bookmarks