Results 1 to 4 of 4

Thread: Fisura plafon panoramic peugeot 508 sw de la piatra sarita

Vizitator nutu's Avatar

Fisura plafon panoramic peugeot 508 sw de la piatra sarita

Salut,

acum cateva zile, cu stupoare am observat ca a aparut o crapatura la plafonul panoramic. din cate imi dau seama cred ca am luat o pietricica pe strazile noastre si dintr-o floare, s-a facut fisura. azi am spalat masina si se pare ca fisura s-a cam stabilizat. este aproape ca un arc de cerc in coltul dreapta fata. ambele fisuri au ajuns la capatul sticlei din partea din fata pana in lateral, la mijloc fiind floarea. cam 20cm ar avea fisura pe toata lungimea. este pe partea neagra a plafonului si nu se vede din interior.

Intrebare: A mai patit cineva asa ceva? daca da, cum ati rezolvat? schimbarea plafonului vad ca este un subiect destul de tabu si destul de costisitor presupun ( sper ca e sub 3-4000lei). alternativa ar fi kiturile de reparatii parbriz?

am atasat poza. fisura s-a extins inspre lateral cum am pus linia galbena.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails fisura.jpg  
    Last edited by nutu; 12-06-2018 at 10:25 AM.
    Peugeot 508 sw 1,6 e-hdi 112 (EX: Peugeot 407 coupe facelift 2010 - 2,0hdi 165)

Baby Lion
    Kiturile de reparare parbriz merg doar la gauri , ciobituri mici . La fisuri de genul asta ( intinse ) nu cred ca se preteaza..
    Peugeot 206 1.4 HDI 2003 - un lenes

kokobau's Avatar
    La mine la 307 a reusit baiatu sa o fisureze cu capul cand s-a ridicat in picioare, era vara cald si poc.La mine au ajuns toate fisurile in toate partile pana la capat din cauza apei reci cand o spalam. Am vandut asa masina dar gasisem la dezmembrari cu 100 e si sticla si ansamblul electric cu acele panouri , l-a schimbat noul proprietar.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_8545.jpg   DSC_8546.jpg  
    2008, 1.6 HDi 92, CV PILOTATA, S&S; Ex: 307SW,2.0HDI 107, ex.FAP

Vizitator nutu's Avatar
    O las si eu asa. Cred ca nu se va mai extinde din moment ce au ajuns in capete ambele fisuri.

Am citit pe internet zilele aceastea si am descoperit ca este sticla laminata cu mai multe straturi deci nu exista riscul sa iti cada plafonul in cap. Ar fi doar problema de estetica.

Daca a schimbat ccineva plafonul si are un pret aproximativ rog sa posteze aici. Mersi
    Peugeot 508 sw 1,6 e-hdi 112 (EX: Peugeot 407 coupe facelift 2010 - 2,0hdi 165)

Bookmarks