Results 1 to 4 of 4

Thread: Baga caldura ca nebuna , atat iarna cat si VARA !

Vizitator

Exclamation Baga caldura ca nebuna , atat iarna cat si VARA !

Salut,

am un peugeot 407 sw 2.0 diesel - 2005. Masina ruleaza bine, este incapatoare , consumul este decent, DAR...am o problema. Imi baga caldura ( de la motor) si acum...vara. Am dat temperatura la minim din butoanele de la clima(dimineata cand imi functioneaza displayul pana sa se incalzeasca), dar degeaba. Acum ca a venit caldura este insuportabil inauntru ....Am fost ieri la un service in Pitesti sa bag freon in instalatie deoarece era presiunea foarte mica ( Inainte sa merg la service am verificat personal acasa presiunea la conducta aceea pe unde se alimenteaza instalatia cu freon, rezultatul a fost un "fasss" slab ...chiar foarte slab) si baiatul de la acolo mi-a zis ca am radiatorul de AC spart. Am cumparat altul nou , pe care o sa il montez maine. Printre altele mi-a zis ca masinile acestea au probleme cu un "motoras pas cu pas" care inchide sau deschide circuitul de alimentare cu aer cald in masina ( cel putin asta am inteles eu).

Intrebari:

1- A mai patit cineva asa ceva ? ( sa ii bage caldura si vara .....ca iarna ). Eu ra​d aici cand scriu dar ....ma topesc in masina.
    2- Daca da, unde trebuie sa umblu ca sa inchid circuitul ? Sau mai bine ...la ce service in Pitesti sa merg ca sa rezolv problema ? (de preferat altul decat service-ul Peugeot)
    3- Unde pot rezolva problema cu displayul acela din bord. Dupa ce se incalzeste nu se mai vede nimic pe el....doar o dunga rosie ( ca pe buletinele nebunilor).
    4- Unde v-ati facut distributia la masini? ( intrebare pt colegii de forum din Pitesti).

Multumesc !

Vizitator
    3. Displayul se schimba cu unul nou, gasesti pe OLX cu 350-370 lei si il schimbi singur (vezi pe YT).

Vizitator
    Problema ta este de la capetele de mixaj ale aerului din aeroterma acestea au un defect de fabricație si se rup

Comerciant topsmartauto's Avatar
    Salut.
    Daca ai drum prin Bucuresti, treci pe la noi, te putem ajuta.
    Adrian: 0722625747
    Service specializat Peugeot & Citroen. Service multimarca si furnizor piese de schimb. Mecanica, climatizare, electrica, revizii, distributii. Contact direct - Adrian: 0722.625.747

Bookmarks