Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Navigatie Android

Vizitator
    Ai putea detalia ?

Te rugam frumos daca e nevoie

Un link , cum a decurs livrarea , de unde ai ridicat coletul, cat ai mai platit in plus peste pretul de achizitie ; apoi cum ai procedat cu demontarea vechiului sistem si inlocuirea lui cu cel nou . Operatiunea ai facut-o singur sau intr-un service ? Ce scule au fost folosite la demontare - montare ? Este plug & play sau nu? Sistemul accepta hotspot de pe alt device (telefon , de exemplu) ? Crede-ma ca ne-ar fi de real folos informatiile cerute pentru cei care in viitor doresc sa faca acelasi lucru .

Multumim frumos in avans si numai bine !!!

gabi_1050's Avatar
    Daca e sa mearga prost androidul nu da erori doar pe can , se aprinde martorul motor insotit de mesajul "Engine fault : Repair needed. "

Eu am intalnit pana acum 2 cazuri la 3008 : se aprinde martorul motor in momentul in care navigatia originala RT6 este scoasa !..... si nu se "stinge" martorul motor daca nu e sters cu diagnoza , mai mult , reapare daca navigatia se blocheaza .

Sa luati in calcul faptul ca va fi primul lucru de care se vor lega tehnicienii din reteaua Peugeot in cazul in care apar erori in bord , de tipul "pom de craciun".
    Bineinteles ca veti ajunge la ei cand veti epuiza toate optiunile .

Sa alegeti in cunostinta de cauza .
    Spor.
    ”Nu spune putin in vorbe multe,ci mult in vorbe putine .”-Pitagora

Vizitator
    eu detin navigatie android de un an de zile, nu am avut nici-o problema, iar la ultima diagnoza nu a relevat nicio eroare in afara de faptul ca nu gasea unitatea originala. Cred ca am facut o alegere foarte buna cu navigatia android, acuma sa vedem si in anii urmatori. Daca se intampla ceva am unitatea originala si o inlocuiesc, sa speram ca nu.

Achizitia am facut-o pe aliexpress de la magazinul Jdaston , livrarea s-a facut destul de repede in 16 zile prin DHL, pretul a fost 1400 lei + 580 lei ( taxele vamale + comision DHL, enorm de mult parerea mea ) . Dhl se ocupa de tot inclusiv vama si iti livreaza la usa .
    Montajul l-am facut singur este plug & play , am montat si camera mers inapoi , nu am nici o eroare in bord , afiseaza pe display usile deschise ,temp. clima . Auditia mi se pare mai buna la navigatie decat la vechiul radio in schimb emisia pe radio este mai slaba , dar am rezolvat-o prin radio online la drum lung . Waze , harti si igo merg destul de bine semnalul gps este bun . Net ii dau prin hotspot de la telefon .

Vizitator
    Multumesc frumos pentru detalii .

Functioneaza toate comenzile de pe volan ? Meniul este in limba romana ?

Sa fii sanatos si s-o folosesti cu placere !!
    Last edited by wildman; 21-11-2018 at 07:22 PM.

Vizitator tazyx's Avatar
    Mi-am comandat si eu PX5, m-a costat 1250 lei cu totul, venita prin depozit Germania, fara vama si tva ...

Asta este ceeace mi-am luat, au depozit in Germania ... deci fara taxe si tva : https://www.aliexpress.com/item/3285...10d64c4dbV0KC4

Android 9, octa-core, 4Gb RAM, cu cadou camera mers inapoi - am cerut una cu senzor CMOS Sony si 4 LED-uri in locul celei oferite, care se va monta deasupra numarului, in locul unei lampi, + tuner DAB+
    - pentru receptie mai buna, cu bluetooth, gps, etc...

Acum caut mester priceput / electronist, care sa mai fi mesterit la genul asta (si de masina), sa ma ajute sa le schimb, preferabil din Bucuresti (sau zona Tirgoviste / Ploiesti) , ca e mai usor de deplasat.

Dupa ce il schimb, daca pot voi face si filmuletz, va impartasesc ce a iesit.

In caz de doamne-fereste, il pun inapoi pe cel vechi, desi nu cred ca va fi cazul.
    O pisica nu vine niciodata singura ! PUG 508SW Active, 163 cai bine hraniti ! 🐾

Vizitator Penetru's Avatar
    Frumos, mi-am pus şi eu pe 308 un 180 € la care ca un nepriceput nu am montat modulul CAN BUS că nu am înţeles ce este. Era o cutie atârnată pe sârme în spate dar fără ea nu mergea, prostiile astea merg numai cu contactul pus.

Vizitator
    Quote Originally Posted by tazyx View Post
    Mi-am comandat si eu PX5, m-a costat 1250 lei cu totul, venita prin depozit Germania, fara vama si tva ...

Asta este ceeace mi-am luat, au depozit in Germania ... deci fara taxe si tva : https://www.aliexpress.com/item/3285...10d64c4dbV0KC4

Android 9, octa-core, 4Gb RAM, cu cadou camera mers inapoi - am cerut una cu senzor CMOS Sony si 4 LED-uri in locul celei oferite, care se va monta deasupra numarului, in locul unei lampi, + tuner DAB+
    - pentru receptie mai buna, cu bluetooth, gps, etc...

Acum caut mester priceput / electronist, care sa mai fi mesterit la genul asta (si de masina), sa ma ajute sa le schimb, preferabil din Bucuresti (sau zona Tirgoviste / Ploiesti) , ca e mai usor de deplasat.

Dupa ce il schimb, daca pot voi face si filmuletz, va impartasesc ce a iesit.

In caz de doamne-fereste, il pun inapoi pe cel vechi, desi nu cred ca va fi cazul.
    ai reusit sa o montezi?

Vizitator tazyx's Avatar
    Ave. Deocamdata nu. Am vorbit cu cineva de pe forum sa ma ajute, cind se face mai cald, sa avem un week-end la dispozitie, ca cine-stie ce mai apare.
    O pisica nu vine niciodata singura ! PUG 508SW Active, 163 cai bine hraniti ! 🐾

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks