Results 1 to 3 of 3

Thread: Scurgere antigel peugeot 206 - scaun sofer

Vizitator

Scurgere antigel peugeot 206 - scaun sofer

Salutări!

Am si eu cunoscuta problema cu antigelul de la picioare, sub presul soferului. Masina este un 206 din anul 2007.
    Am tot citit acest forum si internetul si as vrea sa incerc sa rezolv pe cont propriu.
    Imi puteti spune va rog cum pot schimba acele oringuri fara sa dau jos bordul? unde trebuie sa umblu si ce sa desfac? La fel si cu cele 2 suruburi lipsa, ce dimensiune au si unde sa le adaug?
    Imi puteti face un mini tutorial va rog?

Mersi mult!

paul_ral's Avatar
    Cautati pe google "radiateur chauffage 206" si gasiti un tutorial foarte explicit pe youtube .
    Mazda 3 Skyactive sedan Revolution/Peugeot 206 X-Design 1.4 HDI

Vizitator
    Quote Originally Posted by Stuntman View Post
    Salutări!
    Am si eu cunoscuta problema cu antigelul de la picioare, sub presul soferului. Masina este un 206 din anul 2007.
    Am tot citit acest forum si internetul si as vrea sa incerc sa rezolv pe cont propriu.
    Imi puteti spune va rog cum pot schimba acele oringuri fara sa dau jos bordul? unde trebuie sa umblu si ce sa desfac? La fel si cu cele 2 suruburi lipsa, ce dimensiune au si unde sa le adaug?
    Imi puteti face un mini tutorial va rog?
    Mersi mult!
    Va salut. Am si eu aceeasi problema la un peugeot 206 1,1 benzina din 2000. M-am uitat pe tutorialul recomandat de paul_ral dar e in franceza si sincer sa fiu nu inteleg nimic.
    Vreau sa cumpar suruburile , imi puteti spune ce dimensiuni au ?
    As fi recunoscator daca cineva care a facut procedura de mai sus pe cont propriu, mi-ar putea explica putin, cum sa procedez. Multumesc

Bookmarks