Page 41 of 42 FirstFirst ... 31373839404142 LastLast
Results 601 to 615 of 627

Thread: NOUL 3008

Vizitator
    Quote Originally Posted by albert.arifovici View Post
    Din cāte știu eu s&s acționează numai dacă afara e o anumită temperatura.Adica,dacă e prea rece sau prea cald numai funcționează....
    de o saptamina in Focsani ploua si temperatura este de pina in 24-28 grade,deci optim...

Vizitator
    Daca clipeste de 3 ori, inseamna ca indica un cod de eroare. Daca nu s-ar indeplini conditiile pentru activarea SS (incarcare baterie, temperatura interioara/exteriora) nu ar clipi deloc.

Vizitator
    Eu am intampinat ac. mica problema cu s&s și sa rezolvat.
    Am prezentat acestea īn posturile mele nu de mult.

Vizitator

Focal pe 3008 GT-Line

Salutare! Am un 3008 GT-Line cu Focal, dar am o problema cu sistemul de sunet. Nu imi recunoaste fisierele FLAC (stickul e formatat FAT32 - ca sa excludem asta din ecuatie), iar in meniu la Sound settings nu imi apare butonul de Loudness. Mai are cineva Focal si are problemele astea (daca se poate si un GT-Line)? Am fost cu masina la service, nu i-au putut face nimic, evident. Nu au treaba romanasii nostri cu tehnologia. Mersi in avans!

Baby Lion
    Eu nu cred ca tine neaparat de Focal ci de softul pe care il avem cu toti. Nici mie nu imi recunoaste flac-urile pe gt line. Dar nu am focal. Oricum nu aici vad problema.

Vizitator
    Poti face conversie catre alt format audio. Nu este o diferenta noapte-zi intre mp3 si flac.
    Numai un super audiofil ar simtii 320kbps+ pe flac.

Vizitator
    Quote Originally Posted by rzvH View Post
    Salutare! Am un 3008 GT-Line cu Focal, dar am o problema cu sistemul de sunet. Nu imi recunoaste fisierele FLAC (stickul e formatat FAT32 - ca sa excludem asta din ecuatie), iar in meniu la Sound settings nu imi apare butonul de Loudness. Mai are cineva Focal si are problemele astea (daca se poate si un GT-Line)? Am fost cu masina la service, nu i-au putut face nimic, evident. Nu au treaba romanasii nostri cu tehnologia. Mersi in avans!
    Salut! Eu am GT-Line cu Focal, am in meniu butonul de Loudness si imi merg si fisierele FLAC, nu am intampinat nici o eroare sau alta problema in redarea lor [Am un stick de 16gb, am foldere cu muzica de pe youtube, torrent (mp3 si flac)].

Baby Lion
    Cam mare liniste pe aici. Probabil fiecare simuleaza prin configurator nou intratele benzinare cu cutii automate in 8 trepte.

Vizitator
    Eu am reusit sa imi schimb motorizarea din 1.6 THP in noua motorizare 1.6 Puretech 8EAT.
    Masina am comandat-o pe 6 iunie, iar livrarea ei este posibila undeva in noiembrie.

Baby Lion
    Quote Originally Posted by Budistu View Post
    Eu am reusit sa imi schimb motorizarea din 1.6 THP in noua motorizare 1.6 Puretech 8EAT.
    Masina am comandat-o pe 6 iunie, iar livrarea ei este posibila undeva in noiembrie.
    Cu cat a urcat pretul?

Vizitator
    Am facut si eu calculele pt varianta mea, a crescut cu circa 800-900 euro cu tot cu TVA la pretul de baza.

Vizitator
    Agenta mea spune ca a adunat feedback din piata de la soferii care au plafon panoramic (eu optez pt plafon) si toti se cam plang ca se incinge foarte rau parasolarul plafonului. Ma gandesc ca se incinge aerul dintre plafon si plasa ca nu are pe unde respira. Cine are panoramic, poate confirma ca se incinge plasa sau ca e asa deranjant?

Vizitator
    Consilierul de la vanzari nu a putut sa imi spuna cu exactitate, insa pentru configuratia mea gt line + ceva optionale ar creste cu aproximativ 600 euro.
    Oricum minor pentru beneficile aduse, mai ales de cutie.

Vizitator
    Quote Originally Posted by DigitalElf View Post
    Am facut si eu calculele pt varianta mea, a crescut cu circa 800-900 euro cu tot cu TVA la pretul de baza.
    Mai exact cu 1000.

Baby Lion
    Intre 600 si 1000 e ceva diferenta. Parca 600 merge. 1000 e deja cam mult. Pana la urma tot acolo ne transporta masina cu 6 sau 8 viteze. Automat e tot automat. Iar diferenta la consum insesizabila. Cel putin din ce am observat la diesel.
    Ar mai fi de discutat pe norma de poluare... 6c in loc de 6.
    Dar pana vor aparea interdictiile pe la noi mai e cale lunga.

Page 41 of 42 FirstFirst ... 31373839404142 LastLast

Bookmarks