Page 123 of 123 FirstFirst ... 2373113119120121122123
Results 1,831 to 1,835 of 1835

Thread: NOUL 3008

Baby Lion
    Quote Originally Posted by DigitalElf View Post
    Adica mufa de alimentare nu s-a potrivit? Sau a fost altceva?
    Are un fel de protectie la rezervor. Imi amintisem ca vazusem demult un review pe youtube. Dupa ce am cumparat-o anul trecut am incercat in mod deliberat la un OMV sa introduc pistolul cu benzina in diesel sa vad daca si la noi in tara masinile sunt livrate cu aceasta protectie. Nu m-a lasat sub nicio forma desi circumferinta pistolului de benzina e parca mai mica decat la diesel si in mod normal trebuia sa intre, chiar sa aiba si joc pe-acolo. Imi amintesc ca pompagiul a fost atunci impresionat.
    Iar alaltaieri era sa fac o mare pozna la o benzinarie de cartier, daca nu avea aceasta protectie. Ganditi-va ca azi am mers la mare. Deci... imi nenoroceam tot sejurul inainte de-al incepe.
    Incercati si voi. Nu ar trebui sa va permita sa confundati pistoalele la pompa.
    Oricum ii dau marcii un mare plus pentru asta. Ar fi fost prima oara in viata cand as fi comis-o. Desi am cateva sute de mii de km experienta.

Vizitator
    Quote Originally Posted by Giovanni View Post
    Are un fel de protectie la rezervor. Imi amintisem ca vazusem demult un review pe youtube. Dupa ce am cumparat-o anul trecut am incercat in mod deliberat la un OMV sa introduc pistolul cu benzina in diesel sa vad daca si la noi in tara masinile sunt livrate cu aceasta protectie. Nu m-a lasat sub nicio forma desi circumferinta pistolului de benzina e parca mai mica decat la diesel si in mod normal trebuia sa intre, chiar sa aiba si joc pe-acolo. Imi amintesc ca pompagiul a fost atunci impresionat.
    Iar alaltaieri era sa fac o mare pozna la o benzinarie de cartier, daca nu avea aceasta protectie. Ganditi-va ca azi am mers la mare. Deci... imi nenoroceam tot sejurul inainte de-al incepe.
    Incercati si voi. Nu ar trebui sa va permita sa confundati pistoalele la pompa.
    Oricum ii dau marcii un mare plus pentru asta. Ar fi fost prima oara in viata cand as fi comis-o. Desi am cateva sute de mii de km experienta.
    Tare, credeam ca doar la benzina e protectia fiind circumferinta mai mica nu poti sa bagi diesel. Mai citisem undeva ca nu in toate tarile sau poate nu in toate benzinariile se respecta circumferinta la pompa. Deci ai putea sa ramai in pana ca nu poti sa alimentezi.

Vizitator
    Pentru cei cu cutie automata ....... si care se intreaba de ce la mers inainte tragi de maneta inapoi ca sa mergi inainte.....este exact ca la mansa avionului...tragi de mansa ca sa urce avinul si impingi mansa inainte ca sa cobori avionul spre aterizare. Deci imaginati-va ca sunteti la mansa unui avion si nu vi se vor mai pare invers comenzile.
    Happy holidays !!

Baby Lion
    Intr-adevar suspensiile pe spate sunt cam rele. La viteza mai mare sau la diferente bruste sau mai mari de nivel se aud cam rau. Se poate imbunatati cumva situatia? La Eurial au zic ca sunt ok, evident ca nu cred ca s-au plimbat cu ea ca sa simta pe pielea lor...

Vizitator
    Ce presiune ai in pneuri? La 2,2 atm. ar trebui sa fie OK. Plus ca masina e foarte usoara....doar 1385 Kg.

Page 123 of 123 FirstFirst ... 2373113119120121122123

Bookmarks