Page 9 of 9 FirstFirst ... 56789
Results 121 to 125 of 125

Thread: NOUL 3008

Vizitator
    Focal-ul isi merita banii deoarece vine cu izolare fonica suplimentara la plafon, podea si usi.....si geamurile laterale si fata sunt geamuri laminate speciale sa izoleze zgomotul de la exterior.Si portierele sunt ranforsate sa tina la bass. Dif-ul mare de bass e sub scaunul soferului si face corp comun cu caroseria, adica la joase vibreaza toata masina.... Deci chiar daca nu esti fan " muzica tot timpul" poti sa stii ca vei avea o calatorie mult mai linistita, fara zgomotele de afara.Eu m-am logat pe forumul Peugeot UK si mi-au confirmat doi posesori de Focal ca e cu totul altceva !! Eu am un Partner de anul trecut si acum am comandat un 3008 , astept confirmarea de la producator. Am oscilat si eu cu Focal-ul ,ca mi se parea exagerat de scump, dar cand am vazut prezentarea francezului de la Focal (si ulterior mi-au confirmat si englezii) am zis ca merita 850 de euro!! Eu nu ascult muzica prea des , dar apreciez mult linistea....deci va fi Allure , alb perlat cu bare si tavan negru diamond, 120HDI-automata, grip, cruise-adaptiv, alarma, scaune incalzite, I-cockpit amplify, vision pack2 ...si Focal !! Daca vrei pot cauta link-ul cu francezul de pe YT , doar ca vorbeste in franceza si cam ...repede, deci trebuie sa fii tare-n franceza!
    Eu nu-mi fac iluzii cu livrarea in avans, m-am invatat cu ideea ca la vara in Grecia ma duc cu Partnerul ....care e OK , e inca in rodaj. Apropos, sistemul audio la Partner e jalnic, dar are Bluetooth care merge OK!!

Vizitator
    Tocmai ce mi-am vandut 308-ul din 2014 , eram foarte multumit de masina , dar m-a prins "flama" lui 3008...eh, ce naiba, doar nu traim de doua ori...si nici nu intinerim!!
    Sistemul audio la 308 era OK, adica eu puneam muzica de pe un stick inregistrata de pe YT si se auzea foarte bine.Ei, acum acelasi stick , cu aceeasi muzica se aude nashpa pe Partner.Da las' ca vine el Focal-ul....si va fi mai liniste ca la voi !

Vizitator
    AAA, am uitat sa va spun....nenea de la Focal zicea ca au lucrat 3 ani cu cei de la Peugeot sa integreze sistemul pe 3008, deci se pare ca stiu ei ce fac..
    Iar despre izolarea suplimentara , geamurile laminate, ranforsarea portierelor, etc, importatorul din Romanica habar nu are si de aia nu a informat nici un dealer !! Ei zic doar ca se aude mai bine, e mai hi-fi, vrajeli ,halal prezentare !! Nu stiu sa dea lamuriri ca sa stie omul pe ce da 850 de euro. Eu am preferat izolarea suplimentara, dar nici nu vreau sa ma " zgarie" pe la urechi cand vreau sa ascult muzica. In plus Focal-ul vine cu 525 W pe 12 cai , deci ...cred ca se aude bine. Si totusi cei doi englezi m-au convins cand mi-au confirmat ca e mai liniste in 3008-ul cu Focal. Deci Eurial-ul, sau cine naiba e importatorul, ar face bine sa-si faca temele si sa stie ce vinde, ca daca nu optezi pentru Focal din fabrica, nu prea cred eu ca e in stare vreun service din Romanica sa-ti puna Focal pe masina dupa ce a ajuns aici....asa ca trebuie sa fii informat dinainte cu ce se mananca Focal-ul !!

Vizitator
    Aici se poate vedea prezentarea sistemului Focal:
    https://www.cinenow.fr/videos/3855-f...-fausses-notes

Vizitator

Cateva intrebari

Buna seara,

Am intrat in sezonul de achzitii auto avand in vedere ca imi expira leasing-ul la masina curenta- un VW Jetta. Initial doream un sedan un pic mai mare, apoi am dat o raita pe la hibride si am ajuns la Peugeot 3008. Din review-uri am vazut ca ba e giugiuc, ba o face Tiguan-ul praf, dar din ce am vazut pana acum parca 3008 are cel mai bun raport "pret-dotari"
    Daca ar fi sa-mi iau una, mi-as lua un GT Line, 1.6 HDI manuala, Bleu Magnetic sau Gris Amazonite cu scaune incalzite, in rest nu am vazut nimic de care sa am nevoie (in plus fata de ce are GT Line deja).
    Am cateva intrebari:
    1. La voi in cat timp a fost livrata? Prin UK am vazut ca sunt cazuri cu livrare intr-o luna sau pana la sase luni, altcineva a facut un calcul si a iesit perioada medie de asteptare 2 luni si 20 de zile.
    2. Sistemul audio standard e chiar atat de teribil? Chiar imi doresc GT Line dar cu Focal imi sare din buget. Nu sunt audiofil dar nu vreau sa se auda nici ca la un Logan.
    3. Ati avut probleme cu ele pana acum? Daca da, ce probleme ati avut? Prin UK am vazut ca sistemul de infotainment si niste garnituri pe la usi sunt singurele probleme.
    4. Ati obtinut discount? Daca da, de la ce dealer? Pe site arata un discount de 1071 euro, ma gandeam daca se mai poate mari sau daca e batut in cuie.
    5. Ce culoare ati alege din cele doua? Eu o prefer pe cea gri, dar fii-miu zice ca e prea plictisitoare si ca albastru merge mai bine. Si eu ma gandisem la albastru initial, dar sotia a zis ca ei ii place gri mai mult.

Va multumesc anticipat!

Page 9 of 9 FirstFirst ... 56789

Bookmarks