Page 49 of 69 FirstFirst ... 3945464748495051525359 ... LastLast
Results 721 to 735 of 1035

Thread: NOUL 3008

Vizitator
    Salutare
    pt. marius23mvp legat de leduri
    Da īntr-adevăr da senzatia ca nu stau cum trebuie īn soclu dar nu tremură și nici nu isi modifica poziția din soclu.
    După cum ai observat ledul e diferit fată de halogen la suport , ledul e din plastic și ceva mai gros de aici cred eu ca nu se īnfige la fel de bine ca halogenul.Am fost tentat să fac comanda de leduri cu acel suport di tablă ca la halogen dar nu am făcut-o pt. ca nu am avut nici o problemă īn 9 luni de folosire.

Vizitator
    Quote Originally Posted by NYK View Post
    Cel de 1.5 si 130 cp se livreaza din Iunie 2018 si are norma de poluare Euro 6.2. Ce s-a comercializat inainte avea motor de 1.6 si 120 cp, norma de poluare Euro6, motor care il am si eu.
    multumesc

Vizitator
    o noua intrebare: pe siteul Peugeot am gasit o mentiune ref la garantie de 4 ani. Intrebarea este: cei 4 ani sunt integral cuprinsi in pretul masinii sau sunt 2 integral +2 contracost?
    Apropo de asta, in Australia se dau 5 ani la garantia Peugeot....

Vizitator
    Salutare.
    aici ai toate detaliile legate de garantia extinsa https://media-ct-ndp.peugeot.com/fil...018.393794.pdf
    Ce este inclus in pret sunt 4 ani sau 100.000 KM. Orice extindere de ani sau limita de km se plateste in plus asa cum este prezentat in tabelul din link.

Vizitator
    Cand ati lansat comanda in producție ce condiții aveți specificate in convenția de avans?
    Ce termen de livrare?
    Ce procent ati achitat avans?
    Ceva mențiuni speciale?

Baby Lion
    Quote Originally Posted by pucsin View Post
    Cand ati lansat comanda in producție ce condiții aveți specificate in convenția de avans?
    Ce termen de livrare?
    Ce procent ati achitat avans?
    Ceva mențiuni speciale?
    10% avans. In 28 februarie mi-au dat termen de 4-5 luni si a venit pe 7 mai.

Vizitator
    Quote Originally Posted by pucsin View Post
    Salutare.
    aici ai toate detaliile legate de garantia extinsa https://media-ct-ndp.peugeot.com/fil...018.393794.pdf
    Ce este inclus in pret sunt 4 ani sau 100.000 KM. Orice extindere de ani sau limita de km se plateste in plus asa cum este prezentat in tabelul din link.
    Asta e o veste buna: eu la Citroen am avut 2 ani inclusi + eventual inca 2 ani cu plata. Ce reprezinta DDG din link?

Atentie la garantia extinsa: teoretic ai garantie in toata Europa DAR .... viata bate filmul. Find in DE acum cativa ani si avand al 3-lea an de garantie (primul an de garantie extinsa) mi s-a parut ca la al meu C5 era o problema la suspensiile hidraulice, in sensul ca erau ceva vapori de lichid hidraulic pe tubulatura. Eu stiind ca am masina in garantie, ma duc la o reprezentanta Citroen de langa Stuttgart. Le spun problema si, inca de la inceput, fara sa se uite la masina, mi-au spus urmatorul lucru: daca costul eventualei reparatii este pana in 500 Euro, nu ma costa nimic, isi regleaza ei problema cu cei din Romania. Daca costul depaseste 500 Euro, platesc eu binisor cu banii jos dupa care imi recuperez banii de la Citroen Romania. Pana la urma nu a fost nimic, replica fiind, dupa ce s-au uitat la masina, ceva de genul "asa fac toate" - cred ca romanii si-au pus amprenta in vest mai puternic decat am crezut
    Din experienta mea, eu trag concluzia ca acea garantie extinsa e data mai mult de Peugeot/Citroen Romania decat de Peugeot/Citroen Europa si la eventuale plecari pe afara nu esti chiar foarte acoperit.
    Last edited by Bogdan73; 13-09-2018 at 08:51 AM.

Vizitator
    Quote Originally Posted by Giovanni View Post
    10% avans. In 28 februarie mi-au dat termen de 4-5 luni si a venit pe 7 mai.
    Termenul de livrare a fost scris in contract?

Christy's Avatar
    Quote Originally Posted by mariusszent View Post
    Salutare
    pt. marius23mvp legat de leduri
    Da īntr-adevăr da senzatia ca nu stau cum trebuie īn soclu dar nu tremură și nici nu isi modifica poziția din soclu.
    După cum ai observat ledul e diferit fată de halogen la suport , ledul e din plastic și ceva mai gros de aici cred eu ca nu se īnfige la fel de bine ca halogenul.Am fost tentat să fac comanda de leduri cu acel suport di tablă ca la halogen dar nu am făcut-o pt. ca nu am avut nici o problemă īn 9 luni de folosire.
    Salut. Am si eu o intrebare la tine din punct de vedere legal. Pe faza scurta al tau 3008 are lupa sau este pe oglinda. Din ce stiu eu, legal, nu ai voie cu led/xenon pe oglinda. Daca ai lupa si pui led/xenon sa zici ca scapi mai usor in caz de control.
    Intreb lucrul acesta pentru ca se vede clar o diferenta de putere in cazul ledului fata de un halogen normal, mai ales pe oglinda.
    Multumesc si astept raspuns!

Vizitator
    Quote Originally Posted by Bogdan73 View Post
    Asta e o veste buna: eu la Citroen am avut 2 ani inclusi + eventual inca 2 ani cu plata. Ce reprezinta DDG din link?
    Conform dealer-ului: DDG = data debut garantie, garantia incepe sa curga de la livrare.

Vizitator marius23mvp's Avatar
    Quote Originally Posted by Christy View Post
    Salut. Am si eu o intrebare la tine din punct de vedere legal. Pe faza scurta al tau 3008 are lupa sau este pe oglinda. Din ce stiu eu, legal, nu ai voie cu led/xenon pe oglinda. Daca ai lupa si pui led/xenon sa zici ca scapi mai usor in caz de control.
    Intreb lucrul acesta pentru ca se vede clar o diferenta de putere in cazul ledului fata de un halogen normal, mai ales pe oglinda.
    Multumesc si astept raspuns!
    Salutare, habar nu aveam. Am far normal, cu oglinda, fara lupa. Noaptea nici n-am iesit cu ea pe afara sa vad si eu diferenta asta de putere. Asa prin oras nu mi s-a parut vreo mare imbunatatire, eram multumit si de cele vechi (care cele vechi nu erau cele originale, le-am schimbat cu niste ... parca Phillips, mai albe).
    Michael for President !

Vizitator
    Salutare!
    Ieri am dat si eu comanda in productie.
    Let the waiting game begin!

O vreme am cochetat cu alegerea unei Mazda CX-5. Dar nu eram impcat deloc cu aceasta optiune. Parea mai mult o "casatorie" din interes (familie buna, reputatie la fel, dar nici o atractie deosebita).
    Cu 3008, a fost o "casatorie" din dragoste la prima vedere, intarita in timp de test drive-uri multe (atat cu 3008 cat si la concurenta), nenumarate review-uri si pareri de pe diverse forum-uri.

Vreau sa va multumesc tuturor pentru informatiile oferite pe acest forum. Au fost de mare ajutor!

Vizitator
    Pucsin, ce termen de livrare ai primit? Ce echipare, motorizare, cutie ai luat?

Vizitator
    Quote Originally Posted by Bogdan73 View Post
    Pucsin, ce termen de livrare ai primit? Ce echipare, motorizare, cutie ai luat?
    Am scris 2 mesaje cu informatiile astea: unul ieri si unul azi.
    Amandoua au ajuns in moderare.

Vizitator
    Salutare! Voi fi si eu posesor de 3008 Active 1.2 manuala anul acesta (sper). Am dat comanda la final de iulie si am primit termen estimativ de livrare decembrie.
    Este adevarat ca masinile care vor fi livrate in decembrie nu pot beneficia de program rabla? Mie asa imi spune dealer-ul... si ca din acest motiv nu poate fi accesat.
    Si eu vreau sa multumesc pentru informatiile oferite pe forum!

Page 49 of 69 FirstFirst ... 3945464748495051525359 ... LastLast

Bookmarks