Page 156 of 156 FirstFirst ... 56106146152153154155156
Results 2,326 to 2,333 of 2333

Thread: NOUL 3008

Īntr-adevăr, navigatia e standard pe GT, pe GT line costă. Nu cred că TomTom are trafic live īn Romānia. Oricum vor bani după 3 ani cei de la TomTom. Investește īn Focal/trapă/ce vrei, AA sau Apple carplay cu Waze/Gmaps merg brici la noi.
    Allure 1.2 EAT8 2019 alb/negru, focal, trapă, i-amplify, full led, masaj, visio2

Baby Lion albert.arifovici's Avatar
    Ma refeream ca navigatia e standard doar pe GT. Pe restul variantelor de echipare e opțional. Și mai ziceam ca navigatia in mod normal vine și cu TomTom LiveTraffic care are date in timp real despre trafic, evenimente de circulație, etc. Exact cum are și waze. Dar in Romānia TomTom nu exista, asa ca vei putea folosi doar partea de navigație care neavānd date in timp real te poate ruta pe traseele principale care sunt și foarte aglomerate de obicei. Din punctul meu de vedere, un sistem de navigație e 0 și fără partea de date in timp real. Este adevărat ca dacă mergi cu masina in afara țării, atunci vei putea beneficia și de datele in timp real (cel putin asa cred, e posibil ca mașinile vāndute in Romānia sa nu aibă deloc partea de TomTom, asa cum nu au nici funcția de SOS și Peugeot Assistance), dar asta doar pentru primii 3 ani, după trebuie sa te reabonezi pe banii tai. Singurul punct plus al navigației este ca īți arată ruta intre ceasuri, in rest nu prea am ce sa zic. Drept urmare, eu recomand partea de conectivitate, AndroidAuto și Apple CarPlay cu Waze și Google Maps care in Romānia funcționează foarte foarte bine, chiar mai bine decāt in alte tari mult mai dezvoltate datorită voluntarilor care se ocupa de harta și datarita numărului mare de utilizatori. Chiar dacă TomTom se va hotărī sa ofere suport și pentru Romānia, nu vor avea cine știe ce date despre trafic din cauza numărului mic de utilizatori. Eu nu prea știu pe nimeni care sa folosească hărțile TomTom. Părerea mea e ca mai bine economisești banii sau iei alte opțiuni cum ar fi Focal/plafon panoramic/scaune electrice/hayon electric care chiar merita cu adevărat și de care te bucuri in fiecare zi, nu o data pe an. Cel putin asta este părerea mea.
    2019 Peugeot 3008 1.6 PureTech 180 cp

Vizitator
    Quote Originally Posted by albert.arifovici View Post
    Ma refeream ca navigatia e standard doar pe GT. Pe restul variantelor de echipare e opțional. Și mai ziceam ca navigatia in mod normal vine și cu TomTom LiveTraffic care are date in timp real despre trafic, evenimente de circulație, etc. Exact cum are și waze. Dar in Romānia TomTom nu exista, asa ca vei putea folosi doar partea de navigație care neavānd date in timp real te poate ruta pe traseele principale care sunt și foarte aglomerate de obicei. Din punctul meu de vedere, un sistem de navigație e 0 și fără partea de date in timp real. Este adevărat ca dacă mergi cu masina in afara țării, atunci vei putea beneficia și de datele in timp real (cel putin asa cred, e posibil ca mașinile vāndute in Romānia sa nu aibă deloc partea de TomTom, asa cum nu au nici funcția de SOS și Peugeot Assistance), dar asta doar pentru primii 3 ani, după trebuie sa te reabonezi pe banii tai. Singurul punct plus al navigației este ca īți arată ruta intre ceasuri, in rest nu prea am ce sa zic. Drept urmare, eu recomand partea de conectivitate, AndroidAuto și Apple CarPlay cu Waze și Google Maps care in Romānia funcționează foarte foarte bine, chiar mai bine decāt in alte tari mult mai dezvoltate datorită voluntarilor care se ocupa de harta și datarita numărului mare de utilizatori. Chiar dacă TomTom se va hotărī sa ofere suport și pentru Romānia, nu vor avea cine știe ce date despre trafic din cauza numărului mic de utilizatori. Eu nu prea știu pe nimeni care sa folosească hărțile TomTom. Părerea mea e ca mai bine economisești banii sau iei alte opțiuni cum ar fi Focal/plafon panoramic/scaune electrice/hayon electric care chiar merita cu adevărat și de care te bucuri in fiecare zi, nu o data pe an. Cel putin asta este părerea mea.
    Inteleg si subscriu opiniilor tale insa datorita faptului ca fabrica s-a inchis si nu se stie perioada de incetare a fabricatiei, mi-a fost oferit un allure de pe stoc care are navigatie inclusa. In rest scaunele incalzite si celelate dotari esentiale sunt cuprinse ,doar barele de acoperis si camera vision park nu e inclusa (desi are senzorii de parcare atat fata cat si spate).

Vizitator
    nu, nu am butonul ala mic.Sigur nu are optiunea de i-amplify.Mai incerc alte hub-uri dar sa treaca nebunia asta.

Vizitator turbare's Avatar
    Dragi tovarasi, ieri am ridicat si eu varul 3008-ului, un Citroen C5 AirCross; daca e permis si nu exclusiv Peugeot o sa deschid un topic nou la jurnal de bord.
    2020 Citroen C5 AirCross 1.6 PureTech 180HP EAT8

Baby Lion marius23mvp's Avatar
    Vive la France ! Salutare si sa te bucuri de el. Vad ca ai deschis si pe softpedia, o sa citesc, chiar imi place masina
    Michael for President !

Baby Lion albert.arifovici's Avatar
    E permis, cum sa nu. Doar e aceeași masina la baza.
    2019 Peugeot 3008 1.6 PureTech 180 cp

Vizitator turbare's Avatar
    S-a rezolvat
    2020 Citroen C5 AirCross 1.6 PureTech 180HP EAT8

Page 156 of 156 FirstFirst ... 56106146152153154155156

Bookmarks