Page 164 of 164 FirstFirst ... 64114154160161162163164
Results 2,446 to 2,451 of 2451

Thread: NOUL 3008

Vizitator
    @bogdan68, mașina selectează preferențial MirrorLink. Īncearcă https://support.google.com/androidau...12528322?hl=en. Trebuie sa ai Android Auto instalat pe telefon, greșești pe Google Play. Trebuie selectată că aplicație default. La mine apare mesaj pe ecranul mașinii cānd conectez telefonul că să accept AA și după gata, am acces la aplicații.
    Sa o stăpānești sănătos și să īți aducă drumuri bune și cu plăcere.

- - - Updated - - -

@Nik76, ești veteran, parca ai multi Km la bord. Sa mai dai niste feedback cum merge, ce crapă după atāția km.

Vizitator
    A apărut și configuratorul pentru noua versiune 3008. Ați īncercat să vă reconfigurați masina? La mine aceeași mașină īmi iasă acum cu 3000 Eur mai mult. 😐 Dar baga acum niste opțiuni automat, pe care eu nu le-aș fi platit, de exemplu GPS. Nu mi se prea par bune pachetele pe care le-au creat, mi se pare că īți bagă pe gat unele opțiuni și plătești mult degeaba. Mi se pare că o să și-o fure, competiția e mai flexibila.

Vizitator
    Vesti bune pentru cei ce detin navigatie TomTom.
    Nu stiu sa va spun exact de cand insa astazi am descoperit ca, in sfarsit, a fost activat serviciul de Live Traffic, cel putin pentru Bucuresti, insa cred ca functioneaza in toata tara.
    Tot ce trebuie sa faceti este sa va loggati pe un laptop sau PC in MyPeugeot, sa va inscrieti in programul de 3 ani gratuiti oferiti pentru Live Traffic si gata. Conectati telefonul cu hotspot la masina, astfel incat masina sa poata primii date si va arata trafic live asemanator Waze direct pe navigatie. Eu mi-am luat teapa activandu-mi acum un an si jumatate acest serviciu si nu functiona la acel moment dat, pierzand practic, pana astazi, jumatate din gratuitate. Va poate spune si vremea si ce hazarduri sunt raportate in anumite regiuni. De asemenea va poate arata si Speed Cameras, in tarile unde exista.

Vizitator
    Poti sa-mi dai te rog mai multe amanunte? Eu nu gasesc pe PC aplicatia Mypeugeot iar daca ma conectez in masina imi spune ca nu exista un contract disponibil.
    Auto e dec 2019.

UPDATE: am reusit cred , ramane sa verific cand ajung la masina
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails image0 (1).jpeg  
    Last edited by rdirectoru'; 19-11-2020 at 07:46 AM.

Vizitator
    E bine ce ai facut. Cererea ta este in asteptare. Dureaza 2 maxim 3 zile pana la aprobare. Dupa ce iti apare ca si activata, faci hotspot pe telefon, conectezi la masina si voila.

Vizitator
    Quote Originally Posted by amicis View Post
    Problema 1. e valabila la toate motoarele cu injectie directa. Benzina cu aditivi nu ajuta decat la curatarea injectoarelor dar nu mai patrunde si in spatele supapelor.

Pentru problema 2 cati dintre voi stiu ca un motor turbo nu e ca unul aspirat si dupa ce ai tras de el, nu se opreste brusc ci trebuie racit minute bune margand usor sau lasat la relanti? Motivul e simplu: Daca opriti motorul dupa ce i-ati dat pe drum si l-ati turat bine, uleiul ramas la turbina se arde si se degradeaza masiv cu consecinte neprevazute pentru intreg motorul. Uleiul are si rol de racire a turbinei, daca i se ofera sansa asta.
    Status update:

Dupa 3 saptamani de service la Eurial Pantelimon mi au zis ca au gasit mizerie la supapele din camera de admisie.

Intr-adevar, acum masina se comporta mai bine, nu am apucat inca sa fac toate testele necesare.

Cumva, se pupa ceea ce ei mi au zis cu ceea ce spui tu.

Page 164 of 164 FirstFirst ... 64114154160161162163164

Bookmarks