Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 46 to 54 of 54

Thread: NOUL 3008

Vizitator kthor's Avatar
    Eu am renunțat la MirrorLink, nu-i văd utilitatea comparativ cu Android Auto sau CarPlay (deși AA mi pare mult mai OK, prin prisma aplicațiilor compatibile). Mufă AUX eu n-am văzut să fie, la fel și al doilea port USB. Deci mergi pe telefon + AA sau CP, e mult mai OK și poți rula Waze, Maps sau Sygic pe tableta mașinii n timp ce asculți muzică.

Vizitator
    Nu recomand MirrorLink nici eu am optata pt el si imi pare rau ca am dat banii doar daca stiu eu vrei sa folosesti aplicatiile telefonului pe consola masini asta inseamna sa faci cateva artificii pe telefon pt. a putea ca MirrorLink sa iti recunoasca telefonul dupa care folosirea e cam greoaie... deci eu nu recomand.In schimb Android Auto si CarPlay sunt peste , pe AA exista compatibilitate cu GoogleMaps , Waze si Sygic (cu bani) merg foarte bine(waze-ul mai da rateuri)iar pt.muzica e Google Music Play ,Deezer,...
    Se mai poate asculta muzica prin Bluetooth direct de pe telefon in acelasi timp cu navigatia.
    Ce priveste mufa USB cartea spune ca pt. a proteja sistemul este interzis a se folosi multiplicatoare.
    Succes.

Vizitator
    Salutare!
    In luna a 10.2017 am facut comanda de un Peugeot 3008 GT iar dealerul mi-a zis ca livrarea masinii se va face in 6 luni Vroiam sa va intreb daca si voua tot un termen asa de mare vi s-a dat si daca a venit mai repede decat termenul dat de dealer

Vizitator
    A venit in 40 de zile dar nu e GT....

Vizitator kthor's Avatar
    Eu tot 6 luni am primit termen pentru GT-Line. Comanda 13.04, estimarea Eurial a fost 15.10, data reală de livrare a fost 27.07.

dlliviu's Avatar
    Atat la Braila cat si la Focsani ( unde am facut si un drive test) tot 6 luni mi-au spus . Se pare ca e foarte dorit dar p-aci prin E nu e considerata o prioritate. Un dealer mi-a spus ( acum 2 luni ) ca are clienti cu 'cash' si spera ca in nov ( luna asta ) sa-i poata livra masina , adica dupa 6 luni . Deci , cum vreau sa schimb batranul 'camion' Antara , pe care l-am luat ca acum vreo 9 ani pt ca Peugeout n-avea un suv pt noi atunci , ma gandesc serios daca sa astept atat .... Mai vedem .
    le:
    am testat un Active pe mac cu ceva 128 CP si mi s-a parut -atat cat poti sa realizezi in vreo 20 min de sosea - la fel de 'voios' ca Antara la cei 150 cp ai ei , dar cel mai important e ca scaunul si bordul mi-au placut cel mai mult.
    Last edited by dlliviu; 06-11-2017 at 03:41 AM.
    206 XLine 1.4 benzin - china - 0704 / VCLIC 50 cmc - noire - 0507 _,)_

Vizitator
    Salutare , am primit o scrisorica de la Peugeot , iata ce scrie:
    La recomandarea Constructorului,pt.Peugeotu-ul dvs 3008,serie de sasiu...... este necesar rutarea unui cablaj electric.O neconformitate a pozitionarii acestuia poate perturba demararea motorului sau ar putea duce la incalzirea acestuia.
    Aceasta operatie indispensabila va fi realizata binenteles,gratuit si va necesita imobilizarea vehiculului dvs o ora.
    Va rugam sa contactati cel mai apropiat Reparator Agreat Peugeot ...................

Salut. Da-ne detalii despre masina.

Vizitator
    Detalii despre masina mea le găsești n topicurile anterioare , despre rutarea acelui cablaj voi posta după ce vin de la service

Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Bookmarks