Page 60 of 60 FirstFirst ... 10505657585960
Results 886 to 898 of 898

Thread: NOUL 3008

Vizitator
    Quote Originally Posted by Iwant3008 View Post
    Este clar ca discutia pe tema asta este una mult mai ampla si fiecare are parerea lui.

1. Nu imi place zgomotul la diesel
    2. Intretinerea este mai scumpa la diesel (revizii si in viitor si taxele)
    1. Eu ma raportez la masina actuala - este f bine insonorizata si practic nu se aude zgomotul produs de diesel
    2. Eu pana acum (am 102.000 km cu ea) nu am observat diferente; o revizie normala ma consta in jur de 500-600 lei
    Singurul lucru care ma ingrijoreaza este interzicerea de a circula in anumite zone si eventual, cresterea taxelor

Baby Lion
    Ai facut deja 102.000 km cu noul 3008?

Vizitator
    Quote Originally Posted by Giovanni View Post
    Ai facut deja 102.000 km cu noul 3008?
    ma refeream la masina actuala - care este un Citroen. Sper ca in primavara viitoare sa am si eu un 3008

Vizitator
    Quote Originally Posted by DigitalElf View Post
    Pai aia e, ca am incercat si dealerul a zis ca nu se poate adauga Focal-ul, ca trebuie sa anuleze comanda si sa faca alta. Probabil ca n-a vrut sa se complice?
    Da, asa a procedat si la mine. Dupa vreo 2-3 saptamani m-am razgandit asupra culorii, dealerul mi-a anulat comanda si a facut alta, mi-a trimis noul contract la semnat etc. Nu a avut nici un impact asupra termenului de livrare. Ideea este sa nu fie comanda procesata de francezi.

Vizitator
    Salutare,
    Am și eu o întrebare legata de tapițerie. La echiparea allure tapițeria standard este materialul acela gri în combinație cu putina piele sau asta intra la otiunea tapițerie piele la 1100€?

@P3008 standard e material textil/piele ecologica, optional e full piele. Vezi ca sunt 2 combinatii de culori la tapiteria mixta, inchisa sau deschisa.

Vizitator
    Mulțumesc alfa.
    Mă gândeam eu ca asta explica diferenta de 2400€ intre active și allure. E diferenta mare intre cele 2 tapiterii

Eu am ales allure cu tapiteria standard mixta deschisa la culoare, sper sa fie ok.

Vizitator
    Am dat și eu comanda de un active acum o luna, dar o sa încerc sa o schimb cu allure

Vizitator
    Quote Originally Posted by P3008 View Post
    Mulțumesc alfa.
    Mă gândeam eu ca asta explica diferenta de 2400€ intre active și allure. E diferenta mare intre cele 2 tapiterii
    ca sa iti faci o idee despre diferenta dintre Allure si Active, dpdv al posesorilor, poti sa citesti cateva reply-uri incepand cu cel de jos.
    http://www.peugeotclubromania.ro/for...ht=#post660531

Vizitator
    Daca intereseaza pe cineva sa isi upgradeze pragurile cu niste logo-uri Peugeot, cam asa arata. Trebuie grija la montare pentru ca trebuie lasat un spatiu de 2 cm intre locul unde aplici si inceputul pragului, altfel se aseaza neuniform. Sugerez sa incepeti pe partea pasagerului ca experiment, daca nu iasa bine, veti sti mai bine cum sa puneti la sofer.

- - - Updated - - -

Vizitator
    Quote Originally Posted by aga1 View Post
    Daca intereseaza pe cineva sa isi upgradeze pragurile cu niste logo-uri Peugeot, cam asa arata. Trebuie grija la montare pentru ca trebuie lasat un spatiu de 2 cm intre locul unde aplici si inceputul pragului, altfel se aseaza neuniform. Sugerez sa incepeti pe partea pasagerului ca experiment, daca nu iasa bine, veti sti mai bine cum sa puneti la sofer.

- - - Updated - - -

Vizitator
    Eu nu vad pozele

Page 60 of 60 FirstFirst ... 10505657585960

Bookmarks