Page 143 of 149 FirstFirst ... 4393133139140141142143144145146147 ... LastLast
Results 2,131 to 2,145 of 2228

Thread: NOUL 3008

Vizitator bogus's Avatar
    Nu e nici un fasait, e un scartait chiar ascutit, eu unul sunt convins ca nu are treaba cu ce descrii tu, si oricum nu are decat sa se rupa ce vrea ca am garantie extinsa inca cativa ani
    Sfatul mecanicului ala este imposibil de urmat, sunt multe situatii de parcare in care trebuie sa pleci direct cu rotile virate
    3008 GT 2.0 BlueHDi 180CP

Vizitator
    Quote Originally Posted by bogus View Post
    Nu e nici un fasait, e un scartait chiar ascutit, eu unul sunt convins ca nu are treaba cu ce descrii tu, si oricum nu are decat sa se rupa ce vrea ca am garantie extinsa inca cativa ani
    Sfatul mecanicului ala este imposibil de urmat, sunt multe situatii de parcare in care trebuie sa pleci direct cu rotile virate
    Whatever bro. N-a zis nimeni sa tragi de volan cu rotile īn mișcare tot timpul, ci ori de cāte ori se poate. Sfatul are sens pentru ca se pune mai putina presiune pe sistemul de direcție cānd masina e īn mișcare. Tu sa nu faci asta deloc, ca ai garanție extinsa, ai perfecta dreptate.
    Last edited by amicis; 17-01-2020 at 01:08 PM.

Vizitator
    Azi am facut revizia la 1 an, reprezentanta Craiova, cost 550 lei (ulei, filtru ulei si filtru habitaclu).

Inca nu am gasit un raspuns pentru avertizarea Atentie sofer. Mie nu mi-a aparut niciodata, desi ma asteptam sa apara.

9 luni si 17.800 km, as fi facut-o la 15.000 dar am fost plecat.
    Prima revizie, ulei + filtru ulei si habitaclu 662 lei, 2.0 hdi 180 cp. Simode Craiova
    Consum maricel, Craiova Budapesta Viena Ischgl si retur cu schiuri pe masina 3100 km 7.9%, viteza medie in jur de 80km/h.

Vizitator Rautaciosu's Avatar
    Quote Originally Posted by Iwant3008 View Post
    Inca nu am gasit un raspuns pentru avertizarea Atentie sofer. Mie nu mi-a aparut niciodata, desi ma asteptam sa apara.
    Nu stiu ce raspuns sa iti dau, doar cum a fost la mine.
    Pana acum de ori a aparut, de fiecare data la drum lung, daca depasesc 4 ore...cred...de condus, si numai cand incetinesc ritmul de condus, din ce in ce mai incet. adica daca merg o ora cu 90-120 si apoi incet incet cobor de la 120 la 80, atunci imi apare. Nu mai stiu exact mesajul care a aparut, dar de 2 ori mi-am dat seama, ca da, am nevoie de o pauza si am tras pe dreapta.

Vizitator
    Vreau sa achizitionez 4 jante pe 18 cu CB=65,1. Am gasit ceva pe net dar au ET=45. Oare se potrivesc ? Ar trebui ca sa fi ET=54. Multumesc.

Vizitator
    Quote Originally Posted by mscn View Post
    Pentru a functiona cum trebuie hub-ul USB, este nevoie de un produs mai de calitate si activ, cu alimentare pe masura. Ce am eu si merge perfect de 2 ani:
    - USB hub Anker A7518 - nu se mai fabrica, iar un inlocuitor e AXAGON HUE-S2BP (il gasesti pe pcgarage / cel) - pret 110 lei
    - Incarcator auto 39W Anker PowerDrive Speed 2 cu 2 USB (il gasesti la eastcom) - pret 90 lei

Alimentarea externa a hub-ului o pui in incarcatorul auto in loc sa o pui in adaptorul de priza cu care vine hub-ul. Asa cum mentionam, nu am avut nicio problema timp de 2 ani si hub-ul reuseste sa tina un telefon cu Android Auto, camera auto si o tigara electronica Glo.
    Salutare. Am incercat conectarea si cu dispozitivele mai sus mentionate si imi apare mesajul dispozitivul USB nu este compatibil dar incarcarea acestuia este posibila. Vreun sfat aveti ? Chiar mi-ar placea sa folosesc si waze sau maps si sa am stick ul conectat in acelasi timp. Multumesc mult
    2019 Peugeot 3008 Allure 1.2 130 cp

Vizitator
    Quote Originally Posted by vladd1986 View Post
    Salutare. Am incercat conectarea si cu dispozitivele mai sus mentionate si imi apare mesajul dispozitivul USB nu este compatibil dar incarcarea acestuia este posibila. Vreun sfat aveti ? Chiar mi-ar placea sa folosesc si waze sau maps si sa am stick ul conectat in acelasi timp. Multumesc mult

Ai iPhone? La iPhone merge doar cu cablul original, doar la Android am inteles ca se poate si cu hub usb sau alt cablu.

Vizitator
    Quote Originally Posted by cryss77 View Post
    Ai iPhone? La iPhone merge doar cu cablul original, doar la Android am inteles ca se poate si cu hub usb sau alt cablu.
    Da, am iphone, insa nici stick-ul cu muzica nu-l vede 😬 prin hub

Vizitator
    Salutare,

Aveti cumva aceeasi problema la cotiera, si daca da, cum ati procedat?
    Ramane gaura unde ma sprijin cu cotul si nu isi mai revine, chiar se vede urat. Am inteles ca au mai fost cazuri si s-a inlocuit cotiera pe garantie. Mersi.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_1949.jpg  

Vizitator bogus's Avatar
    Si eu am cumparat porcaria asta din linkul de mai jos, nu stiu de ce, ca la pretul ala trebuia sa-mi imaginez ca nu e ok, dar totusi am zis ca daca e vandut de Altex valorile trecute in specificatii ar trebuii sa fie reale... Nici vorba, pe nici un port USB nu scoate mai mult de 5-600mA, acum sigur "masuratoarea" am facut-o cu mai multe aplicatii Android, dar decisiv a fost totusi ca indiferent de cablu telefonul nu imi afisa niciodata "Incarcare rapida"
    https://altex.ro/incarcator-auto-pro.../AISCARHUB4BK/
    3008 GT 2.0 BlueHDi 180CP

Vizitator
    Deci sa inteleg ca pe Iphone nu pot folosi un hub sa pot avea conectate si telefonul si stick-ul in acelasi timp ?

Baby Lion
    Eu am tras concluzia ca iPhone nu da voie la echipamente intermediare pt CarPlay. Un hub USB va merge doar pt incarcare.

Recent am gasit urmatoarea informatie pe net:

Car Play uses USB OTG: the iPhone becomes the USB host and the car head unit is the peripheral. Putting an extra hub in between stops this working.

Uite n-am intrebat la support la Apple...

Baby Lion albert.arifovici's Avatar
    E normal sa nu meargă CarPlay cu Hub USB. Nici AndroidAuto nu are cum sa mearga. Ca sa īți meargă CarPlay īți trebuie un cablu cu doua funcții (și pentru transfer de date și pentru īncărcare). Dacă conectezi un hub, telefonul va transmite informația către hub, dar hub-ul nu o va transmite mai departe pentru ca cablul sau incorporat nu este și de date, ci doar pentru īncărcare. Singura soluție este un dongle pentru a face CarPlay wireless. Asa iți ramane portul USB liber... Ceva de genul acesta: https://youtu.be/Li085z4aOF8 .
    2019 Peugeot 3008 1.6 PureTech 180 cp

Vizitator
    @albert.arifovici nu-ti ramane usb-ul liber, acel dongle trebuie pus in usb ca sa functioneze CarPlay. Singurul avantaj la acel dongle e ca nu mai stai cu cablul infipt in telefon.
    3008 Allure 1.6 pureTech 180cp EAT8, i-Cockpit Amplify, Visiopark 2, Faruri FULL LED

Page 143 of 149 FirstFirst ... 4393133139140141142143144145146147 ... LastLast

Bookmarks