Page 101 of 101 FirstFirst ... 5191979899100101
Results 1,501 to 1,505 of 1505

Thread: NOUL 3008

Baby Lion
    Revin dupa o scurta perioada de pauza in care mi-am dat mai multe refresh-uri de ordin personal si am condus pe ceva distanta un Citro C3 Aircross, noua achizitie a sotiei. Si ca sa va mai lamuresc catusi de putin la intrebarile adresate:
    1 Rabatarea e o extraoptiune la Allure din cate imi amintesc. Dar vine standard pe GT si GT-Line. La Active nu cred ca se incadreaza nici la extraoptiuni, dar nu sunt foarte sigur.
    2 Senzorii de parcare se descurca perfect noaptea. Nicio diferenta fata de comportamentul in timpul zilei. Chiar imi amintesc acum o parcare laterala pe care mi-a facut-o masina pe timp de noapte perfect folosind acei senzori.
    3 Cand imi scot copiii la plimbare sotia se cam inghesuie intre scaune pe bancheta. Incape dar nu e tocmai confortabil. Ea nu foloseste centura. Parca nici nu e obligatoriu pe la noi prin tara. Un al treilea scaun nu ar mai incapea.

Vizitator
    Quote Originally Posted by alfa 147 View Post
    În schimb eu am altă problemă, scaunul pasagerului nu are rotița aia de reglaj a spătarului, bănuiesc că reglez din maneta aia.
    Ineresant ca nu ai rotita care controlează înclinarea spătarului. Acum ma gândesc sa încerc sa dau din rotita sa vad cât de in fata vine spătarul. Nu cred sa-i permită sa se încline foarte inainte. La tine din maneta aceea poți fixa spătarul în orice poziție, sau e doar pentru rabatare totala în față?

Vizitator
    Quote Originally Posted by Giovanni View Post
    Revin dupa o scurta perioada de pauza in care mi-am dat mai multe refresh-uri de ordin personal si am condus pe ceva distanta un Citro C3 Aircross, noua achizitie a sotiei. Si ca sa va mai lamuresc catusi de putin la intrebarile adresate:
    1 Rabatarea e o extraoptiune la Allure din cate imi amintesc. Dar vine standard pe GT si GT-Line. La Active nu cred ca se incadreaza nici la extraoptiuni, dar nu sunt foarte sigur.
    2 Senzorii de parcare se descurca perfect noaptea. Nicio diferenta fata de comportamentul in timpul zilei. Chiar imi amintesc acum o parcare laterala pe care mi-a facut-o masina pe timp de noapte perfect folosind acei senzori.
    3 Cand imi scot copiii la plimbare sotia se cam inghesuie intre scaune pe bancheta. Incape dar nu e tocmai confortabil. Ea nu foloseste centura. Parca nici nu e obligatoriu pe la noi prin tara. Un al treilea scaun nu ar mai incapea.
    E clar ca e înghesuială cu scaunele copiilor iar a treia persoana nu sta deloc foarte comod pe mijloc din cauza gurilor de ventilație. Totuși fără centura, pe mijloc este extrem de periculos la o frână bruscă sau Doamne ferește, impact.

@amicis nu i-am dat de cap încă, mâine o testez, se plângea nevasta că nu poate regla spătarul.

Rezolvat dilema scaunului pasagerului, din manetă se reglează înclinația spătarului. Lângă mai e o manetă pentru reglarea pe înălțime a șezutului și o rotiță (copie BMW pare, cred că au același provider) a reglajului lombar.

Page 101 of 101 FirstFirst ... 5191979899100101

Bookmarks