Page 32 of 54 FirstFirst ... 2228293031323334353642 ... LastLast
Results 466 to 480 of 796

Thread: NOUL 3008

Vizitator
    Apropo , de ce ati ales voi grup controlul ?
    Va spun de ce am ajuns sa optez eu pt el deoarece inițial nu l-am ales. Cand am ales opțiunile împreună cu omu de la PG am ajuns la roata de rezerva și am avut asa : chit de reparație , roata temporară sau roata rezerva aliaj dimensiune normală.
    Și eu am zis asa -chit de reparatie-pt ca si-asa imi voi lua anvelope de iarnă cu jenti iar una o voi folosi ca rezerva.
    Și omul PG a zis asa : chitul e cu dus intors și ineficient în situațiile cand anvelopa se taie sau până mai serioasă, daca te prinde prin concediu mai ales prin tari straine ai belit-o , cine iti da roata de rezerva cine iti cumpara una noua.... platforma și la primul service și ala sa fie deschis .Ti-ai f...t norocul,timpul și desigur concediul.
    Rezerva temporară. De cate ori am folosit-o pe vechea masina am fost întrebat. Raspuns:niciodata
    Roata normală. Ocupă din spațiul suplimentar al portbagajului și e păcat.
    Omu PG a zis asa: de ce nu aleg optiunea grip control cu avantajele ei vine cu anvelope m+s și nu mai achiziționez jante +anvelope de iarnă prețul acestora sa fie asemănător daca nu mai mult decât grip control unde mai pui ca vine cu roata temporară și poti folosi spațiul suplimentar al portbagajului am fost încântat. Pe aceste considerente am ales eu grip controlul.
    Desigur peste iarnă s-a dovedit slaba eficiență a anvelopelor pe zăpada dar acolo unde iarnă este blândă și luând în considerare schimbările climatice este foarte ok.

Baby Lion
    Eu am ales pentru iarna aceasta optiune. Nu am nevoie pe nisip sau drum greu accesibil intrucat nu circul pe asemenea suprafete. Dar nu se stie niciodata cand va fi nevoie.
    In alta ordine de idei, parca s-a mai discutat dar nu stiu pe unde... E recomandat sa dezactivam manual frana de mana cand plecam de pe loc? In caz contrar se strica in timp ceva pe acolo, avand in vedere ca rotile opun rezistenta pana se deblocheaza frana automat?

NYK's Avatar
    La mine USB-ul incarca foarte bine telefonul. Il folosesc mult pe Mirrorlink. Echipare 1.6 diesel, s&s, EAT6 automata. Pana acum 16000 km.

Baby Lion
    Cum evit activarea modului de economisire energie?

Vizitator
    Daca e ce cred, modul de economisire energie, este o functie a masinii care se activeaza automat, pentru a proteja epuizarea bateriei auto. Nu cred ca poate fi activata sau dezactivata.

Vizitator
    Cred ca toți cei care au ales Grip Control au ales din aceleași considerente pe care le-ai enumerat deja.
    In primul rând pentru ca nu are posibilitate 4X4 și ținând cont ca este un SUV, toți ar vrea sa evite situația de a nu folosi deloc garda unui auto așa mare și cel mai aproape este sa ai funcția asta. Pe lângă asta, primesti niște jenti care mie personal îmi plac mai mult și cu cauciucuri full year care nu ar mai trebui schimbate fiecare sezon. Apoi prețul cred ca e destul de motivant. Cred ca se potrivește cu dorințele romanilor, o oferta la un pret bun, cu câteva beneficii și funcții, care aduce și o reducere de costuri. Desigur, nimeni nu ia in calcul la început și părțile proaste ( aderentă slaba iarna pentru aceste cauciucuri). Cred ca e cea mai ieftină opțiune dintre opțiunile mai scumpe.
    Cu alte cuvinte, e un chilipir, cum sa nu alegi opțiunea? Mai contează ca nu e chiar ce te așteptai după ce o folosești...

Baby Lion
    Pe ecran imi apar indicatoarele cu limitarile de viteza doar cateva secunde dupa scanare. Apoi apare indicatorul de limitare alb cu contur rosu, cu trei liniute intrerupte in centru si sta asa pana la urmatoarea scanare fara sa mai arate limita ceea ce e ineficient. Se poate regla sa arate efectiv limita in loc ce cele 3 liniute?

Vizitator
    Salutare! Recent am devenit interesat de masina si uitandu-ma la toate recenziile pe care le-am gasit am ramas cu o intrebare la care nu am gasit raspuns. Se poate folosi Google Maps/Waze (Android Auto) pe display-ul din bord pentru instructiunile de navigatie? Pe Youtube am vazut pare sa fie disponibil doar cu navigatia Peugeot. Multumesc!

Baby Lion
    Quote Originally Posted by CaptainZap View Post
    Salutare! Recent am devenit interesat de masina si uitandu-ma la toate recenziile pe care le-am gasit am ramas cu o intrebare la care nu am gasit raspuns. Se poate folosi Google Maps/Waze (Android Auto) pe display-ul din bord pentru instructiunile de navigatie? Pe Youtube am vazut pare sa fie disponibil doar cu navigatia Peugeot. Multumesc!
    Da. Fara nicio problema. Daca ai un cablu de date si ai instalat pe tel Android Auto sau pe Iphone Car Play.
    Practic tel se conecteaza la ecranul central al masinii. Nu va merge si pe display-ul de deasupra volanului decat navigatia originala

Vizitator marius23mvp's Avatar
    Cred ca asta intreba, daca se poate sa apara si in bord, nu doar pe tableta. Raspunsul este nu, in bord apare doar daca ai optat pentru navigatie.

A intrebat cineva mai sus
    "E recomandat sa dezactivam manual frana de mana cand plecam de pe loc? In caz contrar se strica in timp ceva pe acolo, avand in vedere ca rotile opun rezistenta pana se deblocheaza frana automat?"
    Foarte buna intrebarea, si mie mi-ar placea sa stiu.
    Alta chestie - imi place sa stau pe frana de mana la semafor, iar la verde doar calc acceleratia.
    Initial, dupa capul meu, am zis ca n-are ce sa-i strice cutiei, pentru ca si daca tii piciorul pe frana e acelasi lucru, cutia e tot cuplata in ambele cazuri, si frana opune rezistenta.
    Dar nu mai sunt asa sigur, pentru ca am observat un lucru - in momentul in care stai normal la semafor, fara frana de mana, doar cu frana de picior () activata - motorul se simte normal in cabina, nu simt trepidatii in podea/scaun/etc.
    Daca apas frana de mana si iau piciorul de pe frana am senzatia ca motorul sta o foarte mica idee mai subturat decat normal. Nu suficient cat sa si observ schimbarea la turometru, dar simt eu o foarte foarte usoara trepidatie in podea, e la limita, abia abia o simt, dar o simt.
    Masina se lasa si un pic de spate, nu stiu daca are legatura aceasta inclinatie de 2-3 grade catre spate, dar se simte un foarte usor tremurat in cabina.
    Pareri ?
    Michael for President !

Baby Lion
    Ca sa-i raspund lui Marius din ce-mi amintesc masina da sa plece si sta "incordata". Nu mai stiu exact ca nu folosesc functia in cei 600 km parcursi pana acum dar parca asa cred. Nu cred ca e bine in timp sa stea asa.
    Am sunat acum la dealer si mi s-a raspuns la intrebarea cu frana de mana. Ei zic ca nu se strica nimic in timp, masina e gandita sa functioneze asa.
    In alta ordine de idei am aflat ca se ofera pana la sfarsitul anului 20% reducere la accesorii celor care si-au luat masina de la ei. Mie mi-au facut aceasta reducere la niste accesorii cumparate. Plasa de bagaje costa intre 50 si 60 lei.

Vizitator zvonacfirst's Avatar
    Am vazut o discutie despre discounturile pe care fiecare le-a obtinut de la dealer.
    Iata ce oferta am avut eu cand am negociat pretul masinii.

Vizitator
    Quote Originally Posted by marius23mvp View Post
    Cred ca asta intreba, daca se poate sa apara si in bord, nu doar pe tableta. Raspunsul este nu, in bord apare doar daca ai optat pentru navigatie.
    Mersi pentru raspuns, la asta ma gandeam. In cazul asta e cam aiurea, un display nefolosit la potentialul maxim...

Baby Lion
    Are cineva idee cam cat dureaza in medie rezervele de parfum? Ma refer la un consum constant de cca. o ora pe zi la intensitate parfum mediu spre redus.

Vizitator kthor's Avatar
    Eu îl folosesc din 08.2017 și încă se mai simte. Nu a fost un consum chiar constant (cumva setările de ambianță se pierd din când în când) dar atunci când a fost, a depășit lejer 1h/zi.

Page 32 of 54 FirstFirst ... 2228293031323334353642 ... LastLast

Bookmarks