Page 173 of 173 FirstFirst ... 73123163169170171172173
Results 2,581 to 2,595 of 2595

Thread: NOUL 3008

Vizitator
    Referitor la mentiunea ta "- Am o problema mecanica, daca plec in forja de pe loc cu maxim stanga aud 4 batai pe care le simt un pic si in volan. O sa ma duc in service dar cred ca o sa coste ceva ca nu o sa fie pe garantie. Nu ma pricep, dar o fi un cap de bara ceva, sau planetare, nu stiu, din cauza gropilor probabil (nu o prea menajez, recunosc). Recunosc ca nu ma pricep dar nu cred sa fie ceva ce nu s-a mai intamplat cuiva vreodata." Eu am intampinat aceasta problema, tot pe stanga. Am fost cu ea la Eurial si mi-au schimbat planetara pe garantie. S-a rezolvat. Defect de fabricatie.
    Din pacate dmpdv camerele sunt foarte slab calitative ca si rezolutie. Nici macar 360 nu sunt...ele compun imagini care nu sunt in timp real. Pentru camere 360 ar fi necesitat si in oglinzi. PGT s-a zgarcit.

Vizitator
    Pana acum nu m-a mancat, dar am verificat si sunt disponibile de ceva vreme 2 up-date-uri: unul pentru harti si unul pentru display.
    Ala cu hartile nu ma intereseaza, mai ales ca in RO nu prea ai ce sa schimbi. Cel pentru display schimba ceva? In bine, evident...
    Nu prea sunt adeptul acestei manevre (din experienta).

Vizitator
    Iti recomand sa faci update pe ambele lucruri, mai ales pe harti. Iti sunt adaugate POI (points of interest), autostrazi noi (de ex. lot 1 A10 sau loturile Lugoj Deva inaugurate in 2019) dar si alte drumuri noi create in ultimii ani.
    Cat despre update-ul la unitate, eu le-am facut pe toate, nu am simtit ceva negativ sau pozitiv. Parca se misca putin mai bine si rezolva probleme de compatibilitate pentru Android si iOS.
    Procedura e simpla si nu prea ai cum sa o dai in bara.
    Daca ai nevoie de ajutor, scrie.

Vizitator
    Mulțumesc pentru informații!
    Cānd voi avea timp, ma voi ocupa. Īnțeleg ca durează 40 de minute la hărți...

Vizitator
    Salutare!
    Au trecut un an si 12.600 de km de cand am luat ,,Leul,,. I-am facut si prima revizie: schimb ulei plus filtre habitaclu la doar...580 lei.
    Deocamdata sunt foarte multumit de masina, consum mixt de 8,5 % la motorul de 1,6 PURETECH TURBO 180 CP EAT8.
    Singura problema care am avut-o a fost cu tableta, care atunci cand ti-era lumea mai draga se stingea. Sau in altedati, nu se mai aprindea la punerea contactului.
    Figura mi-a facut-o de vreo 4 ori, rezolvandu-se in cele din urma , dupa ce m-a anuntat aplicatia My Peugeot ca este disponibil un update pentru display.
    Dupa ce am facut update, totul a revenit la normal.
    Aaa, era sa uit: la revizie mi s-a spus ca masina mea are transmisia pe lant. Asa o fi?
    Si ce-am uitat eu sa-i intreb pe meseriasii de la service ( si sa-i pun sa sape adanc) a fost faptul ca nu gasesc deloc difuzorul de parfum. Am cautat de-am capiat, numai in rezervor nu m-am uitat. In torpedo, asa cum multi mi-au spus, nu este. Inclin sa cred ca pana la urma al meu GT Line nu are i-Cockpit Amplify, fiindca nici pe ,,pian,, nu am buton dedicat pt Amplify si nici pe tableta nu am gasit ,,difuzorul de parfum" sau ,,ambianta" asa cum am vazut in multe filme pe Youtube.
    Chiar asa sa fie cu un GT-Line de 32 k euroi?

Vizitator
    Revizia la 4 ani la un Peugeot 3008, motor 1.2., cutie automata : 3000 lei, in care este inclus schimb ulei, filtre aer+polen, īnlocuire bujii (iarrr?), Īnlocuire ulei frānă si stand de frana, schimb plăcute față+spate....Toate la Casa Auto Iași. Am ieșit din perioada de garanție, dar problemă legată de motor și cureaua de distribuție, mă face că urmatoarea mașina sa nu mai fie Peugeot. Scumpe reviziile și prost motor de 1.2... Trebuie spuse și asta.

Vizitator
    Imi pare rau sa aud asta, dar cred ca asta este pretul unei asemenea revizii la orice masina de tipul asta facute in service monomarca.
    Referitor la motorul de 1.2, 3 cilindri: am ajuns la diesel tocmai din cauza asta. In bugetul meu nu intrau motoarele mai mari pe benzina, iar motoarele mici cu 3 cilindri le-am evitat. Indifirent de marca masinii (Ford, Skoda etc.)!

Pt cine este interesat sa se joace si sa vada parametrii motor, turbina, special pt diesel detaliile filtrului de particule, am cumparat un obd 2 V gate si am descarcat de pe Amazon aplicatia FAP pt Peug si Citroen, asta este cu bani 12 usd dar pt proba exista varianta lite pe google play store, gratis.

Vizitator
    https://www.facebook.com/12614046406...5082429171031/

Ma gāndesc și eu la un cip tuning. Mai sus pe tru un 3008 1,6 HDI.

Vizitator
    Salutare!
    Un pret al reviziei a doua pentru 3008, 1.2 Puretech imi puteti spune?
    As fi interesat inclusiv ce anume se inlocuieste la aceasta revizie si care sunt operatiunile obligatorii.
    Multumesc anticipat!!

Vizitator
    Revizia a doua am platit in jur de 2000 lei. A intrat schimb de ulei, filtre, bujii,suplimentar am schimbat plăcute frana pe fata.

Baby Lion marius23mvp's Avatar
    Cristi, la tine cred ca bujiile si placutele te-au dus in suma aia. Cam devreme de schimbat bujii, eu acum in Decembrie am revizia de 4 ani si n-am schimbat nici bujiile si nici placutele de frana.
    Eu am avut asa :

Revizie 1 an - 15.12.2018 Pret : 518,23 RON - Simode Craiova.
    Ulei Total 0W30, filtru ulei, filtru habitaclu (de fapt lot de filtre habitaclu, ca sunt doua bucati).

Revizie 2 ani - 21.12.2019 - 26.900 km - tot la Simode Craiova.
    S-au schimbat : ulei, filtru ulei, set filtre habitaclu, lichid frana.
    Total : 698,52 ron
    Durata : 2 ore.

Revizia nr. 3 - 19.12.2020 ; 640 RON, Simode Craiova, schimb ulei și filtre.
    ODO : 34730 km

Benzina, 1.6 THP 165 cp
    Michael for President !

Vizitator
    Pai nu īnțeleg de ce! Eu aveam trecut īn programul de revizii (motor 1.2) trecute schimbarea bujiilor la 2 ani respectiv 4 ani. Nici plăcuțele de frānă nu știu ce să zic, posibil sa fi fost uzate, dar cum īn perioada pandemică nu īți dă voie in hala langa mecanici, iau de bun ce zic și ce fac...

Vizitator
    Am schimbat astazi anvelopele și am pus valve mecanice.
    Pret: 335 lei.

Vizitator
    Pentru cei interesati a aparut o noua actualizare a hartilor 17.5GB:
    http://download.tomtom.com/OEM/PSA/M..._EUR_WAVE4.tar
    Data trecuta din greseala am selectat toate tarile si a durat cam o ora procesul de actualizare...
    Presupun ca soc-ul este vechi armv7 (Filename: map-eur_11.1.0-r0_armv7a.ipk) si cu nand-flash lent.
    Acum o sa incerc sa actualizez doar harta pt Ro.

Page 173 of 173 FirstFirst ... 73123163169170171172173

Bookmarks