Page 118 of 118 FirstFirst ... 1868108114115116117118
Results 1,756 to 1,765 of 1765

Thread: NOUL 3008

Vizitator drugulai's Avatar
    Quote Originally Posted by Miria View Post
    Pai este diesel nu?
    Da. 1.6 BlueHdi

Vizitator
    Da, doar 1.2 puretech face acest zgomot la 60 km/h. Am văzut și în review-uri pe YouTube că ar avea acest zgomot. Probabil o fi zgomot tehnologic. La service mi-au propus să le o las, că îi dau ei de cap desfacandu-i cutia. Nu accept așa ceva la o mașină sub 1000 de km.Mai astept, poate se va găsi o rezolvare.

Vizitator
    E un pic ciudat ca au mentionat cutia avand in vedere ca zgomotul il face si pe liber.
    Am prins si eu pe video
    https://drive.google.com/file/d/1-0-...w?usp=drivesdk

Intreb si pe forumul de uk poate au mai vazut/auzit aia

Vizitator
    La dvs este un tiut, la mine se aude cum se aude vântul pe la chedere la viteze mari, insa vine dinspre botul mașinii, la dvs chiar dinspre schimbător vine sunetul.Cand mai ies cu Peugeot ul o sa fac și eu un filmuleț.La dvs zgomotul este ascuțit la mine mai înfundat, precum o tabla care intra în rezonanță.

Vizitator

Se poate. Si asta e mai infundat un pic. Este destul de greu de prins de telefon. M-am chinuit un pic. O sa dau video si la peugeot poate stiu ceva mecanicii de acolo.

Vizitator
    Atunci sunetul o fi același sunet....

Baby Lion marius23mvp's Avatar
    Dublu post, scuze
    Michael for President !

Hello. Voi aveti torpedou iluminat ?
    Am deschis si eu aseara torpedoul pentru prima data pe intuneric si-am observat ca nu se aprinde nimic, e bezna.
    Cotiera centrala e iluminata si refrigerata, in schimb torpedoul nu e nici iluminat, nici refrigerat.
    La voi ?

P.S. - eram cu luminile pe auto. In manual scrie ca torpedoul e iluminat. La mine nu e, o sa ma uit maine sa vad daca e vreun bec pe acolo, ca ar trebui sa se vada, fie el ars sau nu.
    Michael for President !

Vizitator
    Uite ca m-ai facut curios, nu m-am uitat niciodata la acest aspect cu lumina din torpedou. Am plecat cu masina un pic la cumparaturi cu nevastamea, insa nu am mai prins zgomotul, bine am mers si cu geamul deschis, plus niste muzica care s-a suprapus zgomotului de fundal. Data viitoare cand voi pleca singur cu leul, voi filma cu siguranta vajaitul vitezei de 60 km/h. Pana una alta, am bagat masina in garaj, ca si design n-am ce sa ii reprosez, este foarte foarte frumoasa. De fiecare data ma mai indragostesc cate un pic de ea, cu toate ca ma supara cu acest zgomot pe care il scoate. Pun o poza langa fratele Sportage, care si acesta face pe nebunul, dar doar iarna, la sub 0 grade, chiar daca sta in garaj subteran, la frig, dimineata cand rotesc volanul are niste pocnituri, am fost la service, este o problema comuna la Sportage, cauciucul de la nivelul flanselor amortizoarelor fata se intareste si scoate acest sunet. Unii le schimba in garantie, insa apare acelasi zgomot iarna urmatoare, eu le-am pastrat pe cele originale, m-am obisnuit... nimic nu este perfect.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 61110104_10156298039868479_7265348699180498944_n.jpg  

Am bec la torpedou, se aprinde și când sunt cu luminile pe auto. Cred ca sunt eu cam orbete... Ma scuzați.

Page 118 of 118 FirstFirst ... 1868108114115116117118

Bookmarks