Page 123 of 138 FirstFirst ... 2373113119120121122123124125126127133 ... LastLast
Results 1,831 to 1,845 of 2063

Thread: NOUL 3008

Baby Lion
    Quote Originally Posted by DigitalElf View Post
    Adica mufa de alimentare nu s-a potrivit? Sau a fost altceva?
    Are un fel de protectie la rezervor. Imi amintisem ca vazusem demult un review pe youtube. Dupa ce am cumparat-o anul trecut am incercat in mod deliberat la un OMV sa introduc pistolul cu benzina in diesel sa vad daca si la noi in tara masinile sunt livrate cu aceasta protectie. Nu m-a lasat sub nicio forma desi circumferinta pistolului de benzina e parca mai mica decat la diesel si in mod normal trebuia sa intre, chiar sa aiba si joc pe-acolo. Imi amintesc ca pompagiul a fost atunci impresionat.
    Iar alaltaieri era sa fac o mare pozna la o benzinarie de cartier, daca nu avea aceasta protectie. Ganditi-va ca azi am mers la mare. Deci... imi nenoroceam tot sejurul inainte de-al incepe.
    Incercati si voi. Nu ar trebui sa va permita sa confundati pistoalele la pompa.
    Oricum ii dau marcii un mare plus pentru asta. Ar fi fost prima oara in viata cand as fi comis-o. Desi am cateva sute de mii de km experienta.

Vizitator
    Quote Originally Posted by Giovanni View Post
    Are un fel de protectie la rezervor. Imi amintisem ca vazusem demult un review pe youtube. Dupa ce am cumparat-o anul trecut am incercat in mod deliberat la un OMV sa introduc pistolul cu benzina in diesel sa vad daca si la noi in tara masinile sunt livrate cu aceasta protectie. Nu m-a lasat sub nicio forma desi circumferinta pistolului de benzina e parca mai mica decat la diesel si in mod normal trebuia sa intre, chiar sa aiba si joc pe-acolo. Imi amintesc ca pompagiul a fost atunci impresionat.
    Iar alaltaieri era sa fac o mare pozna la o benzinarie de cartier, daca nu avea aceasta protectie. Ganditi-va ca azi am mers la mare. Deci... imi nenoroceam tot sejurul inainte de-al incepe.
    Incercati si voi. Nu ar trebui sa va permita sa confundati pistoalele la pompa.
    Oricum ii dau marcii un mare plus pentru asta. Ar fi fost prima oara in viata cand as fi comis-o. Desi am cateva sute de mii de km experienta.
    Tare, credeam ca doar la benzina e protectia fiind circumferinta mai mica nu poti sa bagi diesel. Mai citisem undeva ca nu in toate tarile sau poate nu in toate benzinariile se respecta circumferinta la pompa. Deci ai putea sa ramai in pana ca nu poti sa alimentezi.

Vizitator
    Pentru cei cu cutie automata ....... si care se intreaba de ce la mers inainte tragi de maneta inapoi ca sa mergi inainte.....este exact ca la mansa avionului...tragi de mansa ca sa urce avinul si impingi mansa inainte ca sa cobori avionul spre aterizare. Deci imaginati-va ca sunteti la mansa unui avion si nu vi se vor mai pare invers comenzile.
    Happy holidays !!

Baby Lion
    Intr-adevar suspensiile pe spate sunt cam rele. La viteza mai mare sau la diferente bruste sau mai mari de nivel se aud cam rau. Se poate imbunatati cumva situatia? La Eurial au zic ca sunt ok, evident ca nu cred ca s-au plimbat cu ea ca sa simta pe pielea lor...

Vizitator
    Ce presiune ai in pneuri? La 2,2 atm. ar trebui sa fie OK. Plus ca masina e foarte usoara....doar 1385 Kg.

Vizitator
    Sunt suspensii semi-independente, ce asteptari ai ?)
    Daca erau suspensii independente si sau cu perna de aer, alta era treaba....si pretul.

Baby Lion albert.arifovici's Avatar
    Nu e asa de mare diferenta de pret īntre semi-independente si independente. Treaba e ce decid inginerii. Avantajul suspensiile semi-independente e ca ai portbagajul mai mare, suspensiile nemaiocupand spatiu. Per total sunt ok, mai ales dacă lași presiunea pe la 2.2-2.3, dar chiar si asa, parca cam strāngi din dinti cand treci peste o denivelare. Pentru confort maxim exista Citroėn C5 Aircross care are niște suspensii unice in segment si oferă senzația de plutire.
    2019 Peugeot 3008 1.6 PureTech 180 cp

Văd că e disponibil un update de firmware pentru mașina mea, datat 10 iulie. Nu am navigație, e fabricată īn 2019, varianta de soft 063 parcă am acum. Īl fac zilele următoare și revin cu detalii.
    Allure 1.2 EAT8 2019 alb/negru, focal, trapă, i-amplify, full led, masaj, visio2

Vizitator
    Quote Originally Posted by alfa 147 View Post
    Văd că e disponibil un update de firmware pentru mașina mea, datat 10 iulie. Nu am navigație, e fabricată īn 2019, varianta de soft 063 parcă am acum. Īl fac zilele următoare și revin cu detalii.
    Ver. 063c o am si eu. Cum faci update-ul? Poti sa postezi link catre fisier?

Eu daca dau prima optiune: "Trimite link-ul de descarcare pe email" imi zice ca aplicatia nu poate sa trimita email-uri. Nu am optiune pe undeva sa configurez asta.
    Si a doua optiune "Ajutor pentru actualizare" nu merge deloc.

Deocamdata ma chinui, se descarca cu viteza melcului. E pe site-ul oficial. Nu stiu despre ce aplicatie vorbesti. Totul se face pe laptop.

https://www.peugeot.com.ro/servicii-...harti-gps.html
    Allure 1.2 EAT8 2019 alb/negru, focal, trapă, i-amplify, full led, masaj, visio2

Vizitator
    M-ai facut si pe mine curios cu update-ul de soft si am intrat pe site-ul lor. Vad ca e si la mine un update recomandat. Ma gandeam sa il las pentru revizie ca si asa e intr-o luna, dar ma gandesc ca le tic degeaba, vor spune ca au uitat. Asa ca o sa fac si eu update-ul si sa vad ce va zice. E productie 2018, 1,5 Diesel.

Vizitator
    Quote Originally Posted by alfa 147 View Post
    Deocamdata ma chinui, se descarca cu viteza melcului. E pe site-ul oficial. Nu stiu despre ce aplicatie vorbesti. Totul se face pe laptop.

https://www.peugeot.com.ro/servicii-...harti-gps.html
    Aaa, ok. Super, mie mi-a aparut update-ul in aplicatia MyPeugeot de pe tel. Mai bine pe site, mersi!

Baby Lion marius23mvp's Avatar
    Salutare. Pana la urma a pus cineva update-ul ?
    Pentru VIN-ul meu update-ul se numeste 1_076.
    Acum am 1_075 si inainte am avut 1_073 parca, adica atunci cand am luat masina, in decembrie 2017, adica printre primele modele.
    Voi care aveti in prezent 063 banuiesc ca aveti alt producator al unitatii multimedia, cu alt soft, adica in niciun caz voi cu masini mai noi nu cred ca aveti firmware mai vechi.
    Michael for President !

Am pus eu noul soft, a durat vreo 20 de minute. Am primit o eroare cu park system error, ceva de genul, īn timpul updateului, dar nu a mai revenit. Pare că ecranul se vede mai bine, ca și cum are avea rezoluția mărită. Altceva nu am văzut. MyPeugeot tot nu merge, pe android.

Vizitator
    Am facut si eu update-ul. Cam 15-20 de minute dureaza cum a spus si @alfa 147. Probabil conteaza si viteza la stick. Al meu are 150mb/s la read.
    Nu observ absolut nici o diferenta. Am testat si aplicatia MyPeugeot pe iPhone, nu merge nici acolo. Versiunea tot 063c apare doar ca s-au schimbat niste cifre pe la IMX version acolo.
    Probabil e ceva foarte minor.

Page 123 of 138 FirstFirst ... 2373113119120121122123124125126127133 ... LastLast

Bookmarks