Page 42 of 42 FirstFirst ... 323839404142
Results 616 to 627 of 627

Thread: NOUL 3008

Vizitator
    Maine as vrea sa dau avansul, dar inca am nelamuriri cu plafonul panoramic, zicea cineva ca incinge foarte tare. Are cineva panoramic?

Baby Lion
    Daca ti-ai pune plafon negru care vine standard pe gt line s-ar incinge oricum. Negru atrage caldura. Eu am negru si e cald rau daca bate soarele, posibil si de la plafon care e un factor concurent prin prisma culorii.
    Asa ca daca iti doresti atat de mult panoramic si crezi ca se incinge fa-ti moftul. Ca oricum ai da-o s-ar incinge. Dar macar ti-ai indeplinit dorinta. Din doua rele alege raul care il poftesti mai mult. Si la urma urmei... poti sa deschizi trapa daca e cald. Ca doar nu ploua cand e soare afara. Ce-i drept cu foarte mici exceptii.
    Succes in alegere. Sa fie una inspirata.

Vizitator
    Eu consider un upgrade care merita si 1000 euro, noua motorizare pe benzina.
    Cutiile cu rapoarte mai multe in cazul motoarelor de turatie dau un consum mai scazut, sesizabil.
    Apoi THP este un motor de acum 10 ani pe cand Puretech este ceva de conceptie noua.
    Cat despre plafoanele negre eu nu cred ca se incing mai tare decat un plafon de sticla.
    Am avut pe E90 plafon negru si nu era atat de rau.

Vizitator
    Hai ca asta am lamurit-o cu plafonul, il iau.
    Dar acum ce te faci ca am alta problema: un dealer din Bucuresti zice ca termenul de livrare e minim noiembrie-decembrie ca e coada mare de asteptare global ca se inghesuie toti, chiar ianuarie, dar un altul din Brasov zice septembrie-octombrie.
    Chiar la unii sa se poata si la altii nu?

Vizitator
    Am o întrebare pentru cei care folosesc Apple Car, va merge Waze? Pe Android Auto am auzit ca merge.

Vizitator
    Deci m-am lamurit cu termenul de livrare. De la importator vine informatia ca noua linie (1.6 Puretech + EA8) incepe sa se fabrice din octombrie, nicidecum mai devreme. Deci mai devreme de noiembrie n-ai cum s-o primesti. Ca atare am dat drumul la avans, peste 1-2 saptamani aflu cam pe unde e coada de asteptare.

Vizitator
    Elfule, ca sa ai un ‘ordin de marime’, la mine termenul de livrare este noiembrie cu avansul platit in data de 6 iunie.
    Cei de la Eurial Invest Otopeni mi-au spus ca cele comandate pana la 15 iunie intra in primul lot de livrare in Romania cu noua motorizare 1.6 Puretech.
    In cazul tau s-ar putea sa te duca livrarea prin decembrie sau ianuarie. Sper sa ma insel si sa iti vina mai devreme !
    Si pe mine ma omoara asteptarea.

Vizitator
    Nu vreau sa va stric planurile, dar dacă mașina e pe o motorizare sau echipare noua, trebuie făcută și omologare, care durează in jur de trei săptămâni din momentul in care ajunge mașina la reprezentanta. E nevoia de asta ca sa primesti CIV-ul, deci nici numere roșii nu poți primi. Asta e, la 5 luni mai contează? Cel puțin la mine așa e. Puteți sa va delectați cu video-uri și review-uri de la alții pana atunci. Multă răbdare, veți învață mașina pe de rost înainte sa o conduceti.

Vizitator
    Mda, nu stiu ce are masina asta de te indragostesti de ea. De aceea cred ca e asteptarea asa de grea. Am mai vazut si alte SUV-uri dar nu mi-au creat nici o emotie... Pe cand la asta parca a fost dragoste la prima vedere. Sper doar sa nu ma dezamageasca in timp.

Vizitator
    Omologarea exista pentru motorizare.
    Vine deja echipat pe Citroen DS7

Vizitator marius23mvp's Avatar
    Salutare. Va rog o lamurire, ca m-am trezit si eu acum ca plec cu masina in Turcia in weekend, si uitandu-ma prin acte am constatat ca, spre deosebire de a sotiei (care nu a fost luata noua) la Peugeot nu am acea hartie A4 de la RAR, care se primeste cand faci RAR-ul.
    Pe de alta parte mi se pare oarecum logic sa n-o am, dar mai bine va mai intreb si pe voi.
    Eu cu Peugeotul m-am dus direct la politie pentru inmatriculare, n-am trecut masina prin RAR pentru autentificare, comparativ cu a sotiei - luata din Germania, am facut prima data RAR-ul, si apoi inmatricularea. Acea hartie la masina ei am primit-o de la RAR.
    Eu la Peugeot ma gandesc ca n-am pierdut-o ... cred ca 99% n-am primit-o, ca nu aveam de unde s-o primesc, din moment ce eu n-am facut RAR-ul.
    Desi masina a avut numere rosii prima data ... de la dealer ... sunt in ceatza ... am avut hartie din aia de rar de road worthiness si am pierdut-o, sau n-am avut ?
    Michael for President !

Baby Lion
    Nu ai avut. Nici eu nu am avut. Nu prea inteleg la ce iti trebuie. Talonul, asigurarea cu carte verde si permisul sunt suficiente.

Page 42 of 42 FirstFirst ... 323839404142

Bookmarks